Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 02:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 zamiana plików w projekcie ingest 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post zamiana plików w projekcie ingest
hej!
opiszę sytuację. panna wyslala mi oryginalne pliki (nie wszystkie, tylko proresy) + proxy (wszystkie z proresow i rawow, rawów premierka podobno nie czyta). zalozylam sobie projekt z ingestem i wrzucilam wszystkie oryginalne, media encoder przerobil je na proxy. w trakcie montowania wyszlo, ze nie mam wszystkich ujec i dopiero wtedy skapnelam sie, ze sa w proxy ktore ona mi wyslala. tylko jakosciowo sie roznia, 1920/1080, mają kaszety.
i teraz sie zastanawiam czy jest opcja podmienic pliki zrodlowe w premierce w projekcie juz na proxy, ktore ona mi wyslala (tak, aby wszystkie pliki zrodlowe byly tymi proxy od niej)?
czy to w ogole ma racje bytu skoro moj projekt jest zingestowany, jak moze sie zachowac przy eksporcie?
jest opcja jak replace footage czy myslicie ze warto sie tym posluzyc?
ratujcie!

czwartek, 6 września 2018, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: zamiana plików w projekcie ingest
sprawdź https://helpx.adobe.com/premiere-pro/us ... rmats.html ,bo Premiera obsługuje formaty raw, choć tyle tego jest, że na pewno nie wszystkie.

pliki proxy (utworzone przez ingest) nie mają wpływu na eksport, do eksportu idą oryginały (ikona toggle proxies ma wpływ tylko na podgląd)

jak podmienisz oryginały na proxy (te od panny) to te proxy będą robić za oryginały (jesteś pewna, że tego właśnie chcesz?)

zamiast podmieniać oryginały na proxy (te od panny), chyba lepiej podmienić
wyedytowane już proxy (te od panny) na rawy (które powinnaś zdobyć), albo na przekonwertowane rawy do jakiegoś bezstratnego formatu DNxHR / ProRes jeśli Premiera tych rawów nie czyta

co do ewentualnej podmiany to radzę ci najpierw zrobić bekap projektu
a potem replace footage albo offline media / relink media

piątek, 7 września 2018, 04:04
Nowy
Nowy

no i stało się, zrobiłam offline i zrelinkowałam, ale wyskakuje mi komunikat próbując zlokalizować odpowiedni plik:
The selected file cannot be linked because it has 1 audio channel and the video was created with 2 audio channels with a different channel type(s).
wcześniejsze pliki (przed zrelinkowaniem) zmergowałam ze ścieżkami audio, rozumiem, że tu premierka ma problem z podmienieniem wideo w zmergowanych plikach? jest na to opcja?

piątek, 7 września 2018, 09:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdziłem u siebie - zmerdżowany raw 4k z 8 kanałami audio lub ten sam raw z jednym kanałem bez problemu podmieniają się na HD z 2 dwoma kanałami.

Może spróbuj bezpośredniego podmieniania na timeline: (to jest z After Effectsa ale w Premiere robi się identycznie)
https://www.youtube.com/watch?v=qnC9_3-Pe2k

sobota, 8 września 2018, 02:05
Nowy
Nowy

dzięki za rady!
jeśli chodzi o zmergowane pliki- podmienić podmieniły się. ale po chwili wyskoczył komunikat, o którym wspomniałam, media zrobiły się offline i pomimo ponownych prób kończyło się to tak samo.
z samym projektem już poradziłam sobie tak, że po prostu założyłam nowy projekt i wszystko od początku przeleciałam, tylko zamiast oryginalnych plików do ingestowania wrzuciłam wszystkie proxy od niej.
jeszcze raz dzięki ;)

sobota, 8 września 2018, 14:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]