Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 21:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 UleadVS7 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post UleadVS7
Proszę o pomoc. Zgrywam z kamery miniDV za pomocą FireWire i UVS7. W preferencjach ustawiłem "MPEG". Jaki format wybrać przy zgrywaniu (z menu Capture) jeśli na wyjściu chcę wypalać płytki SVCD? Najlepszą jakość uzyskałem zgrywając przy formacie ustawionym na DVD. Czy tak może być?

środa, 17 grudnia 2003, 09:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja bym to zrzucil normalnie z kamery, tzn w formacie dv. Pózniej po obrobieniu i zmontowaniu filmu masz mozliwosc wyboru formatu w jakim chcesz zapisac gotowy film i to jest chyba najlepsza droga do celu.

środa, 17 grudnia 2003, 12:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie wiem jak to działa, ale tylko jak zgrywam w formacie DVD to jakość jest zdowalająca. Jeści zgram w formacie WMV lub AVI to mam mozaikę a nie film. Czy taki kijowo zgrany film jesli na wyjściu (przed wypaleniem płytki) ustawi się SVCD to jakośc się poprawi?

środa, 17 grudnia 2003, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na lepsze napewno sie nie zmieni. Obraz po zrzuceniu z kamery do komputera powinien być "żyleta" i dopiero pozniej mozna sie zajac obrobka i montazem filmu. Zgrywajac z kamery na komputer w capture wybierz sobie format DV a nie MPEG, Avi czy DVD.

czwartek, 18 grudnia 2003, 14:10
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zgadzam sie z Frankiem Dolasem w 100%, najpierw zgraj film z kamery w formacie DV a dopiero pozniej po obrobce wybierz format np DVD!

Pozdrawiam!

czwartek, 18 grudnia 2003, 23:23
Bywalec
Bywalec

piątek, 19 grudnia 2003, 00:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zrobiłem jak radziliście - zgrałem w formacie DV - ale po zgraniu nawet króciutkiego(20sek.) filmiku nic z nim nie można zrobić - zacina się obraz i dźwięk (dodatkowo słychać jakby dźwięk się wydobywał z jakiejś rury). Czy ktoś może mi podać jakie ma ustawienia w PROJECT PROPERTIES w menu FILE? Są tam do wyboru dwa formaty: AVI i MPEG; dodatkowo w każdym z nich można edytować ustawienia. Jeśli ktoś ma do mnie cierpliwość to proszę skopiowac do odpowiedzi ustawienia, przy których udaje się wam bez kłopotu zgrać film.

sobota, 20 grudnia 2003, 09:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]