Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 20:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 (Pinnacle 9) napisy jak X-files czy Matrix 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post (Pinnacle 9) napisy jak X-files czy Matrix
Witam wszystkich,

Od niedawna zaczęłam używać Pinnacle studio 9.0. Do montowanego filmu chciałabym wstawić napisy pojawiajace sie w sposób jak pisze się na komputerze czyli aby pojawiały sie literka po literce (jeżeli to możliwe z dźwiękiem "beep" jak w przypadku starszych komputerów). Efekty takie
występują np. w filmie X-Files (czy Matrix) gdy pojawia sie jakiś nowy obiekt na ekranie lub nowe miejsce akcji (np. w lewym dolnym rogu ekranu tekst coś jak "November 1999, Szpital Uniwersytecki".
Prosze o poradę wszystkich doświadczonych.

pozdrawiam

Katarzyna

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 12:08
Moderator
Moderator

Pewnie szukasz jakiegoś plugina, który to zrobi łątwo, szybko i przyjemnie ? Niestety nie znam takich. Ale ja na Twoim miejscu poradziłbym sobie w inny sposób: stworzyłbym prezentacje w PowerPoincie gdzie takie "pisanie" jest bardzo proste do zrobienia. Można też podłożyć dowolny dźwięk. Następnie uruchomiłbym jakąś aplikację do nagrywania obrazu pulpitu do pliku AVI. Potem zostaje Ci to połączyć z Twoim filmem.
Powodzenia

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 19:36
Moderator
Moderator

Narzedzia do tworzenia takich efektow z jakimi sie spotkałem to plugin Boris RED 3.0 i Adobe After Effects. To raczej skomplikowane aplikacje więc raczej przyjdzie Ci pokombinowac w inny sposób, tyle, że w tym Twoim Pinnacle'u to chyba nie wiele zdziałasz.
Generalnie najprosciej to byłoby zrobić sekwencje obrazków na np. niebieskim tle, gdzie każdy kolejny obrazek ma o jedną literke więcej, i puścić to np. z prędkością 3 fps wykluczając niebieski. Zakładając oczywiście, że tekstu jest mało. A no i najlepiej najpierw napisać, a potem od końca numerując obrazki wycinać ostatnie literki.

Pozdrowienia

PeaceAnt Love!

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 22:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio podobne efekty z napisami robiłem w After Effects 6.5.
Jest tam wiele gotowych efektów do wstawienia na napis, m.in. efekt pisania na maszynie. Ale jak wspomniał kolega wyzej ten program jest swietny ale nie nalezy do najłatwiejszych (przynajmniej na poczatku).
A jeśli chcesz wykonywac jakies ciekawe efekty to niestety Pinnacle musisz schowac miedzy ksiązki na półkę.

Pozdrawiam

wtorek, 31 sierpnia 2004, 00:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1) utwórz nakładki z tytułami (nie pamiętam jak dokładnie nazywa się to po polsku w wersji 9), gdzie na każdej będą znajdować się kolejne fragmenty słowa, które chcesz umieścić tzn. w przypadku słowa MATRIX, kolejne tytuły będą zawierać literki: M, MA, MAT, MATR, MATRI, MATRIX.
2) umieść te tytuły obok siebie na timeline (oczywiście tło przezroczyste). Efekt będzie taki, że kolejno pojawiające się tytuły będą jakgdyby dodawać po jednej literce.
3) teraz musisz jeszcze tylko dodać odpowiedni efekt dźwiękowy pod każdym tytułem - nie wiem czy w gamie efektów, które Pinnacle posiada domyślnie jest dźwięk przypominający maszynę do pisania - jeśli nie to poszukaj wav albo mp3 w necie, albo sobie sama nagraj :) i podłóż.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 11:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wypróbuję najpierw sugestie kolegi Matrixa, która wydaje mi się najprostrza w mojej sytuacji. A tak na marginesie to jaki program do monatżu ofereuje najlepsze efekty. Oczywiście każdy ma inne preferencje więc to też kwestia gustu ale jak na razie malo znam się na softwarze tego typu dlatego wolę się Was poradzić niż marnować czas oraz pieniądze. Napiszcie prosze co z Waszego punku widzenia wydaje się najbardziej efektywne i efektowne.

pozdrawiam serdecznie dziekując jeszcze raz za praktyczne porady

Katarzyna

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]