Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 20:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Adobe Premiere Pro - jaki montaż? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Adobe Premiere Pro - jaki montaż?
Bardzo proszę o pomoc - czy w AP Pro możliwy jest montaż, jak w wersji 6.5 tzn. Video A/B z paskiem Transition? Bo ja mam tylko możliwość montażu na ścieżkach Video 1, Video 2. Błagam o pomoc!
Problem pojawia się, kiedy dodaję przejścia, w programie wszystko wygląda O.K. ale po wyeksportowaniu, w miejscu, gdzie jest proste przejście obraz bardzo drży! (domyślam się, ze Premiere dubluje końcowe i początkowe klatki - jak sobie z tym poradzić?!)

czwartek, 15 kwietnia 2004, 20:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jeżeli dubluje to wystarczy nie ciąć materiału na styk, ale nie wiem czy to jest powód drżenia obrazu. Przyznam że montuje właśnie na dwóch scieżkach a "pasek" transition jest ukryty bo tak mi wygodniej i nie mam żadnych problemów z obrazem

piątek, 16 kwietnia 2004, 10:15
Nowy
Nowy

nie wiedziałem, źe w ap pro jest pasek transition, jak można go "zobaczyć"

piątek, 16 kwietnia 2004, 11:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie wiem czy jest w Pro bo pracuje na 6.5 i u mnie jest taki maleńki przycisk tuż obok napisu Video 1 w Timeline (w 6.5) ten przycisk to taki poziomy prostokącik podzielony na pół (jedna połowa biagłą a druga szara) o ile dobrze pamiętam. :wink: nie mam przy sobie premierka także to musi wystarczyć

piątek, 16 kwietnia 2004, 15:43
Nowy
Nowy

no więc właśnie, a Kris_z_Wawy pytał się o ap pro

Cytuj:
Problem pojawia się, kiedy dodaję przejścia, w programie wszystko wygląda O.K. ale po wyeksportowaniu, w miejscu, gdzie jest proste przejście obraz bardzo drży! (domyślam się, ze Premiere dubluje końcowe i początkowe klatki - jak sobie z tym poradzić?!)

niestety z problemem który opisujesz nie spotkałem się jeszcze. jak wygląda to drżenie? nie wiem jak wygląda pasek przejść w ap 6.5 (z opisu wnioskuje że jak w uleadzie video editor), ale w ap pro przejście dodaje się na istniejący na pasku video klip (na początku i/lub na końcu)

piątek, 16 kwietnia 2004, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W AP Pro dodaje przejscie, przeciagajac je i upuszczajac na styku dwoch clipow i tu pojawia sie komunikat "Not insufficient media"!! Ale na milosc Boska, co mam zrobic, zeby tego uniknac, skoro nie ma paska "transition"??
W samym programie przejscie wyglada super, ale po eksporcie do avi pojawiaja sie zamrozone, drzace klatki!! Mam wstawic wczesniej jakies znaczniki konca plikow? A jesli tak, to ile wczesniej, zeby tego uniknac??
Dzieki za pomoc...

piątek, 16 kwietnia 2004, 21:20
Bywalec
Bywalec

Denerwuje mnie ta 7. Ale coz trza isc z biegiem czasu :cry: .
Ech. Jakkby ktos sie dowiedzial jak ten duzy problemik zlikwidowac to tez prosze o kontakt.

sobota, 31 lipca 2004, 02:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam panowie. Montaz na jednej scieżce jest wygodniejszy ale sprawia poczatkujacym troche problemu jesli chodzi o przejścia.
Aby efekt przejscia wyszedł prawidłowo trzeba w miejscu przecięcia sie klipów obciąć koniec pierwszego i poczatek drugiego klipu o długość trwania przejscia i nastepnie dosunąć oba klipy do siebie i wtedy nałożyć przejście. Przykładowo jesli przejscie ma trwac 2 sek. to trzeba obciąć w każdym klipie po sekundzie.
Po prostu Premiere wykorzystuje brakujące klatki do zrobienia przejścia. Jeśli było tylko przecięcie klipu to wtedy AP nie ma skąd wziąć materiału na przejścia i wtedy pojawia sie wspomniany wcześniej komunikat.

Pozdrawiam

sobota, 31 lipca 2004, 10:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]