Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 18:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 montaż - pierwsze kroki - POMOCY! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post montaż - pierwsze kroki - POMOCY!
:cry: POMOCY:
Zaczynam trudną (?) sztukę montażu na PC filmów z DV - i zaczynam, od problemów.
Przy zgrywaniu materiału z kamery, uzyskuję jeden duży plik do obróbki. Jak go podzielć na mniejsze kawałki, tak aby je przemontować pomiędzy sobą.
Jeżeli zgrywam i po każdym ujęciu przerywam zgrywanie - uzyskuję oddzielne pliki do montażu, ale jest to czasochłonne i uciążliwe - przecież musi być jakiś sposób pocięcia długiego ujęcia na krótsze kawałki
.

piątek, 15 lutego 2002, 13:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Odp
Nie które programy mają opcję cięcia materiału podczas zgrywania na mniejsze kawałki. :!: :!:

sobota, 16 lutego 2002, 15:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z cięciem sobie poradziłem na VideoWawe III, ale co dziwne - mogę używać tylko tego programu. Inne - AP, Unled itp nie potrafią skopiować obrazu /sygnalizują brak czegoś - sterownia, kodeka, ???/

wtorek, 19 lutego 2002, 23:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post hmmmm
hmm wydaje mi sie calkiem naturalne zgrywanie kompletnego materialu i praca z w/w juz na listwie czasowej... jestem montazysta i zajmuje sie tym niejako zawodowo :) w ten wlasnie sposob dziala montaz off-line ze kompletny material jest opracowywany po kawalku... prosze o maila z przyjemnoscia powiem wiecej na ten temat :)

sobota, 30 marca 2002, 14:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post moj mail
no tak idiota maila nie podalem... stellar@orety.com :wink:

sobota, 30 marca 2002, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
VirtualDub. Menu file->save as segmented avi.

piątek, 5 kwietnia 2002, 16:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja montuję na kompie już kilka lat i na wielu kartach i tak naprawdę wolę digitalizowć materiał już w takich kawałkach mniej więcej "pociętych". Na początku może to zajmuje trochę czasu ale przy odrobinie wprawey...
Poza tym dzielenie np. kilkudziesięciu klipów Vdubem też nie należy do mało czasochłonnych. Poza tym dobrze zdigitalizowany materiał w odpowiednich klipach łatwiej monmtować w programach edycyjnych i wyglada bardzo przejrzyście w oknie projektu... A tak wogóle również chętnie służę radą.. jacek_s@zgora.dialog.net.pl :D

środa, 10 kwietnia 2002, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja montuję na MAC'u w AP6 i ma on funkcję ustawiania długości klipów (określamy ją w sekundach np. 600 sek). W mac'ach jest też darmowy amatorski program imovie2 który automatycznie dzieli cyfrowy materiał na klipyDV gdzie koniec i początek to włączenie czy wyłączenie zapisu w kamerze i mamy gotowy obraz naszych ujęć - są one od razu ponumerowane i gotowe do umieszczenia na linii montażowej lub w koszu. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jak dzieli klipy FINAL CUT, ale jak znajdę trochę czasu to porobię kilka testów i dam znać.

Pozdrawiam wszystkich mac'owców i innych montażystów
FStyl

piątek, 12 kwietnia 2002, 09:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zrzuć bez problemów
zobacz: http://www.scenalyzer.de
ściągnij scenayzerlive i po kłopocie.

A cha jeszcze mały patchyk, np: http://www.cracks.am

Program scenalyzer ma bardzo wiele możliwości zrzucania materiału, m.in: po timecod'zie

powodzenia

niedziela, 14 lipca 2002, 10:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post przechwytywanie
Przechwytuję w Vegas Video i mam tyle klipów ile razy właczałem kamerę. Obrabiam w Adobe Premiere 6.0. Na początku teą się męczyłem, tera mam kipy kilkusekundowe - minutowe, które łatwiej jest przycinać i montować.

piątek, 6 września 2002, 11:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post montaz
po pierwsze - zgrywa sie caly material
po drugie - material dzieli sie w programie do montazu na tak zwane sub klipy....
po trzecie jesli ktos twierdzi ze sie dzieli przy zgraniu to powinien sie nad ta glupota zastanowic....
program do montazu jak sama nazwa wskazuje sluzy do montazu... wiec na zdrowy rozum po cholere dzielic na klipy?????????????????????????
to wielkie nieporozumienie ( 9 lat pracy zawodowo, wiele teledyskow, programow, dokumentow fabul reklam)
zapomnijcie o dzieleniu!!!!!!!!!
a na marginesie zacznijcie uzywac pozadnych programow czytaj Avid DV.

piątek, 27 września 2002, 00:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ...
Avid xpress dv.
a jesli jakis pan w gazecie napisze ze Adob jest lepszy to znaczy ze nigdy nie mial doczynienia zawodowo z montazem albo jest sponsorowany przez adoba....
w systemach prof avid jest nr1, pinnacle kupil fasta ktory byl konkurencja dla avida....niestety system silver nie byl tak dobry jak systemy avida....iec pinnacle jesty liderem nie w montazu a w sprzedazy kart video z programem sredniej klasy....avid xpress dv jest bardzo podobny do swoich duzych braci.
zycze powodzenia...ps..dla avida wystarczy karta faier....najlepiej dedykowana cena..ok 500 zl.

piątek, 27 września 2002, 00:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ..
jeszcze raz mozna podzielic material w programie do montazu.......jest to proste szybkie i przyjemne!!!!!!!!!!!!!!!!!

piątek, 27 września 2002, 00:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mala poprawka
jednak jest dosc pozno 1:55:) a wiec jedna korekta, wgrywanie fragmentow ma sens jesli macie malo miejsca na dysku...i wybieracie po kodzie TC konkretny material do montazu. jesli chcecie wgrac calosc to nie ma sensu dzielenie materialu poza prog do montazu.

piątek, 27 września 2002, 01:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zawodowcy nie wściekajcie się - czemu zapomnieliście jakie były wasze początki?. Dla amatora dzielenie klipów jest koniecznością. Trzeba wyciąć np sfilmowane buty, bezsensowny pejzarz, podwójny najazd, za szybkie zbliżenie itp. Dzelenie materiału na krótkie klipy uważam za coś pożytecznego. Łaczenie w całość to przeciągnięcię i upuszcenie myszą. Zanim my amatorzy nabierzemy wprawy to krótkie klipy są dla nas ratunkiem w amatorskim montażu.

piątek, 27 września 2002, 11:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona