Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 13:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Karta do edycji Video - ślub, wesele - co wybrać ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Karta do edycji Video - ślub, wesele - co wybrać ?
Witam

Jaką wybrać kartę za rozsądne pieniądze jak potrzebuje jej od obróbki
filmów weselnych kręcenych kamerą z przetwornikiem 3CCD.

Zależy mi na ciekawych przejściach itp. oraz na bdb. jakości wyjściowej (DVD).

Co wybrać - bo już mi głowa puchnie, tyle tego jest.

Proszę też o podpowiedź jakich programów uzywać (tu akurat jest mniej do wyboru- ufff).
A może kupić kartę z oprogramowaniem???

No i ile na to trzeba przeznaczyć - tak żeby miec coś dobrego a nie przepłacić bez sensu...

Z góry dziękuje za każdą radę.

środa, 19 maja 2004, 16:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie podam konkretnego modelu ale jeśli masz kasę to polecam kartę z oprogramowaniem Adobe Premiere. Jeśli masz kaski troszkę więcej to kup karte z kodekiem sprzętowym.
Cikawe przejścia uzyskasz za pomoca APremiera a dobrą jakość dzięki kamerze i zadna karta tego nie zmieni.
Myślę, że 1500-2000PLN i masz świetną kartę z oprogramowaniem, ale poszukaj sobie w internecie jest mnóstwo.
Wszyscy zachwalają kartę DV-storm. nie pamiętam już ile kosztuje ale nie jest najtańsza...

środa, 19 maja 2004, 16:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Czy Adobe Premiere to absolutny wyznacznik w programach do edecji,
tzn. czy jeżeli mam robić dobry produkt to będzie on mi niezbędny
- czy tez może są inne ciekawsze bądź równie dobre propozycje ?

środa, 19 maja 2004, 23:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ulead Media Studio Pro 7
Edius 2.01
Karta:
Kontroler FireWire za 70 zł
kontroler FireWire za 150 zł z legalnym UVS7se
No chyba że masz około 5000zł to możesz kupić polecanego wyżej DVStorma, ale nie wypowiem się na temat tej karty, bo jej nie znam.

MSP7ve mają mieć w http://www.positivecharge.com.pl za 350zł wraz z kontrolerem FireWire.

Adobe Premiere nie jest, nie był i raczej nie będzie wyznacznikiem w programach do NLE. Zbyt dużo jest problemów z tym softem, wystarczy poczytać to i inne fora, choć znam kilku, co nie narzekają na AP.

Nie na efektach przejść film z wesela się opiera.

środa, 19 maja 2004, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak samo pisałem w innym wątku. Kontroler FW.
Ale co do oprogramowania to sam powinienes sobie cos wybrac do swoich potrzeb.
Mnie osobiscie ulead studio nie pasuje w ogóle, ale to osobiste zdanie. A kłopoty z APremiere? Jak ktoś nie potrafi sie tym posługiwać to nie należy zwalać winy na soft! Ma wady jak każdy program ale wg mnie jest najlepszy z tych które widziałem. Wyznacznikiem oczywiście nie jest bo jest wiele innych bardziej zaawansowanych programow ale jak dla wideofilmowca to ma az za duzo funkcji i moze to jest problem...
Cena wysoka ale opłaca się. Przyjemnosc z tworzenia, brak ograniczen. To moje osobiste zdanie i chyba każdy takie tutaj prezentuje.
Pozdrawiam

czwartek, 20 maja 2004, 06:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja aktualnie jestem na etapie eksperymentowania z kamerą ( jeszcze nie profesjonalną) i programami do edycji.

Na razie mam kontroler FireWire za 150 zł z legalnym UVS7se.
- i póki co na nim głównie eksperymentuje.
Nie jest to jednak program który by mnie zadawalał... ;-)

Chcę żeby moje produkcje wyglądały na prawdę dobrze - chce je robić jak dla siebie (a ja mam wysokie wymagania).

