Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 07:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Proszę o prady na początek !!! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Proszę o prady na początek !!!
Witam serdecznie!! Od jakiegoś czasu prxzeglądam forum i jest to skabnica informacji!!
Za 3 tygodnie mam ślub i wesele siostry której obircałam że nagram krótki filmik (tzn jest tylko ślub cywilny i małe przyjęcie) .
No na początek
1. Co powinnam wziąść pod uwagę i jakie chwile nakręcić z urzędu stanu cywilnego!/
2. Przyjęcie jest w małej knajpce na 30 osób co nakręcić po przyjeździe do restauracji??
3. Czy podczas "tańców" nagrywać zabawę przy całej piosence, tzn chodzi mi o cały utwór czy tylko połowę i później inne ujęcia przy innej - chyba trochę naplątałam :lol: ale pewnie się domyślacie o co chodzi??? :wink:
4. No i montaż, (bedę musiała najpierw to u kogoś zgrać, bo mam zwykłą analogówkę bez żadnych bajerów :cry: , może uśmiechnę się do kogoś z was :wink: :wink:) jaki program wybrać, tak żeby najłatwiej było by mi to obrobić, tzn żadnych wielkich efektów, ale tylko napisy na początek, album ze zdjęciami z młodości, jakaś wtawka w środku filmu, i przejście - o kurcze troche wyszło :lol: :lol:
No to chyba tyle!!
Dodam jestem kompletnyl laikiem, dopiero zaczynam o ile dobrze radzę sobie z programami do obróbki grafiki to jakoś mnie strasznie przerażają programy do obróbki video :roll:
Liczę na waszą pomoc!!!!! :D :D

środa, 8 września 2004, 22:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 września 2008, 01:15 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

środa, 8 września 2004, 22:14
Bywalec
Bywalec

Witam!1 Kurcze dziewczyna liczy się z każdym groszem, i nawet nie myśli o wynajęciu fachofca! I albo będzie miała to co ja nagram albo wcale!! Więc chcem się posatrać aby jakoś ładnie wyszło, nie mówie że profesjonalnie ale estetycznie i klasycznie! Więc nadal liczę na wasze podpowiedzi!! :) :) :wink:

czwartek, 9 września 2004, 11:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ad.1) nagraj wszystko - potem wytniesz to co będzie nudne
ad.2) nagraj wszystko - potem wytniesz to co będzie nudne
ad.3) nagraj kilka kawałków, ale w całości - lepiej się prezentuje kilka całych kawałków, niż kaszanka z kilkunastu urywków, chyba że dasz własny podkład muzyczny
ad.4) zgrać będziesz musiał, a co do obróbki to hmm.. każdy ma swój typ :) (ja np. Pinnacle Studio 9 PL).

Jak nie chcesz "zbabrać" ślubu i wesela to faktycznie rozważcie skorzystanie z pomocy kogoś fachowego (choć czasami to kasa wyrzucona w błoto, bo fachowcy są różni).

Sprawdź najpierw jak Twoja kamera sprawuje się kiepskich warunkach oświetleniowych - jeśli słabo to lepiej wogóle nie zaczynaj.

A na uroczystości nagrywaj najwięcej jak się da - łatwiej będzie potem coś wybrać do filmu.

czwartek, 9 września 2004, 23:24
Bywalec
Bywalec

Dzięki, no w końcu ktoś życzliwym okiem spojrzał na mój post! :lol:
No i musze się starać, bo fachofca napewno nie będzie!!!
Kinga

czwartek, 9 września 2004, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Filmuj ile wlezie, potem wybierzesz. A najważniejsza sprawa - sprawdź jaki obraz będziesz miała z kamery przy różnym oświetleniu, bo największą tragedią przy filmowaniu okazuje się fakt słabej jakości obrazu. Jeśli jest to możliwe podczas filmowania używaj reflektora, a jak nie masz takowego to włączaj wszystkie światła jakie są możliwe, nawet jeśli świeci na dworzu słońce. A jeśli Twoja kamera pozwala na zmianę ustawień automatycznych na ręczne to skorzystaj z tego.

Zaś co do momentów, które "należy" nagrać - nie będę wymieniał wszystkich - wystarczy raz uczestniczyć w takiej uroczystości, by wiedzieć co jest ważne. Jeśli to Twój pierwszy raz ;) to przeczytaj początek mojego posta.

piątek, 10 września 2004, 00:20
Bywalec
Bywalec

Witam Marix! Widze że tylko ty tu jestej podporą!! Właśnie najbardziej martwi mnie oswietlenie, bo od 2 tygodni próbóje kupić lampe do kamery!1 w jakiejś przyzwoitej cenie!! ( bo niestety będąc na zasiłku na wiele nie mogę sobie pozwolić) W urzędzie stanu cywilnego będzie napewno jasno, ślub jest w samo południe, więc widno, ale najbardziej martwi mnie knajpa, wydaje się ciemna, ale nie byłam w środku tylko przez okienko zaglądałąm!!
A co do lampy czy coś takiego mogę kupić może w OBI!! bo szyne obiecał że zrobi mi "luby" ale lampa :?: W przyszłym tygodniu chyba wybiorę się na giełde foto w Warszawie - może coś trafię, oraz na taki targ w W-wie tam też coś takiego może będzie, a jak nie to zostaną mi wszystkie możliwe światław knajpie :lol: :wink:

piątek, 10 września 2004, 11:24
Bywalec
Bywalec

zakręcony napisał, że nie warto się trudzić
Hm, wydaje mi się , że jednak warto. Czy każdy od razu był mistrzem?
A gdzie satysfakcja i radość ze stworzenie czegoś sympatycznego?
A może to kolejna pasja? nie gaśmy nikogo, tylko dlatego , mniej potrafi

niedziela, 12 września 2004, 21:03
Moderator
Moderator

zakręcony napisał, że nie warto się trudzić

Tak ! Ale ja niechciałbym aby ktoś uczył się i wyładowywał swój radosny entuzjazm na moim weselu. Sorki ale to jest jeden dzień w życiu (przeważnie :-) ) i chciałbym aby to było jako tako nakręcone.
Do nauki i zabawy polecałbym filmowanie dorastającego bobaska, ptaszki, kwiatki, żona pod prysznicem itp, itd
Pozdrowienia

poniedziałek, 13 września 2004, 08:11
Bywalec
Bywalec

Och!1 Widzę że niektórzy są sceptycznie nastawieni!! Jak wspomniałam siostra nie zamierza zamawiać fachowca!1 Więc pozostał jej tylko amator w postaci swojej siostry ciotecznej czyli mnie! :lol: , z wielkimi chęciami i zapewne się przyłoży do tego!!
Cytuj:
Dzięki Stator za optymizm i wiarę w ludzi!! :wink:
Ja zapewne na swój ślub zamówię fachowca!! ale tylko dlatego że będzie mnie na niego stać! ale gdybym liczyła się z każdym groszem (nie mówię że nie będę - większe wesele, wiecej ludzi itp wtedy zamawia się kamerzystę, a tak przy 30 osobach też bym się głęboko zastanawiała!!) to też bym chciała żeby ktoś z rodziny nagrał mi filmik już nawet bez montażu, jak by nie patrzeć to i tak pamiątka!!!
Czekam na dalsze sugestie!! :wink: :wink: :lol:

poniedziałek, 13 września 2004, 22:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]