Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 03:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Video Vegas vs. Adobe Premiere 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Video Vegas vs. Adobe Premiere
Witam! Jestem tu nowy i pewnie większość z was uzna mój post za infantylny, ale jednak chciałbym wysłuchać tej garstki sprawiedliwych i uczynnych, którzy mogą pomóc takim jak ja. Otóż, jak każdy nowicjusz :lol: kupiłem kamerkę cyfrową, kartę Fire Wire i takie tam. Zgrałem, przejrzałem setki postów na róźnych forach odnośnie montażu i... zgłupiałem. Mam za sobą ok. miesiąca kombinowania w Adobe Premiere i nerwy na wykończeniu. Od tygodnia grzebie w Video Vegas i zaczynam być zachwycony, oczywiście wcześniej były różne Uleady (media, studio...) i teraz mam dylemat i proszę o pomoc. Jak uważacie, który program jest ciekawszy? 8O Adobe Premiere czy Video Vegas? Dzięki i pozdrawiam :? Ech... jeszcze jedno zauważyłem silną grupę ludzi agitujących Adobe Premiere i do nich także kieruję ten wątek :D

czwartek, 22 kwietnia 2004, 15:07
Bywalec
Bywalec

nie bede zgrywal speca, bo nim nie jestem, zeby zrobic tutaj liste pros i cons... niemniej jednak co do realcji Premiere vs Vegas mam bardzo podobne odczucia w kierunku Vegasa, niby prosty program a ma bardzo wiele mozliwosci podane w bardzo przejrzysty sposob, owszem jakies bledy tam mi sie rzucily w oczy i braki (malo pluginow :( ) co nie zmienia faktu ze bardzo wygodnie mi sie z tym programem pracuje. pozdrawiam.

piątek, 23 kwietnia 2004, 09:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Generalnie używaj takiego programu, jaki Ci bardziej odpowiada. Ja mam za sobą próby pracy w Adobe Premiere, Ulead VideoStudio, Ulead MediaStudio, Pinnacle Studio, Liquidzie. Nie bawiłem się Vegasem, jak i paroma innymi programami. Z tego co sam przećwiczyłem (z głównym naciskiem na szybki, bezproblemowy i efektowny montaż) mi najbardziej odpowiada Studio 9 dlatego, że interfejs jest banalnie prosty, możliwości stosunkowo bogate, choć skomplikowanego montażu, czy teledysku do MTV w nim nie zrobię... ale też nie muszę tego robić. Studio 9 w połączeniu z Hollywood FX i bibliotekami SmartSound stanowi wg mnie naprawdę bardzo wszechstronne narzędzie. No i cena jest nie bez znaczenia - nie stać mnie na Adobiego.

A więc jeśli podoba Ci się vegas i możesz w nim zrobić to co chcesz to juz znalazłeś to co jest Ci potrzebne :)

piątek, 23 kwietnia 2004, 11:07
Nowy
Nowy

Zgadzam się, pytanie jest wyjątkowo tendencyjne... Jednak od wczoraj mam Adobe Premiera Pro (wcześniej miałem 6.5) i bardziej uplastyczniony interfejs już mnie tak nie odstrasza. :D Generalnie chodzi mi o to: na ile wykorzystuje się takie programy jak Premiere. Bo co z tego, jak każdy mówi, że jest to najlepszy program bo tak się powinno mówić, skoro wykorzytsuje się go w kilku procentach. To tak jakby kupić Pentium 4 z full oprogramowaniem edytorskim, aby pisać teksty w notatniku. 8O Dzięki za odpowiedzi. Prawda jest taka, że każdy program ma swojego klienta 8)

piątek, 23 kwietnia 2004, 13:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście że każdemu odpowiada co innego. Ostatnio próbuję Liquida Pinnacla i nadal nie mogę się przestawić od Adobe Premiera 6. Czasem mam wrażenie że jestem na niego skazany bo nawet u kolegi usiadłem przed wersją 7 i też mi nie leży ale to chyba kwestia silnego przyzwyczajenia a wręcz uzależnienia. Nadal więc pozostaję przy AP 6.0 bo nie muszę już myśleć o jego funkcjach, tylko o tym co ma być zrobione jako wynik montażu.

