Teraz jest sobota, 31 października 2020, 07:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Pinnacle i ... 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pinnacle i ...
Czy pinnacle nie akceptuje plikow avi, ktore nie byly importowane przez ten program? Heh, jesli tak to jak wstawic np. reklame firmy?

niedziela, 28 grudnia 2003, 12:45
Bywalec
Bywalec

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 14:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Studio 8 łyka wszystko. Czasami używam go nawet do konwersji jakiś dziwnych formatów z którymi AP nie może sobie poradzić

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 15:56
Bywalec
Bywalec

No wlasnie to ta niewortunna wersja 7, tak jak by akceptowala tylko pliki avi importowane przez siebie, nie da sie nic wstawic z zewnatrz.

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale z 7 też nie miałem problemów bo od niej zaczynałem. Co prawda oba mam legale może masz problem z wersją

wtorek, 30 grudnia 2003, 10:03
Bywalec
Bywalec

a w jaki sposob wstawiales te pliki 'z zewnatrz'?? Bo jak ja probuje wstawic takiego to program mowi z nie obsluguje tego formatu ;/

wtorek, 30 grudnia 2003, 11:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie pamiętam dokładnie. Ale normalnie hyba komendą open i otwierały się w "ksiące" u góry i jeszcze były dzielone na sceny. Już dawno tego nie robiłem jak sprawdzę dam ci znać

wtorek, 30 grudnia 2003, 14:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post adobe encore
Jeśli ktoś mógłby mi przesłać jakiś kurs obsługi Adobe Encore to byłabym baaaardzo wdzięczna
awka2@poczta.onet.pl

wtorek, 30 grudnia 2003, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jest jeszcze sprawa kodeków w systemie ! jak ich nie masz ( t.z. odpowiednich) to zawsze będzie problem !

piątek, 2 stycznia 2004, 03:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przedmówca ma sporo racji. Nie napisałeś najważniejszego, jaki kodek został wykorzystany - programowy czy sprzętowy. Jeśli chodzi o kodek programowy, to nie ma większego problemu - należy się w takowy zaopatrzyć. Sprawa komplikuje się w sytuacji kiedy mamy do czynienia z kodekiem sprzętowym. Do niedawna firmy m.in. Pinnacle, Fast, Canopus w swoich produktach pomimo pewnej standaryzacji (tylko z nazwy - MJPEG) stosowały odrębne algorytmy kompresji, co powaodowało, że plik stworzony na jednym sprzęcie nie mógł być odtworzony na drugim. Być może właśnie tu tkwi Twój problem. Pewnym wyjściem z sytuacji (na pewno jednym z wielu) jest sposób polegający na tym, abyś dokonał pewnej operacji. Niestety, cała trudność polega na tym, abyś zaopatrzył się w oryginalny kodek. Rozłóż sekwencję filmową na klatki BMP, a następnie złóż z tych klatek nową sekwencję filmową korzystając z dowolnego programu montażowego oraz nowej konfiguracji sprzętowej. Wbrew pozorom operacja ta nie jest trudna, a efekt końcowy jest bardzo zadowalający. Sposobu tego użyłem przechodząc z karty DC30plus na DV 500.

pozdrawiam
Piotrek

sobota, 3 stycznia 2004, 01:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]