Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 19:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 braj stabilizacji obrazu po zgraniu DV do komputera 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post braj stabilizacji obrazu po zgraniu DV do komputera
Witam,

Mam taki problem: nagrywam kasete (JVC DVL-167) i wszystko jest OK, dopoki odtwarzam ja z kamery. Obraz jest plynny i nie skacze.

Zgrywam kasete przez firewire do komputera i... obraz wyglada tak, jakby ktos wylaczyl stabilizacje - makabrycznie skacze, tak jakby komus sie stasznie trzesla reka podczas kamerowania.

Zaznaczam, ze to nie sa zgubione klatki (0 zgubionych).

Co moze byc problemem ?? Tania karta do zgrywania czy kodek ? A moze walnieta kamera ??

--
adi

środa, 4 września 2002, 11:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post skoki obrazu, gubienie klatek?
Być może miałem coś podobnego. Na początku chwytałem klatki w Adobe Premiere 6. I chyba było coś podobnego do opisanego przez Ciebie. Początek mego zmontowanego filmu trochę skakał. Potem jeden z kolegów na forum polecił mi Video Vegas 3.0? Ten programik podzielił mi materiał na klipy zgodnie z ujeciami rejestrowanymi kamerą wg kodu czasowego. Dalej obrabiałem już w AP 6 ponieważ mam do tego podręcznik a nie jestem anglojęzyczny. Zmontowałem film zgrałem na kamerę, potem na VHS i jest ekstra. Pracowałem pod Win XP, na jednym dysku system 10 GB na drugim obróbka 40 GB. Musisz miec porządek na dysku - zdefragmentowany. Moje dyski to ATA 66 i 5200 obrotów. Ram 192 MB. Prosty Fife Wire za 170 zł. Stary celeron 333 podkręcony do 375 MHz. Kamera DCR TRV 740. Często defragmentowałem dysk.

piątek, 6 września 2002, 09:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post skacze obraz
Doradźcie coś.
Próbuję zgrać z kamery SONY TRV325E (Digital) przez FireWire i obraz nieregularnie przeskakuje i w czasie ruchu kamery pojawiają się drobne zygzaki.
Próbowałem na komputerze z Duron 700 i Pinnacel Studio DV FireWire oraz Celeron 1,33 i PCMCIA FireWire, próbowałem Pinnacle Studio DV7 i 8, Adobe Premiere 6,5, Ulead.
Raz lepiej raz gorzej ale materiał zawsze po zgraniu skacze i zygzakuje.
Klatek zgubionych zawsze 0.
Grzesiek

niedziela, 8 września 2002, 13:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post skacze obraz
Jeszcze raz Grzesiek
Obraz skacze już w czasie podglądu z kamery w oknie Programu do zgrywania.
Grzesiek

niedziela, 8 września 2002, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja obecnie mam ten sam problem. Przy zgrywaniu gubi ~10 klatek na 30 minut filmu. To nie powinno nic się dziać. Materjał wrzucony na linie czasu nawet bez zgubionych klatek szarlie nie da się tego oglądać. Najzabawniesze z tego to że poprzednio przed formatowaniem było OK.
Był duron 600 2 dyski IBM fire Wire, Zmiana procka na durona 900 oczyszczenie dysków ( formatowanie i podział na partycje)i klapa

poniedziałek, 9 września 2002, 09:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]