Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 20:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 jaka rożdzielczość obrazu przy konwersji materiału DV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jaka rożdzielczość obrazu przy konwersji materiału DV
Witam no własnie

Uzywam ulead video studio 5.0 pro podczas zgrania materiału obraz zostaje zgrany z kamery cyfrowej bez strat jakości. Po montażu chciałbyym go nagrać w formacie albo mp 2 albo divix.
Z tym pierwszym mam taki problem iż jakiekolwiek ustawienie tego codeka powoduje znaczną stratę obrazu - może mam niwłasciwy kodek poradzcie jaki powinien być mam kodek ligos LSX , druga sprawa to rożdzielczość pliku wynikowego mam parenaście do wyboru ale przy standartowej rożdzielczości 720x576 obraz i w divixie i mp2 ma podczas ruchu takie postrzępione krawędzie ( tylko do obiektu który się rusza ) , rozsądnie wychodzi przy 320x200

Ostatnie pytanie jak spowodować aby kodek 5.0 divix-a filtrował mi 2-pass bo ciągle wyskakuje błąd logu

sobota, 20 lipca 2002, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post MPEG-2
Stanowczo najlepszy, ale i najwolniejszy jest TMPGEnc. Daje absolutnie najlepszy obraz, ale działa - w opcji high quality upiornie wolno.
jasmis
mail: jasmis@ka.onet.pl

piątek, 2 sierpnia 2002, 11:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: MPEG-2
gość napisał(a):
Stanowczo najlepszy, ale i najwolniejszy jest TMPGEnc. Daje absolutnie najlepszy obraz, ale działa - w opcji high quality upiornie wolno.
jasmis
mail: jasmis@ka.onet.pl

To prawda.Ostatnio z nim też kombinuję.Moim zdaniem jest wizualnie lepszy od Cinema Craft Encoder.Ponadto ma znakomite fitry a w szczególności deinterlace.
Piąstka

piątek, 2 sierpnia 2002, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post MPEG-2
Przy konwersji wideo do postaci DivX lub Mpeg2 czyli DVD należy wyłączyć przeplot, czyli usunąć półobrazy, to one sprawiają, że krawędzie poruszających się fragmentów obrazu są postrzępione. Jeżeli jednak ma to pracować na telewizorze półobrazy są jak najbardziej wskazane obraz ma płynność ruchu. Rozdzielczość ustala się w/g bitrate i potrzeby określonej wielkości pliku wynikowego. Do tego służą świetne malutkie programiki coś jak kalkulatorki - jaki bit rate przy konkretnych rozdzielczościach i wielkości pliku wynikowego.

piątek, 9 sierpnia 2002, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po montażu chciałbyym go nagrać w formacie albo mp 2 albo divix
ale nie napisał co ma być produktem finalnym:
- pliki na HDD,
- płyta DVD,
- płyta CD-R
Kompresja MPEG 2 ma głównie zastosowanie do tworzenia płyt DVD.
Stosując główne parametry - pełna rozdzielczość 720 x 576 oraz bitrate 6 - 9 Mb/s otrzymujemy na płycie obraz o wizualnej jakości jak oryginał DV.
Natomiast przy nagrywaniu na płytę CD-R najlepsze rezultaty otrzymuje się przy zastosowaniu kompresji Divx 5.02. Ze swego doswiadczenia mogę podać, że najlepszą jakość otrzymywałem przy rozdzielczości 384x288, bitrate 2400 - 2800 Kb/s i kompresji dwuprzebiegowej.
Sposób takiej kompresji (2-pass) opisałem poniżej

-------------------->
Problem kompresji dwuprzebiegowej w DivX 5 Pro po kilku próbach udało mi się rozwiązać.
Okazał się banalnie prosty.
Podaję poniżej czynności jakie nalezy koljno wykonać zakładając, że gotowy zmontowany film jest już na timelinie.

1 - File - Export timeline - movie
2 - nadajemy nazwę nowemu plikowi np "x"
3 - w oknie Export Movie Settings - Compressor wybieramy DivX 5 Codec
4 - w głównej zakładce DivXa w listwie Variable bitrate mode wybieramy 2-pass, first pass
5 - uruchamiamy kompresję (teraz codec tylko skanuje obraz pod kątem doboru bitrate przy właściwym kompresowaniu w drugim przebiegu dlatego tego pliku nie można odtworzyć jako film)
6 - wracamy do Adobe
7 - wykonujemy wszystkie czynności z punktów 1 - 4 tylko teraz wybieramy 2-pass, second pass i zmieniamy nazwę pliku docelowego np. "y"
8 - uruchamiamy kompresję i po przeliczeniach komp. pod nazwą "y" mamy gotowy skompresowany dwuprzebiegowo film.

Przy scenach statycznych i o małej dynamice różnice
pomiedzy kompresją 1 i 2 przebiegową są niewidoczne
a czas kompresji jest dwa razy dluższy.

Oczywiście dżwięk z PCM na MP3 musimy kompresować oddzielnie.

sobota, 10 sierpnia 2002, 02:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]