Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 15:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jaki jest "najlepszy" program do montażu? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki jest "najlepszy" program do montażu?
Wcześniej montowałem taśmę Super 8, 16.... Zająłem się teraz montażem na Adobe 6.5. (uczę się) jak się ma ten program do innych pc-towskich., czy jest coś lepszego na PC, póki nie przeniosę się na maca. A jeśli chodzi ogólnie- zarówno OS i PC, jaki program jest najlepszy? Slyszałem o Final Cut, Pro. Zajmuję się filmem autorskim (żadne wesela). Chodzi mi o montaż na PC. Niestety na 35 i Holywood mnie nie stać więc przeniosłem się na cyfre.

Ostatnio edytowano środa, 7 lipca 2004, 14:51 przez didi, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 5 lipca 2004, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Jaki jest "najlepszy" program do montażu?
didi napisał(a):
Wcześniej montowałem taśmę Super 8, 16.... Zająłem się teraz montażem na Adobe 6.5. uczę się .... Slyszałem o Final Cut, Pro. Zajmuję się filmem autorskim (żadne wesela). Chodzi mi o montaż na PC. Niestety na 35 i Holywood mnie nie stać więc przeniosłem się na cyfre.

Slyszales dobrze: FinalCutPro jest doskonalym srodowiskiem do produkcji cyfrowej. Dziala oczywiscie tylko na Mac'u pod OS X, najbardziej nowoczesnym i innowatywnym systemie komputerowym.

Wersja "light"-owa FinalCut Express jest pozbawiona tylko paru funkcji, ktore przeznaczone sa dla pracy z filmem lub materialem innym niz DV.

Na Apple'u leci tez DVD StudioPro (do profesjonalnej produkcji DVD), Motion (do animacji grafiki i tytulow) lub komplet programow iLife przeznaczonych na rynek amatorski (muzyka, montaz, tworzenie DVD na bazie gotowych modulow graficznych). Wszystko z jednej reki i bez problemow. Polecam, pracuje od lat na Mac'u :)

http://www.apple.pl

poniedziałek, 5 lipca 2004, 15:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jednak trzeba się przyzwyczajać do myszki z jednym przyciskiem :P

Ja polecam Liquid Edition 5.5 i Ediusa 2 (ostatnio się ukazała wersja 2.5)
Aczkolwiek uważamm, że Edition ma bardziej intuicyjne kluczowanie i korekcję kolorów ... Natomiast Edius to pełny RT ;> Oba na PC'ta więc nie jesteś skazany na "alienację" jak w przypadku Mac'a ;>

poniedziałek, 5 lipca 2004, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jednak trzeba się przyzwyczajać do myszki z jednym przyciskiem :P

Niekoniecznie. Ja uzywam z trzema i to Micro$oftu :wink:

jeesoo napisał(a):
Oba na PC'ta więc nie jesteś skazany na "alienację" jak w przypadku Mac'a ;>

Jaka "alienacja"? Czy wiesz ilu ludzi przerzuca sie na Mac'a?
"Alienacje" przezywasz na PC-cie jak wejdziesz na sekunde do internetu, zlapiesz wirusa i komp pozegna sie z cichym pisnieciem i poczeka do nastepnej kompletnej istalacji Windy. :twisted:
No chyba, ze uwazasz to za zjawisko normalne i "scalajace" spolecznosc komputerowa.
Jesli tak, to rzeczywiscie na Apple'u jestes troche wyizolowany od tych problemow. Co za niefart... :lol:
Odwiedz pobliskie forum uzytkownikow Appla i zobaczysz ile ludzi w Polsce ma dosc blaszakow.
Moi znajomi wszyscy juz odstawili je do kata i pokupowali iMac'i, bo nareszcie mozna sie skoncentrowac na pracy tworczej a nie na walce z niedociaglosciami systemu.

Pozdrawiam
:)

wtorek, 6 lipca 2004, 17:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]