Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 13:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Zrzut DV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zrzut DV
Posiadam kamerę Sony dc-trv16. Z pomocą Pixela`i prog. dołączonego do kamery dokonywałem zrzutu na twardy. Jak przez USB tak i przez firewire obraz był taki sam. Co zrobić lub jakiego programu użyć aby osiągnąć jakość dvd.

poniedziałek, 23 września 2002, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Najlepiej dać sobie spokój z Pixela (dostałem go razem z kamerą TRV18E). Niewiele da się tym zrobić. Kupiłem natomiast kontroler FireWire PCMCIA z software'm Ulead VideoStudio SE DVD ver 5.0. (http://www.qart.com.pl)
Działa wszystko znakomicie! Nie ma najmniejszych problemów ze zrzutem DV przez kartę FireWire. Rendering do dowolnego formatu: VCD (mpeg1), SVCD i DVD (mpeg2) przebiega bez kłopotów. Software ma możliwość authoringu DVD! Funkcjonuje to pięknie! Po procesie authoringu film o długości ok. 15-20 minut spokojnie można nagrać na zwykłej płytce CD-R i odtwarzać w napędach DVD (sprawdzałem na swoim notebooku - działa, na stacjonarnych DVD nie sprawdzałem) Obraz DVD jak na amatorską kamerę i oprogramowanie jest bardzo dobry!

Pozdrowienia
Pawcio

piątek, 18 października 2002, 09:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jużkilka razy odsyłałem do tego co napisałem na forum, teraz też to czynię. Na samym końcu jest opis moich zmagań zakończonych sukcesem. Dodam, iż miałem problem z Adobe Premiere- jedna z wersji nie pracowała poprawnie z Win XP. Dalej tak pracuję, ponieważ mine to zadowala. Jestem amatorem. Proszę przejdź do:
http://wideoforum.swiatobrazu.pl/viewtopic.php?t=355
Heniek.

piątek, 18 października 2002, 12:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]