Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 09:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Format VR - POMOZCIE! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Format VR - POMOZCIE!
Nagralem kilka filmow na kamere SONY DVD 100 w trybie VR (video recording). Filmy sa nagrane na plytce DVD-RW (8 cm), nagrane poprawnie, a plytka sfinalizowana. I wszystko wydawalo sie OK, plytke mozna odczytac w kamerze...
Okazuje sie jednak, ze z tymi filmami nie moge TERAZ nic zrobic, ani przegrac, ani zmontowac, totalna porazka.

W JAKI SPOSOB MOZNA ZAPISANY W TYM FORMACIE OBRAZ PRZENIESC NA KOMPUTER???? W jaki sposob przetworzyc to do postaci zwyklego DVD? (pliki *.VOB itd)???
...lub innego formatu MPEG bez straty jakosci?

Obecnie sytuacja jest nastepujaca:
1. Jezeli zapisana plytke wkladam do napedu DVD w komputerze, Windows widzi ja jaka pusta plytke DVD... Jednak obraz tam jest, bo np. program Power DVD, jesli wskaze mu sie naped jak zrodlo plikow - potrafi ja odczytac poprawnie (tylko Menu plytki wyglada inaczej, tak jak przy czytaniu plytek niesfinalizowanych...). Jednak w Windowsie plytka wydaje sie pusta!

2. Drugi sposob komunikacj tej kamery z komputerem to kabel USB (kamery DVD nigdy nie mają zlacza IEE 1394). I znow sprawa wyglada nieciekawie: po podlaczeniu kabelka (oczywiscie wszystkie drivery zainstalowane) kamera przelacza sie w tryb USB i w windowsie ukazuje sie jako kolejna stacja dyskow DVD. Proba odczytu zawartosci plytki konczy sie komunikatem Windowsa "Format plikow nieczytelny".
I znow wiem, ze to nieprawda, bo mozna wymusic jej odtworzenie np. przez Power DVD (po wskazaniu nowego napedu film jest odtwarzany bez problemu...).

Ale jak to przegrac na dysk twardy??? Mozna jeszcze stworzyc programem NERO obraz tej plytki na dysku w formacie *.nrg, ale dalej nie wiem, czym ten plik mozna otworzyc i jak to przekonwertowac do "ludzkiej" postaci???

Dzwonilem z tym problemem nawet do Sony Poland, ale poziom serwisu i obslugi klienta jest tam jak zwykle zenujacy. Nic nie pomogli, jak klient juz kupi sprzet, to na drzewo...

Pomozcie, please - zawartosc tych plytek jest absolutnie bezcenna!
M.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 18 sierpnia 2004, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziwie sie Tobie ze kupiles kamere na plyty DVD wiedzac ze chcesz to pozniej montowac. :lol:
Zalozenie tego produktu jest tylko takie ze krecisz i kladziesz na polke.

PS. Jesli masz w komputerze odtwarzacz DVD to mozesz sobie to przegrac, sa do tego specjalne programy. Ale pamietaj ze taki material to juz mpeg czyli gorszej jakosci.

środa, 18 sierpnia 2004, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/duet-dvd/
http://www.cdrinfo.pl/dvd/backup/dvdxcopy/dvdxcopy.php

tak wiec jak mmasz nagrywarke w kopie
to wszak mozna zrobic kopi własnej płyty dvd na normalny krazek dvd
albo za pomaca programów wyciagasz mepg-2
duzo ciekawego jak sie bawic z dvd znajdzisz np. http://www.cdrinfo.pl
pare przkładów wyzej

czwartek, 19 sierpnia 2004, 00:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dvd-vr
Czytam jakieś bzdury i muszę się włączyć.Posiadam kamerę 201e,używam i jestem zadowolony z jakości i metod obróbki (rozdzielczośc 704-576).Po pierwsze musisz posiadać jeden z programów do obróbki np.IMAGE MIXER firmy SONY -ja otrzymałem ten program z kamerą.Po podłączeniu kamery przez USB,lub lepiej po włożeniu do napędu DVD który czyta VR uruchamiamy IMAGE MIXER klikamy na pierwszą ikonkę po lewej u góry (płytka na tacy)odklikujemy komunikaty i zaczną pojawiać się pliki (ikonki)Ladujemy je do komputera poprzez kliknięcie na ikonkę (żółta ramka)iklikamy na mały znacznik po prawej stronie (kadr i parę kadrów) ,i tak ze wszystkimi( możemy zmienić miejsce gdzie przerzucimy pliki do komputera)SRODKOWA ikona z klapsem to opcja montażu ,następna to druk okładki a ostatnia to nagrywanie na płytkę DVD. Na marginesie spotkałem tylko 2 egzemplarze nagrywarek DVD które czytają DVD -rw VR nto modele SONY i PLEXTOR.Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to GAdu 2747419

czwartek, 23 września 2004, 10:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]