Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 13:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pinnacle Studio 8 - make movie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pinnacle Studio 8 - make movie
Cześć,
Do karty FW było dołączone Pinn. Studio 8 - zatem tylko z niego korzystam.
Mój problem: Przy zgrywaniu gotowego materiału na dysk (make movie) stosuję kodek Pinnacle (bitrate 6000). Małe filmy <15min. zgrywają się OK, ale dłuższe zatrzymują mi się. Zapis na dysku z NTFS, system XP, zacina się często na połączeniach "na ostro" bez przejść (transitions) między ujęciami.

BTW: ktoś mógłby się pochwalić jakie stosujecie ustawienia? Ja staram się zgrywać na dysk przy bitrate 6000 i potem dopiero kompresuję.

Pozdrawiam

czwartek, 19 lutego 2004, 15:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napisz do jakiego formatu zgrywasz z kamery na dysk i z programu do gotowego pliku, bo coś tam namieszałeś.

kosmaluk

czwartek, 19 lutego 2004, 15:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
inaczej rozumiemy pojęcia: "zgrywanie gotowego" i "zgrywanie z kamery" czyli ja coś namieszałem. Z kamery zrzucam w DV, montuję w Pinnacle i taki projekt chcę zapisać do pliku *.avi . I właśnie na tym ostatnim etapie, dopieszczony filmik ujawnia niestabilność PinnacleStudio 8. Zatrzymuje się i nic.
aby zapisać do pliku wybieram kodek Pinnacle z parametrem 6000. Film ma 12 minut i przedstawia... czy to ważne dla montażu? :lol:

czwartek, 19 lutego 2004, 16:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No więc chcesz zapisać do avi ale avi to nie format tylko rozszerzenie plików filmowych w windowsie. Dalej nie wiem do jakiego formatu chcesz zapisać. To do jakiego formatu chcesz zapisać ma kluczowe znaczenie dla końcowych ustawień, więc jeśli sie dokładnie nie określisz to nikt ci nie odpowie, bo z twoich postów można się tylko domyślać.

Rodzaje formatów: DV, DVD, SVCD, VCD, Divx, XVid itd

Przy zapisie w DV nie przypominam sobie żeby jakieś bitrate się ustawiało. Do Dvix to te bitrate też nie pasuje. Do DVD by pasowało ale mówisz że ma to byż avi, a DVD to mpg, więc jak widzisz musisz się określić dokładniej.

pozdrawiam
kosmaluk

piątek, 20 lutego 2004, 08:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]