Teraz jest wtorek, 19 marca 2019, 02:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 pomocy-avi 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pomocy-avi
Mam mały filmik na płytce w formacie avi. Trzeba z niego wyciąć początej, około 60% i wsadzic z przodu napisik. Cały na płytce w avi zajmuje ok 650MB. Ponieważ nie trzeba się bawić w jakes montaze z tym zaimportowałam go do Windows Movie Mokera, ciachnełam początek, wsadziłam napisik, no i... Chcąc zapisać na CD, nie widzę tam możliwości wybrania formatu avi. Jeżeli zapiszę na dysk w avi to okazuje się że 40% z 650 MB zajmuje nagle 6,3 GB. Potrzebuję nagrać to w avi bo chłopaczek ma Windowsa 98 i wogóle uparł się na avi. Próbowałam to z kompa nagrac przez Nero itp jak VCD ale niestety zapisują się tylko jako pliki zwykłe. Jak z Windowsa Movie Mokera od razu na płytkę wrzucam to nagrywa się w formacie wmv. Jak to zamienoić z wmv. na avi. Próbowałam przez Ucled Studio Movie 6.0 i to samo się dzieje, na płytkę w avi zeby się zmiescło nie da rady. Proszę pomóżcie.PILNE!

wtorek, 15 czerwca 2004, 08:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do samego wycinania niepotrzebnych klatek/części filmu polecam virtual dub. Należy tylko zaznaczyc opcję "direct stream copy" w video, żeby nie dokonywać ponownej kompresji materiału. Do wstawienia napisów można użyć wspomnianego ulead media studio i połączyć potem z resztą filmu - trzeba tylko użyć dokładmnie tych samych parametrów, co w reszcie filmu (rozdzielczość, stosowany kodek, kliczba klatek na sek. itp.). pzdr

wtorek, 15 czerwca 2004, 11:18
Bywalec
Bywalec

Pewnie system tworzy plik avi nieskompresowany - dlatego z 650 mega robi 6 giga. Musisz z tego pliku zrobić divxa - naprościej programikiem virtualdub. Można też zmienić wmv na avi, ale do tego musisz mieć np. STOIK Video Converter (ale nie wiem czemu wywala mi konwersję do divx) dlatego konwertuję do avi nieskompresowanego a potem "traktuję" go virtualdubem - ale to dłuuuugo trwa. Jeśli masz ten 6 gigowy avik to potrzebny Ci tylko virtualdub.

http://www.virtualdub.org, http://www.stoik.com

wtorek, 15 czerwca 2004, 11:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gdyby to był avi NIESKOMPRESOWANY to na te 6GB wlazłoby około 5 min filmu :P

wtorek, 15 czerwca 2004, 12:20
Bywalec
Bywalec

czy pomyślałeś że to trochę off topic? przedmówca nic nie pisał o kodekach - po co mu mieszać w głowie kodekami, kompresją, a może to właśnie JEST pięć minut filmu - też nie napisano ile czasu trwa wspomniany film. Posty jak Twój nie pomagają pytającemu, a tylko generują ruch na forum - masz w tym jakiś cel?? ;-)
Pozdrawiam

wtorek, 15 czerwca 2004, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki muszę teraz tylko poszukać tego Virtualdub. Może wiecie skąd można ściągnąć?

wtorek, 15 czerwca 2004, 13:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

graz : owszem - miałem w tym cel, jakim jest uniknięcie wprowadzania "nowych w temacie" w błąd ... Zabolało Cię to że że "wyprostowałem" Twoją wypowiedź ???
PS. Twoją uwagę odnośnie mojego postu możesz też sobie wziąć do serca :P
PS2. Jakoś nie zauważyłem żebym wspominał w poprzednim poście cokolwiek o kodekach ...

wtorek, 15 czerwca 2004, 17:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pantera6363 : http://www.google.pl/search?q=virtual+d ... Google&lr=
prawda że proste ... ;>

wtorek, 15 czerwca 2004, 17:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]