Teraz jest poniedziałek, 23 września 2019, 13:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Magix - Zarządzanie plikami 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Magix - Zarządzanie plikami
Czy istnieje sposób (automatyczny) wyszukania w projekcie .MVP (na linii czasu) konkretnego pliku (zdjęcia, lub klipu)?
Pytanie dotyczy MAGIX Movie Edit Pro Plus.
Halo, halo!
Szanowni Koledzy, czy nikt się nie pochyli nad moim tematem? :(

poniedziałek, 2 września 2019, 02:09
Moderator
Moderator

Post Re: Magix - Zarządzanie plikami
Najpierw był weekend, a potem już wrzesień. Widocznie koledzy mają mocno zajęty, bo pustki na forum. Ja nie za bardzo rozumiem pytanie, więc siedzę cicho. :wink: Może chodzi po prostu o sposób nazywania plików? czyli etap wcześniej?

czwartek, 5 września 2019, 13:56
Nowy
Nowy

Nie, nie, chodzi o taką sytuację: Mamy duży projekt, powiedzmy taki z 30 klipami i 500 zdjęciami. Te klipy i zdjęcia mają nazwy często luźno związane ze scenariuszem (np. są to po prostu numery, np. "123.jpg"). Jak znaleźć to zdjęcie (klip) na osi czasu w projekcie?
Problem odwrotny jest rozwiązany, tzn. jeżeli klikniemy prawym klawiszem myszki, na osi czasu (w projekcie Magix'a) na wybrany elemencie (np zdjęciu o nazwie 123.jpg), to we właściwościach znajdziemy pełną ścieżkę dostępu do tego pliku, czyli wiemy, gdzie on leży na dysku.
Ale mi chodzi o problem odwrotny, czyli jak na wstępie (jeszcze raz powiem inaczej): W "Media pool" mam jakiś plik multimedialny oznaczony czerwoną kropką, czyli, że jest użyty w projekcie - ale GDZIE on jest położony na osi czasu?
Wiem, że przynudzam, ale ... może to daje się zrobić?

piątek, 6 września 2019, 01:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Osobiście nie znam innej możliwości jak ręczne szukanie po osi montażowej.

piątek, 6 września 2019, 19:14
Nowy
Nowy

Dziękuję Fransua za zainteresowanie.
Tak myślałem, że będzie kicha, bo w oryginalnej dokumentacji nic na ten temat nie ma. Jednak pewne informatyczne doświadczenie pozwalało mi liczyć, że ktoś wyczaił jakieś nieformalne rozwiązanie. Hmmm ...
Uważam, że jest to znacząca niedoróbka programistów Magix'a - zresztą jedna z wielu (ale i tak lubię ten program - Magix Movie Edit Pro Plus). Cóż, a może jeszcze ktoś przeczyta nasze posty i poda jakiś "tajny" sposób?
Nie chce mi się wierzyć, że jestem osamotniony i że nikt nie potrzebuje odnaleźć, na szybko, w 90 minutowym projekcie jednego wybranego zdjęcia 8O

piątek, 6 września 2019, 22:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zaintrygowałeś mnie tym problemem no i jednak jest taka opcja ale w Pro X. Niestety wcześniej pisałem z pamięci i jakoś nie mogłem tego skojarzyć bo nigdy nie miałem potrzeby namierzać plików. Wybacz. Jednak dzisiaj postanowiłem zainstalować program i zbadać to organoleptycznie.
Obrazek
Teraz pytanie czy masz okno Project Folder ?

sobota, 7 września 2019, 14:47
Nowy
Nowy

Witam ponownie Forumowiczów. Przede wszystkim wielkie dzięki dla Fransua! I wielki szacun, za chęć rozwiązania problemu i włożony w to wysiłek.Tak! O coś takiego właśnie chodziło! Wprawdzie nie rozwiązuje to mojego konkretnie problemu, ponieważ pracuję z Magix Movie Edit Pro+, a nie z Pro X, ale jasno to dowodzi (chyba), że programiści myśleli o tej sprawie, ale widać w kolejnych wersjach swoich ofert odpuścili sobie. Wielka szkoda, choć podejrzewam - dlaczego. Odnosząc się jeszcze do rozwiązania Fransua:
Mam okno "Project folder", choć w moim MMEP+ występuje ono pod nazwą "Import". Niestety - klipy i zdjęcia mają tutaj nazwy dokładnie takie, jakie ja im nadałem i program nie uzupełnia ich o położenie na osi czasu (niezależnie, czy wyświetlam pliki w postaci "Large icons", (jak na screenie Fransua), "Details", czy "List". Fransua, mam takie pytanie i gdyby Ci się chciało sprawdzić jeszcze jeden przypadek ... Co zrobi Twój Magix Pro X (w oknie "Project folder"), jeżeli wybrany klip (np Desktop 2019.09.07-14.34.37.02.mp4) użyjesz kilka razy w różnych miejscach na osi czasu?
Chyba odpowiedź Fransua kończy temat - dla mnie negatywnie. A może jednak się mylę?

niedziela, 8 września 2019, 14:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A to już sprawdziłem wcześniej. Jak użyjesz jeden klip w kilku miejscach to od razu podświetla ci te klipy w całym projekcie. Robiłem to na tych paru klipach. Dodatkowo timeline skaluje się tak byś od razu je wszystkie zobaczył gdzie są.

niedziela, 8 września 2019, 15:40
Nowy
Nowy

Dziękuję Fransua.
To, że wybrany klip, czy inny element zostaje podświetlony na osi czasu, to bardzo dobre rozwiązanie - po prostu idealne. Szkoda, że nie dotyczy (prawdopodobnie) mojego Magix Movie Edit Pro+
Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim "płaczem" na MMEPro+ i do następnego razu - Muruthii.

niedziela, 8 września 2019, 16:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]