piątek, 23 kwietnia 2004, 15:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Vegas - czy - Premiera
Zainteresowanych zapraszam na szkolenie. Osobiście uważam że Vegas jest tak "lotny" że Premiera w porównaniu to niczym "żółw". Dopiero Premiere 7 przyjęło pewne rozwiązania charakterystyczne od dawna dla Vegasa. Ale generalnie to problemy tkwią w szczegółach - Vegas ma problemy z przeplotem przy nałożeniu na siebie niektórych efektów oraz przy niektórych prędkościach zwolnionego tempa. No i mało pluginów do tego programu. Wszystko inne zdaje się przemawiać za Vegasem.

piątek, 23 kwietnia 2004, 15:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Premiere Pro
Zdecydowanie Adobe Premiere najlepiej w wersji PRO.
Vegas Video to naprawde "egzotyczny" program , możliwości o wiele mniejsze niż Premiere.
To co przemawia na korzyść Premiera to łatwo dostępne materiały szkoleniowe w języku polskim (ksiązki , artykuły i inne). Kupując np "Premiere 6.5 Biblia" możesz wykorzystać program do maksimum,
bo wiesz o nim wszystko.
Vegas to zupełna egzotyka - nie ma dostepnych żadnych informacji na jego temat.
Drugi ważny plus na korzyść Premiera to kompatybilność ze wszystkimi dostępnymi pluginami. Dla ludzi którzy profesjonalnie zajmują się montażem rezygnacja z ulubionego pluginu może być nie do przyjęcia.

Poza tym Premiere to już prawie standard , tak jak Photoshop w grafice.

pozdrawiam

piątek, 23 kwietnia 2004, 16:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Video Vegas vs. Adobe Premiere
Ja zdecydowanie preferuje Premiere obecnie w wersji PRO. Testowałem juz wiele programów od Ulead-a po Pinnacle i nadal najlepiej, najprościej najszybciej pracuje mi sie w Adobe Premiere, ale zgadzam sie ze to kwestja przyzwyczajen i osobistych preferencji. Na temat Video Vegas nie moge sie wypowiedziec bo to dla mnie tez egzotyczny program ...
Natomiast ostatnio testuje Ediusa na razie w wesji demo ale serdecznie polecam zainteresować sie tym softem bo jest na prawde baaaardzo dobry na tle programow obecnie dostepnych do montazu..
pozdrawiam
p@fcio

piątek, 23 kwietnia 2004, 19:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Na Vegasie 4 procuję juz jakieś 1.5 roku, (fakt malo pluginow)
A co sądzicie o Vegasie 5 ....[/list]

sobota, 24 kwietnia 2004, 11:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Dla mnie AP to notatnik cos szybko skecic + muzyczka, przejscia typu cut (czytaj brak przejsc ;)) - a wszyscy maja jakies problem ludzie zapraszam do AE... << co nie znaczy ze z niego nie kozystam

Tak wiec do prostych rzeczy proste programy :roll:

sobota, 24 kwietnia 2004, 12:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Adobe
Z tym bym się nie zgodził.
Po prostu nie ma takiej rzeczy której nie mógłbyś zrobić na Adobe Premierze.
Dlatego m.in. jest on tak popularny wśród montażystów.
Do wyrafinowanych przejść służą pluginy , których jest mnóstwo.

