Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 16:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Montaż teledysku 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Montaż teledysku
Witam!!!
Do montazu używam MSP 7.0. Chce umiescić na końcu filmu teledysk, bedący jakby humorystycznym podsumowaniem treści płyty. Podkład muzyczny bedzie dość szybki, dynamiczny. Powycinałem sobie wybrane sceny i chcę to tak zmontować aby co jakiś czas wybrane ujęcie kilkakrotnie dość szybko puścić przód-tył, przód- tył i tak co jakiś czas. Dawno temu widziałem takie coś w TV np. mistrzostwa świata w piłce noznej w Hiszpani 82r. tzw "piłkarski balet". Przyznam że jest to dość żmudne zeby kazdy kawałeczek wycinać ustawiać prądkośc do tyłu, kilka razy kopiować i układać na timelinie, zwłaszcza ze jest tego sporo a pokład muzyczny jest ostry więc i clip musi być dynamiczny.
Czy nie ma jakiegoś prostszego spsobu aby to zrobić w tym programie? Albo moze w jakimś innym sofcie?

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 10:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Mozna to zrobic w Pinnacle Edition 5.5

pozdrawiam

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 12:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Arturoo!!! Napisz coś więcej... Jak wygląda montaz takiego efektu w tym programie.

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 12:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Montaż teledysku
Krisss napisał(a):
Przyznam że jest to dość żmudne zeby kazdy kawałeczek wycinać ustawiać prądkośc do tyłu, kilka razy kopiować i układać na timelinie, zwłaszcza ze jest tego sporo a pokład muzyczny jest ostry więc i clip musi być dynamiczny.

Pewnie bys chcial program, ktory bedzie mial tylko przycisk zmontuj :twisted:

Kto ci powiedzial, ze montaz to prosta sprawa?

wtorek, 20 kwietnia 2004, 16:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A kto Ci Kenzo naopowiadał że montaż to trudna sprawa?
Ja uważam że prosta a jeśli coś można zrobić prościej to po co sobie utrudniać? Dlatego zapytałem.
A tak na marginesie tacy "pomocnicy" jak Ty powinni siedzieć cicho i nie bulgotać.

środa, 21 kwietnia 2004, 07:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinnacle Studio 9 ma taką funkcją Smart Video. Idealna do tworzenia teledysków. Działa to w ten sposób, że wybierasz sobie fragmenty filmu do użycia w klipie, dodajesz podkład muzyczny (albo SmartSound albo MP3 albo z audio CD), określasz jakiego rodzaju to ma być klip (dynamiczny, wolny itp) i naciskasz przycisk Twórz i tyle. Program dopasowuje wybrane przez Ciebie sceny, przycina, dodaje efekty itp. Sam korzystam z tego ułatwienia, choć często wymaga pewnych korekt - choćby pewnych przesunięć aby znalazły się sceny które wolałbym by wyglądały inaczej niz wybrał to soft... no ale to już taki urok automatów.

środa, 21 kwietnia 2004, 09:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki Matrix!!! Właśnie o takie podpowiedzi mi chodzi. Nie znam Studia9 ale moze da sie jakiś trial sciagnąć to sprawdze.

środa, 21 kwietnia 2004, 10:07
Moderator
Moderator

Automaty mają to do siebie, że tworzą film AUTOMATYCZNIE. A z doświadczenia wiem, że materiał jest tym lepszy im więcej czasu i inwencji w niego włożyliśmy. A poza tym istnieje jeszcze coś takiego jak .... satysfakcja ! Pewnie nie wszystkim znana....

środa, 21 kwietnia 2004, 21:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadzam się z Tobą i nie twierdzę, że te klipy utworzone są doskonałe. Ale znacznie przyspieszają tworzenie i wychodzi to całkiem nieźle. Ponadto czasem mogą stanowić inspirację dla zrobienia juz czegoś bardziej manualnie.
Do klipów właśnie stosunkowo często używam tej funkcji, po czym dokonuję paru/parunastu poprawek, czasem zaczynam od nowa, czasem niestety ręcznie od zera - wszystko zalezy od ilości materiału i podkładu muzycznego, nie zawsze da się je spasować. Automat/nie automat ważne jest by mieć wyczucie.
U mnie średnio na 10 klipów w ten sposób zrobionych tylko jeden nie wymaga dodatkowej pracy, 1 jest do d*py, a z 8-iu da się przy niewielkim już nakładzie pracy wyciągnąć coś całkiem ciekawego. W tym czasie co tych 10 tradycyjnie pewnie byłbym w połowie robienia klipu ręcznie, szczególnie w przypadku bardzo dynamicznych, bo z wolnymi to już nie ma takiego problemu.

czwartek, 22 kwietnia 2004, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post podkład pod teledydk
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi jaki podkład muzyczny zastosować pod teledysk ma być dynamiczny typu Rock & Roll.

wtorek, 27 kwietnia 2004, 17:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 28 kwietnia 2004, 07:04
Moderator
Moderator

BILL HALEY & HIS COMETS - Rock Around The Clock
DREAMERS - Great Balls Of Fire
EDDY COCHRAN - C'mon Everybody
GENE VINCENT - Be Bop A Lula

... i można by tak wymieniać w nieskończoność

środa, 28 kwietnia 2004, 21:33