Teraz jest wtorek, 2 czerwca 2020, 03:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zgrywanie VHS na Laptopa 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zgrywanie VHS na Laptopa
Cześć, Na początku zaznaczę, ze jestem początkujący w sprawach przegrywania kaset vhs. zrzucam to virualdub, bo zrzucałem osb studio i mi klatkowało, teraz nie klatkuje, ale 40min zajmuje 40gb (czy to normalne) sciagnalem Huffyuv , ale wiem czy go dobrze zainstalowałem (C:\Windows\SysWOW64 nastpenie instaluj) po czym virtualdub go nie widzi. Czytałem, ze kompresje można zrobić MeGUI, lecz tez mi nie chce sie odpalić wersja 64, czy ewentualnie polecacie coś innego mam na kompie także WindowsMovieMaker
Parametry kompa.
Laptop intel core duo 1.83Ghz i 4GB Ram, Grafika:Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family, windows 7 64bit
Magnetowid mam z wyjściem euro, dokupiłem przejsciówke i mam wyjsce s-video plus czincze, mam także pinnacle pctv 1505 55e, gdzie jest podlaczone do laptopa.
Prośba o pomoc lub wyjaśnienie problemu. Z góry dziękuje za pomoc

piątek, 22 maja 2020, 13:39
Moderator
Moderator

Post Re: Zgrywanie VHS na Laptopa
Możesz dać link do tego urządzenia Pinnacle? 40 minut zajmuje 40GB? jaki to kodek? Może coś w rodzaju https://pl.qwe.wiki/wiki/Motion_JPEG? Standardowa instalacja huffyuv to klikniecie prawym przyciskiem myszy na huffyuv.info. Nie wiem jak VirtualDub, szczerze to za bardzo z niego nie korzystałem, ale ogólna zasada jest taka, że jeżeli program ma zobaczyć jakiś kodek w systemie, to ten kodek musi już być gdy instalujemy program.
Musiałem skasować odpowiedź którą Ci udzielono wcześniej. Kolega który odpowiedział nie zastosował się do regulaminu, ale udzielił rady, abyś dał materiał komuś do przegrania. Z reguły, filmowcy pracujący na weselach i w reklamie, robią to usługowo, a teraz zastój. Możesz się potargować. :wink:

piątek, 22 maja 2020, 19:39
Nowy
Nowy

Dzieki za porade, owszem moge to komuś przekazać w obecnej sytuacji -rozumiem, ale z drugiej strony juz walczyłem z podłączeniem Hi8 i sie udało, dlatego teraz chce zrobić podobnie i sam pokonać pewne przeszkody.
PS
Virtualdub to portable

piątek, 22 maja 2020, 22:11
Moderator
Moderator

Zróbcie w trójkę burzę mózgów:
https://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=28&t=44148

Nadal nie wiem jaka to karta / tuner Pinnacle? Nie wiem do jakiego kodeka zapisuje?

sobota, 23 maja 2020, 23:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]