Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 07:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 do ludzi znających się na rzeczy 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post do ludzi znających się na rzeczy
Cześć mam pytanie do was profesjonalistów.

Moją przygodę z filmami zacząłem dość niedawno bo około 2 lat temu . A no zaczeło się od tego że urodził mi się brat i kamerkę która leżała przez 4 lata nieużywana wyciągnełem i zaczęłem się bawić. Po około roku ćwiczenia i próbowania podłączenia jej do komputera ( w miedzyczasie zmieniłem kompa) zaczełem dochodzić do wprawy a uzyskane efekty w pełni mnie satysfakcjonowały nawet pracowałem jako filmowiec na weselu kuzyna!!! A film który zmontowałem powalił wzystkich z nóg (oczywiście nie był on tak dobry jak wykonany przez profesjonalistę no ale coż robiłem to zupełnie za darmo). No i właśnie utworzył mi się pewien schemat:
1.podłanczam kamerkę do karty tv na chipsecie BT848,
2.zgrywam film w iu VCR kodekiem pic video Motion JPG (jakość na 19)
3. wrzucam film do ulead media studio 6.5 obrabiam , montuje dodaje muzykę itd.
4. Zapisuję obraz kodekiem DV type 2 z dzwiękiem PCM 44.1 kHz
5.kompresuje ten film do divx , Xvid do VCD SVCD czy nawet do DVD (rzadko bo nie mam nagrywary DVD i muszę z twardym latać do kumpla)

No i teraz moje pytanie czy jesst to obry sposób? Czy czegoś tutaj nie jest za dużo czy nie robię czegoś na około bo główną wadą tego sposobu jjest to że zgrywam film 1h-12GB i póżniej po obróbce zapisuję go znowu 1h-około 10 GB. Czy nie ma jakiegoś prostrzego sposobu Znalazłem plugin do media studio który umożliwia frameservering do tempwga no i to jest zajebiste tylko że ja tam wole divx a divx robię właśnie w gordian knot bo tak najprzyjemniej i najlepiej!!! A jak to robią proesjonaliści którzy pracują na kamerach cyfrowych z potężnymi kompami i programami z tysiące? Nie da się ukryć że swją przyszłość trochę wiąże z videofilmowaniem itd. No ale ciekaw jestem... Napiszcie.

niedziela, 6 czerwca 2004, 18:28
Bywalec
Bywalec

to forum dla profesjonalistow nikt nie potrafi odpowiedzieć?!?!? Czy zadałem jakieś debilne pytanie czy co???? No wyslcie się powiedzcie jak to robicie????

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 19:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Może po prostu nikt na tym forum nie uważa się za profesjonalistę, bo zawsze można znaleźć jakiś temat na który będzie ciężko odpowiedzieć. :)
A wracając do tematu: MOIM ZDANIEM wszystko wykonujesz poprawnie, czyli zgrywanie kodekiem mjpeg, potem po obróbce kopmresja do DV type-II i na koniec kompresja do divx, czy xvid . Wiele osób tak postępuje [może nawet są wśród nich profesjonaliści, kto to wie hehehe :)))))))))].
Jest jeszcze inna możliwość: frameserving z ulead media studio do virtual duba (może jest też plugin do gordian knota, ale nie ja osobiście nie spotkałem się z takowym).
Cóż i to jest tylko moje zdanie - możliwe, że poszukiwany przez Ciebie "profesjonalista" postępuje inaczej i pracuje na innym sprzęcie i używa programów, jakich potencjalni zjadacze chleba nie używają, ale większość bywalców tego forum postępuje według mnie raczej podobnie jak i Ty.
pozdrawiam

P.S.
Był już na forum post o "expertach" - daje trochę do myślenia.

wtorek, 8 czerwca 2004, 15:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Może po prostu nikt na tym forum nie uważa się za profesjonalistę, bo zawsze można znaleźć jakiś temat na który będzie ciężko odpowiedzieć. :)
A wracając do tematu: MOIM ZDANIEM wszystko wykonujesz poprawnie, czyli zgrywanie kodekiem mjpeg, potem po obróbce kopmresja do DV type-II i na koniec kompresja do divx, czy xvid . Wiele osób tak postępuje [może nawet są wśród nich profesjonaliści, kto to wie hehehe :)))))))))].
Jest jeszcze inna możliwość: frameserving z ulead media studio do virtual duba (może jest też plugin do gordian knota, ale nie ja osobiście nie spotkałem się z takowym).
Cóż i to jest tylko moje zdanie - możliwe, że poszukiwany przez Ciebie "profesjonalista" postępuje inaczej i pracuje na innym sprzęcie i używa programów, jakich potencjalni zjadacze chleba nie używają, ale większość bywalców tego forum postępuje według mnie raczej podobnie jak i Ty.
pozdrawiam

P.S.
Był już na forum post o "expertach" - daje trochę do myślenia.

Zgadzam sie! Profesjonalisci pracuja niestety na innym sprzecie i maja nieco inny zasob wiedzy oraz problemow. Niestety nie kazdy profesjonalista potrafi rozwiazac problemy amatorskich samorobek. Sorry!

piątek, 18 czerwca 2004, 17:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]