Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 21:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 obraz nieco przycięty... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post obraz nieco przycięty...
witam wszystkich
po zmontowaniu pod uvs 8 filmu i wyeksportowaniu do dvd gdy oglądam film na stacjonarnym odwarzaczu jest on jakby przesunięty w lewo tj. tak jakby był ucięty po lewej stronie i na dodatek u dołu także - podczas montarzu i podczas odtwarzania na kompie nie ma tego efektu, nie mago także w tedy gdy puszczam obraz przez grafikę w kompie na tv
jaka jest tego przyczyna?
czy możecie mi pomóc ustrzec się tego przy następnym filmie?
pozdrawiam

niedziela, 29 sierpnia 2004, 00:12
Bywalec
Bywalec

Obraz puszczany z odtwarzaczy stacjonarnych, obojetnie czy z plyty DVD czy VCD, posiada cos takiego jak "safe action area". Jest to obszar z wycietymi krawedziami ekranu. To juz urok takiego sprzetu i z tym za bardzo nic nie zrobisz. Ja znalazlem na to nie wiem czy swoj sposob, nie wiem czy poprawny, w kazdym razie uzyskuje efekt calego obrazu na ekranie TV, po puszczeniu z odtwarzacza. Niestety wiaze sie to z obnizeniem rozdzielczosci obrazu "widocznego". Na TV ta strata jednak jest malo widoczna. Korzystam z programu TMPGEnc Plus 2.5, do konwertowania z avi do mpg. Wybieram najpierw load (z trzech przyciskow w prawym dolnym rogu aplikacji), wybieram DVD-Pal, daje OK. Nastepnie wchodze na settings, zakladka advanced. Z przedzialu video source setting wybierasz wszystko co potrzebujesz iprzechodzisz nizej, do video arrange method, gdzie wyeliminujemy interesujacy nas błąd. Z tego rozwijalnego paska wyboru wybierasz "center (custom size)" i pod spodem ustawiasz rozdzielczosc. Zakladajac ze pracowales na materiale 720x576, to ustawiasz 640x512. To sa wymiare wymierzone przeze mnie, sprawdzane na kilku roznych odtwarzaczasz DVD i telewizorach. Zawsze dzialalo, a obraz mial pozadany przeze mnie wymiar. Caly byl na ekranie. Jak potem dasz ok, i zaczniesz eksportowac do mpg, to zauwazysz (jesli bedziesz korzystal z tego programu) ze obraz jest w ramce. Wlasnie ta ramka przy odtwarzaniu z DVD-playera, zostaje wycieta, a sam obraz zostaje tam gdzie ma byc.
To sposob do ktorego sam doszedlem, jak ktos zna jakis prostszy i latwiejszy, aby zachowac pelny rozmiar ekranu, przy odtwarzaniu z DVD-playera (tudzież przy nagrywaniu na DVD), chetnie wyslucham rady. Pozdrawiam.

niedziela, 29 sierpnia 2004, 14:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]