Teraz jest sobota, 23 marca 2019, 00:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Ewa prosi o radę (Studio 9) 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Ewa prosi o radę (Studio 9)
Witam !
Mam problem z programem ST9, tzn. po przeliczeniu i zgraniu gotowego filmu na płytę DVD, obraz miejscami skacze, tak jak gdyby opuszczał miejscami po kilka klatek, czasami i głos jest przerywany. Przy capturingu nie gubi ani jednej klatki. Wszystko jest "ok" jak ten sam projekt zrzucam na taśmę. Na dysku jest tylko system XP prof. i Studio 9,zainstalowane na nowo. Dysk jest podzielony na 3 partycje: C-system z programem ST9, D-pliki pomocnicze do montażu filmu typu: JPG, MP3, E- tylko na zczytywany plik filmowy. W systemie jest tylko to co niezbędne do jego pracy, wyrzucone gry systemowe, wyłączony zegar, grafika obcięta itd. (ktoś tak mi poradził). Posiadam P4-3Ghz, RAM-512 DDR parowana 2x po 256 Mb, HD-120GHz 7200rpm 8Mb, Nagrywarka DVD-Pioneer DVR 107D. Być może mam coś źle ustawione w programie , jakiś kodek albo co inne, nie wiem. Może ktoś pracuje na tym programie i wie jak rozwiązać ten problem. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam: Ewa

wtorek, 27 lipca 2004, 20:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ile tego materiału wgrywasz na płytę, jakie bitrate.

wtorek, 27 lipca 2004, 20:46
Bywalec
Bywalec

Dzięki za zainteresowanie. Dzieje się to przy 15 min. filmie jak i przy 1,5 godz. Bitrate jest różne, w zależności od zaznaczenia w zakładce: "Tworzenie dysku" - "Automatyczne" lub "Najlepsza jakość wideo" i od długości filmu. Jest to 8000 jaki i 4000 bitrate. Zaznaczałam różne kombinacje i stale to samo. 15 min. film ustawiałam na "Najlepszą jakość wideo" a 1.5 godz. ustawiałam na "Automatyczne". Półtora godzinny film mieści się na płycie DVD 4,7 GB, z jakością powiedzmy VHS, tylko te skoki, ale nie na całej długości filmu.

środa, 28 lipca 2004, 08:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś miałem podobną sytuację przy całkiem innym sprzęcie i oprogramowaniu niż u Ciebie. Rozwiązałem to w ten sposób że zawsze zostawiam trochę miejsca na płycie. To znaczy że daję bitrate dla 60 min materiału tak jak dla 80-90 min. Przy tym bitrate na płytę zmieści się 80-90 min a ja nagrywam 60. Pomogło. Mnie się wydaje żeTwoja nagrywarka ma problemy z zapisem pod koniec płytki. Może zmiana biosu nagrywarki coś zaradzi. Pisano o tym w jakimś temacie . Przetestuj mój sposób i napisz czy pomogło.
Pozdrawiam.

środa, 28 lipca 2004, 08:55
Bywalec
Bywalec

Już wiem co było, może małe wyjaśnienie. Mam oryginalną wersję ST8. Słyszałam że ST9 jest ulepszone i ma więcej funkcji, więc zdobyłam pirata aby to sprawdzić. Na początku wszystko było "ok". Dopiero po jakimś czasie wystąpiły wcześniej opisywane problemy. Sprawdzałam wszystko i nic, ostatnia Twoja rada Witku też nie przyniosła pozytywnych rezultatów, więc postanowiłam sprawdzić to na oryginalnym ST8. Okazało się że wszystko jest "ok". Jeszcze raz potwierdził się fakt że piraty nigdy nie są dobre i nie pewne. Pisze to na forum aby wszyscy którzy mają problemy z pirackim softem, najpierw zaczęli od sprawdzania na programach licencjonowanych. Poprawne działanie programu ST8 sprawdziłam dopiero raz, myślę że nie będzie problemów. Na Allegro oferują ST9 za 150zł. Facet pisze że jest to oryginał i pełna wersja, czy tak jest naprawdę ? Dlaczego tak tanio ? W sklepie ST9 kosztuje około 500zł., co o tym sądzicie ?

piątek, 30 lipca 2004, 08:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]