Piszecie że zwykła tania karta daje taką samą jakośc materiału - tyle że gorzej się na niej pracuje...
Tymczasem w reklamówkach drogich kart zawsze jest podkreślane, że dają one wysokiej jakośc materiał na wyjściu - czyli co, czyżby to było masło maślane, czy każda karta do cufrówek przy odpowiednim oprogramowaniu da taką samą jakośc?

*** DO RAFAŁA:
piszesz że: "Nie na efektach przejść film z wesela się opiera"
- fakt.
Mam jednak takie pytanie co według Ciebie jest równie lub bardziej istotne,, nad czym sięnajbardziej skupiać (oczywiście poza samym dobrym filmowaniem)?

Poza tym czekam na wszelakie rady i wskazówki - Dzięki

czwartek, 20 maja 2004, 11:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli całość przebiega za pośrednictwem łącza DV (materiał zrzucasz na HDD, potem montaż a potem na DV) to powiedz mi jaki udział w jakości ma karta???? ŻADEN W jakości pracy tak, ale nie w jakości obrazu na Boga.
Co innego jeści chcesz to nagrać przez anologowe łącza. Wtedy jakość karty ma znaczenie

czwartek, 20 maja 2004, 20:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do wiedzy na temat filmowania i montażu, nie tylko wesel, pytaj Witka i kilku innych userów.
Poza tym już dużo było na ten temat napisane, w dziale WIDEOFILMOWIEC

czwartek, 20 maja 2004, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wacho : a ja Ci z kolei polecam Pinnacle Liquid Edition 5.5
http://www.dystrybucja.ksk.com.pl/skryp ... w_dyst.idc

poniedziałek, 24 maja 2004, 00:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja polecam zwykły FireWire /który już masz/ plus UMS Pro 7.0 :P

poniedziałek, 24 maja 2004, 06:39
Moderator
Moderator

Każda myszka swój ogonek chwali, nie zostanę więc bez własnej opinii. Oczywiście sam kontroler wystarczy, ale dlaczego wszyscy wydają pieniądze na drogie karty video, mimo, że jak wiadomo jakość obrazu zgranego tym i tym jest identyczna?, dokładnie dla programu, jaki dołączony do karty potrafi nam świetnie zgrywać zaprogramowane wcześniej wybrane fragmenty filmu na taśmie kamery, wiele innych funkcji, których wymieniać można by długo aż po automatyczny export do programu edycyjnego wprost na time line ułożone "na zakładkę".
Wydaje mi się, że jednak faktycznie do edycji adobe premiere, nie dlatego, że ja na tym pracuję, ale jako program, który zastąpi nam wszystko, czyli narzędzie do przechwytywania, edycji obrazu i dźwięku, jaki i najlepiej rozwiązany eksport sygnału na emisję przejmujący całe zasoby komputera by ten odbył się idealnie. Żaden inny program nie ma na siebie tylu nakładek dodających całej masy efektów itp, i co jest największym atutem adobe premiere, to funkcja zawarta w
file - new - storyboard, czyli cały gotowy montaż trzema przyciyśnięciami, która przy braku oprogramowanej karty video, a tylko kontrolerze jest genialna i jednocześnie przy pracy masowej idealnie skraca jej czas.
Faktycznie nie na efektach przejść film z wesela się opiera, jak to powiedział Rafał i ma całkowitą rację. Często robię coś z materiałami dostarczonymi tworzonymi przez obcych mi montażystów i nie żadko widzi się przerost formy ozdobników w filmie, nad treścią. Kikla podstawowych zasad: nie stosujemy efektu rozkrajającego obraz na postaciach ludzi, a już na pewno na zbliżeniach twarzy !!!! To nie stety robią nawet profesjonaliści :( nie łączymy filmu na tym samym ujęciu na którym skończyliśmy jeśli nastąpił upływ czasu i dokonał się jakiś róch w kadrze, zresztą nie będę tu wymieniał teraz zasad, gdyż pytanie dotyczny karty i ceny.
Co można określić "dobrym filmowaniem?" - całą jakość wizualną materiału z kamery: stabilność, kadrowanie, gra światła, miła oku technika łapania zdjęć, ODPOWIEDNIE MOMENTY CIĘCIA i wiele innych.....

poniedziałek, 24 maja 2004, 09:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]