Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 11:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Metoda półobrazowa. Na czym to polega 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Metoda półobrazowa. Na czym to polega
Witam. Zgrałem z kamerki VHS materiał, skompresowałem w DivX5 Pro i wszystko jest OK. Jest tylko jeden mały minus - obraz nie jest tak idealnie płynny jak na podglądzie z kamerki. Zgrywałem w rozdziałce 640x480 25fps. Kompresowałem w Gordianie z deinterlace i gdzieś tutaj wyczytałem, że to właśnie przez efekt deinterlace i że w takim przypadku lepiej zgrywać materiał z półobrazów i później kompresować z 50 fps. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega ta metoda i w jakim progie to wykonać ?

wtorek, 9 grudnia 2003, 11:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sorki ze nie odpowiem bezposrednio na pytanie,
ale czemu usuwales przeplot skoro sam doszedles do wnioski ze powinienes go zostawic ? :)

wtorek, 9 grudnia 2003, 12:29
Nowy
Nowy

8O 8O 8O Nie kumam. Muszę usunąć przeplot, żeby dało się wogóle oglądać przechwycony i skompresowany obraz. Zresztą przy rippowaniu z DVD rówież używałem efektu deinterlace w Gordianie i tam akurat ten efekt nie powodował utraty płynności i avik wyglądał w pełni profesjonalnie

wtorek, 9 grudnia 2003, 12:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zasada jest prosta:
- jesli material ma byc ogladany na tv przeplot MUSI ZOSTAC, w innym przypadku objawy beda wlasnie dokladnie takie jak u Ciebie
- jesli material ma byc ogladany tylko na ekranie monitora komputerowego przeplot sie usuwa

wtorek, 9 grudnia 2003, 14:17
Nowy
Nowy

OK, zrozumiałem. Czyli wypuszczając z kompa na TV materiał z przeplotem nie zauważę go wcale ? W takim razie pytanie zasadnicze. Jak to zrobić, żeby materiał z przeznaczeniem na ekran monitora z usuniętym przeplotem zachował taką płynność jak na oryginalnej taśmie VHS ? Próbowałem przechwytywać z 50 fps, z różnymi rozdzielczościami a obraz nie jest tak płynny jak w oryginale.

wtorek, 9 grudnia 2003, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rozumiem ze zrzucasz material z VHS i bedziesz go ogladal na monitorze.
Jesli tak to usuwasz przeplot i na monitorze mimo ze przeplot zostal usuniety obraz powinien byc plynny. Jesli jest inaczej to cos robisz zle.

wtorek, 9 grudnia 2003, 14:43
Stały bywalec
Stały bywalec

OK, zrozumiałem. Czyli wypuszczając z kompa na TV materiał z przeplotem nie zauważę go wcale ? W takim razie pytanie zasadnicze. Jak to zrobić, żeby materiał z przeznaczeniem na ekran monitora z usuniętym przeplotem zachował taką płynność jak na oryginalnej taśmie VHS ? Próbowałem przechwytywać z 50 fps, z różnymi rozdzielczościami a obraz nie jest tak płynny jak w oryginale.

Może sie mylę - niech mnie ktoś poprawi:
1. Ale zwykły TV to chyba nie wyświetli 50fps (pełnych ramek);
2. Rozdzielczość VHS ma chyba 200 linii w pionie - więc chyba nie ma potrzeby usuwania przeplotu...
3. Nie bardzo rozumiem co oznacza stwierdzenie, że obraz nie jest płynny jak w oryginale. Czy komputer gubi klatki? Poza tym inaczej ogląda sie film na monitorze z szybkim odświeżaniem a inaczej na TV. Może to tylko subiektywne odczucie?

środa, 24 grudnia 2003, 14:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]