pozdrawiam

sobota, 24 kwietnia 2004, 13:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post punkt widzenia
Osobiście uważam, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Trudno oczekiwać od przedstawicieli SOFTSTUDIO, żeby chwalili Vegasa skoro montują w sprzedawanych przez siebie komputerach Matroxa, którego składnikiem jest progam Premiere. To tak jakby mieć pretensje do dystrybutorów Pinnacle, że przestali chwalić Premiere, bo teraz z kartami Pinnacle sprzedają Edition. Im jest naprawdę wszystko jedno i tak po roku to złom.
No bo pomyślcie sami - co z tego , że premiera dogoniła skalowalnością vegasa skoro w wersji pro jest zbyt ciężka dla większości komputerów, a zmieniony interfejs odrzuca większość użytkowników , którzy pozostali przy wersjach 6 i 6,5. Pluginy przecież też chodzą tylko niektóre ze względu na przejście z rgb na cmyk. No i dla jakich uzytkowników mają być wartościowe metody regulowania efektów rodem z "AfterEfekta".
Osobiście cenię oba rozwiązania i nie jestem zainteresowany sztucznym przechylaniem szali, a już na pewno nie z powodów handlowych.

sobota, 24 kwietnia 2004, 18:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Do Adobe Premiere przymierzałem się już kilka razy. Za każdym razem musiałem sobie odpuścić. Po pierwsze nie byłem w stanie zrobić tego co chciałem (do końca tak jak chciałem), po drugie, obsługa i cały interface odstraszały mnie.
Generalnie, uważam, że programy do których wydawane są opasłe tomy (biblie ?!) są od początku nieprzyjazne dla użytkownika.
Używam teraz Studio 9, wcześniej Studio 8 i w tym programie po kilku godzinach byłem w stanie przygotować z wcześniej zrzuconego materiau kompilacje płytki DVD. Wspomagając się kilka razy tylko helpem i prostą instrukcją.
Nie wykluczam, że AP może być potrzebny do jakiś specjalnych zastosowań, ale moim zdaniem nie jest to oprogramowanie przyjazne dla użytkownika, są prostrze w obsłudze programy wykonujące te same zadania.

środa, 28 kwietnia 2004, 15:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Premiere
Nie można porównywać Video Studio 9 do Premiera. Pierwszy to typowy programik amatorski , a drugi to program profesjonalny.
Brak kanału alfa czy też możliwości pracy na kilku scieżkach lub też zamknięta architektura programu to wszystko dyskwalifikuje ten program w zastosowaniach profesjonalnych.
Program nie może ograniczać naszej wyobraźni.
Łatwość obsługi to tylko kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie trudniejszy jest video Studio 9.
Dużą wadą kombajniku Video Studio 9 jest brak możliwości korzystania z pluginów których jest mnóstwo czy też z rozmaitych kodeków video. Jesteśmy zdani tylko na to co da nam Pinnacle.
zreszta o czym my tu mówimy sama cena obu programnów mówi za siebie.

pozdrawiam

środa, 28 kwietnia 2004, 16:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panie Stepien z softstudio: po co pan zabierasz glos nt softu, skoro kazdy kto czyta pana wypowiedzi/porownania oprogramowania edycyjnego wie ze nie zna pan innego oprogramowania niz jednego jedynie slusznego. Zreszta ten rowniez chyba tez tylko opisow na stronie internetowej. Podobnie wiemy tez ze panskie wypowiedzi to tylko puste, wyuczone na pamiec slogany reklamowe. Zeby poznac pana "obiektywizm" wystarczy obejrzec te wszystkie cukierkowe pseudo testy na pana stronie porownujace mozliwosci kart. Zreszta gdy zachodzi sytuacja gdy musi sie pan przyznac do pomylki woli sie pan posunac do klamstwa (vide pana "testy" ediusa 2)

Jako ze pracowalem tylko kilka razy na karcie matroxa, podejscie mialem raczej do tej firmy neutralne. Jednak dzialalnosc firmy softstudio, sposob "zachecania" do korzystania z produktow jedynej slusznej firmy i jedynego slusznego jak to pan Stepien napisal "profesjonalnego" softu sprawilo ze slowo "matrox" kojarzy mi sie juz tylko negatywnie. Adobe Premiere testowalem dosyc wnikliwie juz wczesniej, wole ulead.

czwartek, 29 kwietnia 2004, 06:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona