Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 18:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Avid? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Avid?
Chcę kupić kompa do Avid XpressDV 4.0 pod PC. Co polecilibyście? Jakie rozwiązanie sprzętowe byłoby najbardziej rozsądne (również cenowo)?

Pentium IV, 2 dyski (1 operacyjny 20GB i drugi pamięciowy 80GB?) Czy koniecznie karta Matroxa? 550 czy 750? Inna? Windows 2000 czy XP? Jaka karta dźwiekowa? Ile SDRammu?

A może jest jakaś polska strona o Avidzie?

A może ktoś ma polską instrukcję obsługi Avida?.... Moja wdzięczność nie miałaby granic!... ;-)

niedziela, 18 kwietnia 2004, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A co bedziesz z tym robil? Bo to dosyc istotne. Chcesz pracowac na dwoch monitorach czy na jednym?

niedziela, 18 kwietnia 2004, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post avid
napewno 2000, i chyba dysk 80GB trochę mało, chyba że będziesz montował krótkie filmy z nie zbyt dużą liczba efektów, pamięć dużo możliwie najwięcej! Jednym z lepszych rozwiązań jest macierz dyskowa, wtedy jest znczyny wzrost wydajności dysków spiętych w macież (chodzi o Raida 0 - sumowanie pojemności) Karta, FireWire i dotego jakaś ATI na dwa monitory + TVout, jako monitor (podgląd)

niedziela, 18 kwietnia 2004, 17:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post avid
Na razie chcę się nauczyć obsługi programu.

Monitor jeden mam słabizna 14', ale na początek jest.

Zastanawiam się nad połączeniem TV 14' do kompa (o ile jest taka możliwość?)

masz może maila - tak byłoby może prościej kontaktować się - o ile oczywiście chcesz i możesz mi pomóc?

niedziela, 18 kwietnia 2004, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: avid
gość napisał(a):
napewno 2000, i dotego jakaś ATI na dwa monitory + TVout, jako monitor (podgląd)

LOL Windows XP a nie 2000, bo nowe XPressy sa tworzone juz pod ten system i zdecydowanie lepiej sie w nim czuja

Podlaczales 2 monitory i TV Out na ATI we wspolpracy z Avidem?? Zycze powodzenia.

Do Koli:

Monitor 14 nie nadaje sie, na 17" ewentualnie cos mozna porobic choc daleko do wygody, najlepiej sprawdzaja sie dwie 17", ewentualnie jedna 19"

wtorek, 20 kwietnia 2004, 16:37
Bywalec
Bywalec

co do sytemu to niewiedziałem, bo pracuję na dosyć starym Avidzie (Media Composer) i akurat po 2000 działa świetnie.

Podłączełaem jeden pod D-Sub drugi pod DVI (LCD), i TV pod tv-outa, i hula!

P.S. Maki to naprawdę nie najlepsze komputery...

wtorek, 20 kwietnia 2004, 20:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No Media Composer akurat chodzi pod 2000 ale XPress tylko na XP (przynajmniej najnowsze wersje)

A o to TV Out to chodzi ci o wyjscie telewizyjne z karty graficznej czy mowisz o wyjsciu z karty avida?

wtorek, 20 kwietnia 2004, 20:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]