Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Dodatki do Ulead Media Studio Pro 6.5 ??? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Dodatki do Ulead Media Studio Pro 6.5 ???
Gdzie moge znalezc dodatki do Ulead Media Studio Pro 6.5? Chodzi mi raczej o darmowe efekty przejscia czy filtry video. Pracuje z tym programem od roku i bardzo mi pasuje, probowalem Premiera ale ten interfejs jakos mnie nie przekonal.
BTW- mam spory problem w ums6.5. Gdy pracuje z plikami divx skompresowanymi kodekami wyzszymi niz 3.x to program wysypuje sie lub nie moge przewijac plikow zrodlowych pojedynczymi klatkami. Nie wiem co jest tego powodem, ktos pomoze? :?

sobota, 12 października 2002, 22:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
wszysto do ulead media studio znajdziesz na stronach producenta:
http://www.ulead.com (tylko czy coś znajdziesz).
Ja także mam problemy z montażem divx'a i odnosze wrazenie, że powód tkwi w formacie kompresji który nie nadaje się do montażu - jest nieedytowalny - problemy z dzwiekiem itd. Może ktoś mnie poprawi????

piątek, 25 października 2002, 01:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kodowanie Divx'em to dla mnie bylo najwieksze rozczarowanie! Nie polecam. Jest przciez AVI, VCD (mpeg1), SVCD (mpeg2 o malym bitrate) i w koncu DVD (mpeg2 o duzym bitrate). Wybralem DVD dla celow archiwizacji filmow - najlepsza jakosc! VCD wykorzystuje do publikacji w Interecie

sobota, 9 listopada 2002, 16:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z jednym się zgadzam - zapis w DVD (MPEG 2) zapewnia najwyższą jakość filmu.
Natomiast nie zgadzam się z pozostałą częścią wypowiedzi "Pawika".
Divx 5 jest z obecnie dostępnych kodeków najbardziej zaawansowanym technologicznie algorytmów kompresji obrazu (pewna odmiana MPEG 4) i przy tym samym bitrate zapewnia najlepszą jakość obrazu, znacznie lepszą niż SVCD nie mówiąc już o VCD. Jak na razie jedynym minusem Divxa jest to, że nie jest odtwarzany na stacjonarnych DVD.
Aby uzyskac wysoką jakość obrazu w Divx ważne są właściwe ustawienia parametrów tego kodeka.
I tu uwaga - kodek Divx nie jest programem montażowym, najpierw dowolnym programem montażowym ( UMS, AP itp) należy dokonać montażu a w dalszej kolejności wyeksportować do Divx celem przeprowadzenia kompresji (kodowania). Tu mogę dodać, że z timeline programu Adobe Premier 6 jest możliwy eksport obrazu do Divxa natomiast kodowanie dźwięku do MP należy już przeprowadzić za pomocą Virtual Duba.
I jeszcze w odpowiedzi na post "Ravena"
Wszelki software do programów montażowych zawierający efekty, przejścia, filtry itp jest zawsze płatny. Za darmo lub za np. 20 zł można mieć tylko programy pirackie !.

poniedziałek, 11 listopada 2002, 02:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pytanko
A gdzie można znaleść jakiegoś manuala do tego programu najlepiej jeszcze po polsku ???? :D

poniedziałek, 27 stycznia 2003, 14:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]