Teraz jest czwartek, 21 marca 2019, 16:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 PowerPoint na avi (mpeg) ?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PowerPoint na avi (mpeg) ??
Witam i proszę o pomoc

Jak dokonać konwersji prezentacji w PowerPoint'ie na filmik w standardzie avi lub mpeg aby tak przygotowaną czołówkę wciągnąć do UVS ??

Pzdr.
Gary

środa, 5 maja 2004, 09:44
Moderator
Moderator

Może i są jakieś specjalne programy do tego ale wydaje mi się, że najprościej zrobisz to, używając jakiegoś programu do capturingu ekranu. Są takie tylko zapomniałem jak się nazywają. Chodzi o to, że taki programik nagrywa do pliku video to co się dzieje na ekranie. Więc zapodajesz prezentację z PP na pełnym ekranie a przedtem włączasz record.

środa, 5 maja 2004, 18:00
Bywalec
Bywalec

W power poin'cie uruchom "zapisz jako" następnie wybierz format w jakim chcesz zapisać (jpeg, gif, bitmapa),
kliknij "każdy slajd" / "tylko bieżacy" (to co jest Ci potrzebne) i to właściwie tyle niestety format obrazka jest 720x540 więc musisz przeskalować do 720x576 (drobne zniekształcenia :) ) i masz pojedyncze klatki które wrzucisz na timeline
pozdrawiam

środa, 5 maja 2004, 18:54
Nowy
Nowy

"Może i są jakieś specjalne programy do tego ale wydaje mi się, że najprościej zrobisz to, używając jakiegoś programu do capturingu ekranu. Są takie tylko zapomniałem jak się nazywają"

- o to mi chodziło - tylko jak się nazywają ??

"W power poin'cie uruchom "zapisz jako" następnie wybierz format w jakim chcesz zapisać (jpeg, gif, bitmapa),
kliknij "każdy slajd" / "tylko bieżacy" (to co jest Ci potrzebne) i to właściwie tyle..."

- niestety brak "ruchu" tylko snapshot-y :((

Pzdr.
Gary

czwartek, 6 maja 2004, 08:20
Moderator
Moderator

1) WinCam (opis zerżnięty)
Program do nagrywania działań wykonywanych na ekranie monitora. Aplikacja zapisuje wszelki ruch od przemieszczającego się wskaźnika myszki poprzez uruchamiane programy do wpisywanego tekstu na klawiaturze. WinCAM2000 2.5 jest przydatny, jeśli chcemy pokazać komuś, jak zainstalować drukarkę, skonfigurować połączenie z Internetem itp. Wyniki pracy tego narzędzia zapisywane są do formatu AVI, WCM, ASF lub EXE, do takiego filmu możemy dodać komentarze, efekty dźwiękowe i graficzne.

2) CamStudio (opis zerżnięty) - FREEWARE
CamStudio jest narzędziem przeznaczonym do nagrywania pokazów i prezentacji demonstracyjnych. Wykorzystując wszelką aktywność odbywającą się na ekranie monitora, przechwytywane będą wszystkie ruchy kursora, przemieszczanie ikon, uruchamianie kolejnych okien aplikacji. Wygenerowany w ten sposób materiał filmowy można zapisać w formie niewielkiego pliku SWF oraz pliku AVI i umieścić np. na płycie CD jako pokaz lub samouczek.

Chyba dasz sobię radę ze znalezieniem tych programików ? Powodzenia !

czwartek, 6 maja 2004, 08:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wszystko ok jeśli chodzi o programy do capturingu.Ale jest mały problem.
Wydajność PCeta. PC nie poradzi sobie z zapisem w 720X576 i chociaż 15 k/s nie mówiąc o 25k/s. Sam sprawdzałem przy AMD Athlon XP 2800 i 1024 RAM nie daje rady.tak więc efekty z Power Painta się nie zapiszą jak należy. Pozostaje sposób zapisz jako

piątek, 21 maja 2004, 01:06
Moderator
Moderator

Cóż... Zostaje przechwycić sekwencje w niższej rozdzielczości, np. 360x288 i później przeskalować do pełnego 720x576

piątek, 21 maja 2004, 07:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Cóż... Zostaje przechwycić sekwencje w niższej rozdzielczości, np. 360x288 i później przeskalować do pełnego 720x576

Tylko co to wyjdzie po takim przskalowaniu?
Jakosć bedzie powalająca. :-)

piątek, 21 maja 2004, 21:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]