Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 11:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 transition vs napis 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post transition vs napis
Usiluje uzyskac nastepujacy efekt - leci sobie film, stopniowo pojawia sie na nim (na ruchomym obrazie) tytul, po czym, rowniez stopniowo znika. Pracuje w AP 6.5.

Jak narazie nie moge nawet uzyskac tego efektu bez stopniowego pojawiania sie - czyli zwyklego napisu na ruchomym obrazie. Tytul mam na Video 2, natomiast film na Video 1. na podgladzie transparency na wideo 2 wszystko wyglada dobrze. Tzn napis jest widoczny na tle filmu. W rzeczywistosci jednak napisu nie widac. Probowalem tez innej konfiguracji sciezek i bylo to samo.

jesli juz uda mi sie uzyskac widoczny napis na filmie, to co potem? Stopniowe pojawianie sie zrobic funkcjami transition, czy moze regulujac poziom przezroczytosci ta czerwona kreska widoczna po rozwinieciu wideo 2?

Bardzo dziekuje za podpowiedzi.

piątek, 30 kwietnia 2004, 12:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ta czerwona kreska na rozwinięciu. Operuje się tym tak samo jak na ścieżce głosności. Na samym dole przezroczystość 100% ( czyli nie widać napisu) a na górze jest cały . W zalezności od długości skosu masz czas pojawiania się.

piątek, 30 kwietnia 2004, 12:56
Nowy
Nowy

Dzieki za odpowiedz. Wciaz jednak nie wiem co zrobic, zeby napis byl widoczny na tle filmu. Wydaje mi sie ze w title deko ustawilem brak tla. Mimo tego obraz sie pojawia na czarnym tle. Wyglada to tak -leci film, stopniowo pojawia sie czarne tlo z napisem i znika. Zreszta, ta stopniowosc tez nie wyglada najlepiej. Wyglada to na jakis problem z przezroczystoscia, ale nie moge tegu usunac, mimo ze juz pare godzin nad tym siedze.

piątek, 30 kwietnia 2004, 13:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W przezroczystości musisz mieć black alpha mate lub alpha chanel. Poklikaj jeszcze w ikonki pod poglądem w ustawieniach transparency i koniecznie musi to być na V2 lub wyżej

piątek, 30 kwietnia 2004, 15:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]