Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 02:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Skaczace zdjecia w filmie. Pomocy. pilne :( 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Skaczace zdjecia w filmie. Pomocy. pilne :(
Mam nastepujacy problem i prosze o pomoc bo juz niewiem co mam zrobic.

Skaladam film w A.P 6.5 . Za pomoca file/export/frame po wycinalem pare klatek z filmu i wstawiłem je do timeline i potraktowałem motion.(rozdzielczosc zdjecia to 720-576 w bmp.) Taki efekt jak by ktos zdjecie zrobił. Potem wyexportowałem material do microsoft DV avi wstawiłem do studio 8 i przegrałem na DVD potem na kasete.

PROBLEM mam taki ze i na DVD i na kasecie DV tam gdzie jest zdjecie mróga na maxa obraz (mróga , trzesie sie)

Jaka moze byc tego przyczyna ???

Aha dodam ze jak ogladam material przed exportem z timeline to jest ok. Samo avi po exporcie tez nie ma tego mrógania.

Z góry dziekuje za pomoc.

czwartek, 8 stycznia 2004, 21:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sam do konca nie wiem jak to jest ze statycznymi obrazkami, ale chyba rowniez ich dotyczy problem przeplotu i jego braku, bo z tego co piszesz to klasyczny przyklad jego braku przy ogladaniu na tv

piątek, 9 stycznia 2004, 09:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Musisz usunąć przeplot w programie edycyjnym np Premierze. Funkcja nazywa się różnie deinterlace, fliker removal. Na pewno w Premierze jest bo temat był wielokrotnie wałkowany. Nie używam Premiera więc nie podam ci dokładnej lokalizacji funkcji ale z pewnością znajdziesz i problem zniknie.
Inne sposoby to usunięcie przeplotu w obrazach bitmapowych w różnych programach graficznych np. Photoshopie.

pozdrawiam
kosmaluk

piątek, 9 stycznia 2004, 11:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest to na pewno przeplot. Dany kawałek z którego wycinasz i eksportujesz klatkę musi być bez przeplotu. Dodatkowo to poprawi jakość eksporowanej klatki ( nie masz np. aktualnie postrzępionych elementów na krawędziach które były w ruchu?)

piątek, 9 stycznia 2004, 12:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dzieki wielkie!

Tak to ten cholerny przeplot. Rzeczywiscie wałkowany temat przeplotu był na forum ale nie wiedziałem ze moj problem tez jest zwiazany z przeplotem.

Funkcja Deinterlace pomogła :)

Jesli ktos bedzie miał podobny problem to w Premierze funkcja deinterlace znajduje sie w:

Prawy klawisz myszy na wybranym clipie w timeline/video options/field options/always deinterlace

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam!

Do kolegi Pit. Tak na monitorze rzeczywiscie postrzepienie wystepuje ale na TV ok. ( jesli chodzi o film a nie zdjecia)

piątek, 9 stycznia 2004, 14:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]