Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 03:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 FILM 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post FILM
czy jest ktos z Gdanska kto mnie nauczy zgrywac film na SVCD lub DVD mam kamere Sony Digital 8

czwartek, 29 stycznia 2004, 15:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co masz poza kamerą? Bo będzie Ci potrzebny komp z kontrolerem FireWire, kabelek FireWire, nagrywarka CD, a no i soft. Polcem Pinnacle Instant VideoAlbum - prosty jak konstrukcja cepa - trzeba tylko wszystko ze sobą połączyć i po trzech kliknięciach będziesz miał film na CD.

czwartek, 29 stycznia 2004, 15:52
Nowy
Nowy

Post Film
mam kamerke Sony digital 8 firewola i program Pinacle studio8,3

czwartek, 29 stycznia 2004, 16:20
Nowy
Nowy

Post FILM
mam tez nagrywarke CD ale jak trzeba bedzie to kupie tez DVD nagrywarke oczywiscie

czwartek, 29 stycznia 2004, 16:22
Nowy
Nowy

Post FILM
WGRALEM FILM DO KOMPA ALE NIE WIEM CO DALEJ

czwartek, 29 stycznia 2004, 16:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Otwierasz Pinnacle Studio, przechodzisz na zakładkę Edit, otwierasz sobie film, który zgrałeś, który albo był przy zgrywaniu podzielony na sceny albo Pinnacle zrobi to przy otwieraniu. Potem poszczególne sceny, które chcesz mieć w filmie przenosisz myszką na timeline (ten taki pasek na dole), ustawiasz je w kolejności w jakiej chcesz. Klikając każdą scenę pojawi Ci się takie menu w którym możesz za pomocą suwaczków przyciąć/dopasować sceny (czyli wywalić to co jest zbędne w danej scence). Potem klikasz na zakładaczce Show transitions i myszką przenosisz przejścia, które zapewnią płynne przejście od sceny do sceny (ale nie przesadzaj z tym). Potem klikasz sobie zakładeczkę Show titles i możesz dodać sobie planszę z napisami początkowymi na początku i/lib końcowymi na końcu. Klikając te plansze dwukrotnie możesz je sobie dostosować wg własnego widzimisia. Potem przechodzisz na zakładkę Make Movie, wybiersz Disc -> Settings -> zaznaczasz VCD lub S-VCD oraz Burn directly to disc, klikasz OK, a potem Create Disc. Jak komp będzie sobie mieleł to wkładasz do nagrywarki płytkę CD i idziesz na spacer lub spać. Po godzinie, dwóch, sześciu (zależy od ilości przejść i mocy twego kompa) otworzy się kieszeń nagrywarki i będziesz miał gotową płytkę.

Czy można to opisać prościej? Nie wiem, ale na pewno da się krócej - skorzystaj poprostu z tutoriala - z manu wybierz Help -> Guided Tour.

A we wspomnianym przeze mnie wcześniej Instant VideoAlbum jest jeszcze prościej. Klikasz ikonę z kamerą i naciskasz Start... film się zgrywa... jak się skończy klikasz Stop, albo soft sam się zatrzymuje. Klikasz ikonkę edycji, soft sam dzieli na sceny i tworzy film używając jakiegoś tam domyślnego menu, które możesz sobie zmienić. Klikasz ikonkę z płytką, zaznaczasz w jakim formacie ma być nagrana (VCD, SVCD, DVD) i OK Idziesz zrobić se kawę, a jak wrócisz to płytka już będzie :)

czwartek, 29 stycznia 2004, 20:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]