Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 09:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Jak odszumić video w AP Pro? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak odszumić video w AP Pro?
Materiał źródłowy nagrany na Canonie MV500i, wieczorem przy slabym sztucznym oświetleniu, bez balansu bieli w ustawieniach AUTO. Efekt - straszne szumy na ciemnych płaszczyznach.
1. Jak OPTYMALNIE to odszumić w AP Pro?

W efektach video znalazlem tylko jeden filtr Noise->Median.
2. Czy istnieje jeszcze jakaś inna metoda odszumienia?

A jeśli nie, to z jakim parametrem użyć tego Mediana (zakres chyba od 1 do 20)? Im wyższy, tym większa redukcja, ale też obraz robi się bardzej rozmyty.
3. Czy zatem stosować mniejszą korekcję (1) i godzić się na mniejszy efekt, czy może użyć dużej korekcji (np. 10), a w drugim kroku wyostrzać jakimś Sharpe'nem?

Oprócz tego chcę jeszcze zastosować inne efekty do poprawy tego obrazu (korekcja RGB, korekcja Gamma).
4. Jaka powinna być PRAWIDLOWA kolejność stosowania tych efektów (nacisk kładę cały czas na redukcję szumów). Wydaje mi się, że Median powinien być PIERWSZY. Czy tak?

Napiszcie proszę jak WY radzicie sobie z kiepskim, zaszumionym materiałem? Wiem, że przede wszystkim trzeba zadbać o prawidlowe warunki oświetleniowe podczas kręcenia, ale czasem trzeba nakręcić coś 'w locie' - natychmiast, no i jest problem...

Za odpowiedzi dziękuję.

czwartek, 15 kwietnia 2004, 13:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]