Teraz jest niedziela, 15 grudnia 2019, 18:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Podgląd zacina się na nowym sprzęcie (Dell M6600) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Podgląd zacina się na nowym sprzęcie (Dell M6600)
Cześć
Aby przesiąść się z Vegasa na Premiere poszedłem za radą forumowiczów i kupiłem stację roboczą Dell M6600 ale problemy mam już na samym początku.
Podgląd się zacina do tego stopnia, że nie idzie nic zrobić. Nawet jak jest jedna ścieżka bez żadnych efektów i filtrów. Niestety Premiere w ogóle nie znam więc zainstalowałem Vegasa bo i mniej wymagający i coś z ustawieniami pogrzebię.
Nic nie pomogło, Ustawienia podglądu na minimum, wykorzystanie 8GB ramu do podglądu. Jedynie co pomaga to kombinacja SHIFT + B ale jak miał bym za każdym razem czekać aż się zrenderuje to prędzej jajo zniosę niż coś zmontuje.

EDIT: Myślę że ma to znaczenie - początek podglądu idzie ładnie gładko, zaczyna się zacinać dopiero po ok10-15 sekundach...
żeby lepiej zobrazować problem podlinkuje filmik który to pokazuje:
https://youtu.be/YCYq3t0YmRs
krajobraz nie jest zbyt różnorodny więc trzeba się przyjrzeć słupkom po bokach trasy. Widać że z czasem podgląd jak by "traci na sile" na początku kładko płynie i z czasem coraz bardziej klatkuje

SPRZĘT:
Intel® Core™ i7 2760QM 2,4Ghz
256GB SSD i 320GB sata
16gb ddr3
nVidia Quadro 3000M 2GB

Surówka to filmy z GoPro
48fps FullHD

System, program i filmy znajdują się na SSD

Mam wrażenie, że nawet na starym laptopie z prockiem i3 i 8GB ramu mniej się pogląd zacinał....

sobota, 14 października 2017, 11:51
Moderator
Moderator

Post Re: Podgląd zacina się na nowym sprzęcie (Dell M6600)
wolo napisał(a):

Może coś dysk w tym czasie robi? Jakąś indeksację, skanowanie antywirusa, inne dziadostwo odpalone w tle? Lepiej mieć osobny dysk na surowy materiał, zdjęcia, muzykę i co tam jeszcze chcesz w filmie użyć. Sam program może być na jednym dysku z systemem.
PS
Po co Ci te 48 FPS? Daje to coś? Pytam, bo w życiu nie użyłem takiego framerate.
PS2
Dysk na edycję weź Samsung 950 Pro, albo Samsung 951a, albo Goodram Iridium Pro - w zależności od ceny i tego jaki interfejs dysku masz w laptopie, tak żeby w ogóle dało się go podłączyć.

sobota, 14 października 2017, 18:42
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
wolo napisał(a):

Może coś dysk w tym czasie robi? Jakąś indeksację, skanowanie antywirusa, inne dziadostwo odpalone w tle? Lepiej mieć osobny dysk na surowy materiał, zdjęcia, muzykę i co tam jeszcze chcesz w filmie użyć. Sam program może być na jednym dysku z systemem.
PS
Po co Ci te 48 FPS? Daje to coś? Pytam, bo w życiu nie użyłem takiego framerate.
PS2
Dysk na edycję weź Samsung 950 Pro, albo Samsung 951a, albo Goodram Iridium Pro - w zależności od ceny i tego jaki interfejs dysku masz w laptopie, tak żeby w ogóle dało się go podłączyć.

Kompletnie nic więcej nie ma. Mam osobny komputer do działań "codziennych". Stacji roboczej nie mam nawet zamiaru podłączać do internetu żeby nie zaśmiecać pamięci. Na komputerze zainstalowany jest tylko Vegas, Premiere nic więcej.

To są filmiki nagrane 3 lata temu, wtedy jeszcze nawet nie przechodziło mi przez głowę żeby zmieniać fps i ustawienia, jak było tak nagrywałem :)

Myślisz że dodatkowy dysk pomoże? przed chwilą wydałem prawie 3k na stację i nie bardzo widzi mi się kupowanie dysków, metoda prób i błędów bo jak się okażę że kupno dysku nie pomoże to będą pieniądze wyrzucone w błoto...

sobota, 14 października 2017, 19:41
Moderator
Moderator

Napisz na PW do Degenerado. Powinien pomóc. https://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/ucp.php?i=pm&mode=compose&u=11612.
Według mojego doświadczenia, osobny dysk na montaż od zawsze pomagał. Nawet w czasach HDD i filmów w SD. Teraz teoretycznie dysk SSD powinien sobie radzić ze wszystkim, ale filmy są już w HD, wzrosły wymagania dotyczące transferów dysku i - dalej jest tak, że jeden (już SSD) się nie wyrabia.

sobota, 14 października 2017, 20:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Premiere to Premiere. Sprawdź taki amatorski program jak Magix(pobierz trial).
To dziś najżwawszy edytor, no i wyjdzie taniej nuż dysk. Do PP używaj standardowych formatów, np przerób to w Handbrake na 24 FPS.

sobota, 14 października 2017, 20:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak przy okazji, bo akurat w tym temacie mogl by pomoc, co sie dzieje z Degenerado, dawno sie nie odzywal?

niedziela, 15 października 2017, 02:30
Moderator
Moderator

Degenerado twierdzi że moja wina. Zwracał uwagę koledze na forum - według mnie nie w zbyt skrótowej (jak to On) formie, więc niewiele poza niegrzecznością z tych Jego odezwań się wynikało. Zwróciłem mu uwagę. Odebrał to jako atak na treść, nie na formę i się bardzo, ale to bardzo obraził. Próbowałem sprawę wyjaśnić, ale jest zły. Pisze na innym forum, powinien jednak jak myślę odpowiedzieć na pytanie zadane na PW. Obrażony jest na mnie, nie na Was.

niedziela, 15 października 2017, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No szkoda, bo ruch tu maly ostatnio, jak jeszcze jego zabraknie... Degenerado jest jaki jest , ale trzeba mu oddac bardzo dobry fachowiec.

niedziela, 15 października 2017, 13:49
Moderator
Moderator

Szkoda i dobry fachowiec, ale muszę mieć prawo zwrócenia komuś uwagi.
Nie jestem alfą (no trochę) :wink: a na pewno nie omegą. Moderator może jednak poprosić o zmianę zachowania. Bez tego uprawnienia instytucja moderacji forum nie ma sensu. Ja wierzę że Degenerado nie chciał nic złego, ale On niestety nie potrafi mi zawierzyć. Szkoda.

niedziela, 15 października 2017, 13:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wolo napisał(a):
Jedynie co pomaga to kombinacja SHIFT + B

Jeśli przerenderowanie do parametrów projektu/sekwencji pomaga, to wyraźnie wskazuje, że źródłem kłopotu są konkretne pliki wsadowe.
Pokaż nam, co MediaInfo diagnozuje dla tego pliku.

Pobierz GoPro CineForm Studio:
http://gopro-cineform-studio.en.lo4d.com/download
zainstaluj, i sprawdź czy w tym oprogramowaniu są problemy z płynnością odtwarzania Twojego pliku.

Ściągnij sobie z netu, albo poproś tu na forum o próbki normalnych plików
i na takich przetestuj komputer.

niedziela, 15 października 2017, 18:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]