Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 11:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 After Effects + Adobe Premiere 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post After Effects + Adobe Premiere
Witam wszystkich.

Jestem niedawno na tym forum i zauważyłem że jest tu wielu ludzi znających sie na rzeczy. Mianowicie mam problem. Od dawna pracuję na AP popcząwszy od wersji 6.0 , 6,5 az do obecnej Pro. Jednak oostatnio moja uwage zwrócił program After Effects. Ściągnąłem 30-dniowa wersję AE 6,5 i stwierdziłem że jest to ciekawy program o dużych możliwościach. Dość szybko opanowałem podstawowe rzeczy w tym programie ale jednej najwazniejszej jeszcze nie moge rozgryźć. Mianowicie chodzi mi o współpracę AE z Premiere. Zauważyłem że projekt Premiere moge bez problemu zaimportować do AE ale niestety odwrotnie nieda rady. W jakimś poście czytałem wypowiedx pana o ile się nie mylę THX że całe życie pracuje na tych programach i pisał coś o kopiowaniu z jednego do drugiego itp. bardzo prosze tego pana lub kogokolwiek innego o wyjaśnienie mi zasady współpracy tych dwóch programów. Głównie zależy mi np. jakiejś animacji napisu na przezroczystym tle i zaimportowaniu tego do premiere. Jedyne co mi się udało to taką animację wyeksportowac jako avi i później wciągnąć to do AP. Ale w tym przypadku musze zastosowac kluczowanie itp. a mi nie o to chodzi.

Pozdrawiam Wszystkich

niedziela, 1 sierpnia 2004, 22:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Aha i jeszcze jedno. Czy moge zaimportować plik psd z warstwa z napisem z dodatkowo nałożonym stylem do AE i czy moge później animowac tekst w AE.

Jeszcze raz pozdrawiam i prosze o pomoc.

niedziela, 1 sierpnia 2004, 23:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 19:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 4 sierpnia 2004, 19:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja nie używam programów adobe. Dla mnie lepszy jest program Ulead Video 7 i wydaje mi sie ze moge zrobić to samo co na Premiere czy After

niedziela, 8 sierpnia 2004, 10:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Człowieku jak nie masz pojęcia o montażu to ni ezabieraj głosu.
Jak Video 7 moze byc lepszy od pakietu Adobe.
Sorry mmstudio na ten temat nie potrafie Ci pomóc choć sam chetnie poznał bym te programy bo słyszałem że sa rewelacyjne.

niedziela, 8 sierpnia 2004, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Program Adobe After Effects jak sama nazwa mowi jest to program do efektow koncowych (pozniejszych), wiec edytujesz sobie material czyli montujesz w Premierze a nastepnie fanalizujesz material w AAE. Nie ma sensu robic tego odwrotnie tj jak budowanie domu nie zaczyna sie od dachu. Producent celowo zrobil import projektow w AAE Premiera aby wlasnie ukazac kolejnosc etapow produkcji video.

niedziela, 8 sierpnia 2004, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki Kermit za odpowiedź ale ja słyszałem że można odwrotnie. T.zn. chodzi mi o stworzenie jakiejs animacji np. napisu itp. i następnie zaimportowanie tego do AP bez konieczności wczesniejszego eksportowania tego do pliku avi.

Pozdrawiam

niedziela, 8 sierpnia 2004, 16:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z tego co wiem programy adobe nie sa ciekawa propozycja do montazu.

czwartek, 19 sierpnia 2004, 13:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Adobe śmierdzi... tylko filtry ma fajne
spróbuj vegas video - tam w jednym zrobisz wszystko. trochę mu jeszcze filtrów i wtyczek brakuje ale tam można dosłownie wszystko to co jest w AP i AFX

dodatkowo mniej zużywa pracę procesora i jest wygodniejszy od AfterFX, choć przy próbie przeniesienia się z AP możesz mieć oczy jak 5zł

zupełnie inna filozofia niż vid ulead czy jakiekolwiek inne bzdury

http://michal.brzezinski.net

ps. przyznam że mam wszystko na raz w komputerze bo czasem potrzebuję konkretnego efektu i robię co mam zrobić w afterfx [raz na kilka lat] i wracam do Vegasa

czwartek, 26 sierpnia 2004, 08:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ludzie co wy piszeczcie czy wy ogladace jakies filmy 90%filmow jest dokrecanych efektami przy pomocy After effects.Jest to zajebisty program o mozliwosciach wrecz nie ograniczonych wiec jak uleada program moze byc lepszy. troche nauki trzeba w to wlozyc i to co potrafi afx i combustion to jest poprostu bajka .premiera mozna zastapic avidem itp ale AFX bije na glowe ULEADA i tyle.!!!!

wtorek, 31 sierpnia 2004, 00:55
Moderator
Moderator

pracowałem na premierze i aftereffects i nie zauważłem, żeby export AE->AP był możliwy w interesujący cie sposób. jesli jednak jest, to mam nadzieje znalezc tu odpowiedz. co do importu z photoshopa to zależy, czy importujesz jako footage czy compositon. jesli jako footage w postaci merged layers to napis ze stylem bedzie wyglądał tak jak w photoshopie ale ingerencja w styl bedzie juz niemożliwa. jesli jako pojedyncza warstwe lub composition, to w wiekszosci przypadkow efekt bedzie zupełnie różny (mowie tu o bardziej skomplikowanych kompozycjach). zauwaz, ze chociażby sposoby nakladania warstw w photoshopie i AE są inne. nie wiem, czy w nowszych wersjach cos sie zmieniło, ja mowie o AP6.5, AE5.5 i Photoshop 6.

pozdrawiam.

PeaceAnt Love!

P.S. After Effects rządzi!!! A skrypty Motion Math, parenting, kolor 16bpc... MIODZIO!!! A Wy ULEADowcy... czasem nie wiecie co tracicie...

wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:51
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie używam Adobe, ale zapraszam na forum Vegas Video http://kamera.knc.pl/forum

Ostatnio edytowano środa, 1 września 2004, 16:10 przez Elektron, łącznie edytowano 1 raz

środa, 1 września 2004, 07:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

P.S. After Effects rządzi!!! A skrypty Motion Math, parenting, kolor 16bpc... MIODZIO!!! A Wy ULEADowcy... czasem nie wiecie co tracicie...

Rownie dobrze moge napisac, ze Combustion rzadzi (IMHO jest lepszy od AE) ale co to ma wspolnego z Ulead Media Studio przeciez AE nie sluzy do montazu, a do postprodukcji

środa, 1 września 2004, 12:05
Moderator
Moderator

Szczerze mówiąc, to After Effects wcale nie służy tylko do postprodukcji. To raczej zaawansowane narzędzie do kompozycji ruchomych obrazów, coś jak animowany photoshop, w więc poniekąd do montażu służy.

Pozdrawiam.

PeaceAnt Love!

P.S. A co do ULEADowców to piłem do Marka12...

środa, 1 września 2004, 19:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona