Teraz jest czwartek, 21 marca 2019, 20:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Ulead Studio 5 - czy ktoś sobie ten program chwali 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Ulead Studio 5 - czy ktoś sobie ten program chwali
Jeżeli ktoś próbował tego programu a także innych to poproszę o komentarz ponieważ jestem bardzo zdegustowany
a 2 sprawa jeżeli nie zależy mi specjalnie na upchaniu 90 min filmu na CD (a np 50 lub 60 min z kamery ) to czym kompresować - może macie jakieś sugestie chętnie poczytam i popróbuję .
Dzięki za wszystkie rady - pozdrawiam wszystkich maniaków

niedziela, 27 października 2002, 21:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jak dla mnie UMS jest swietnym programem o ogromnych mozliwosciach (jezeli chodzi o domowe programy), jest o wiele latwiejszy w obsludze od AP, a mozliwosci ma podobne (na pewno sa zblizone, na ile nie wiem, bo nie uzywam AP). Dlaczego ci sie nie podoba (pomijam bledy w programie, bo to ma kazdy)?

niedziela, 27 października 2002, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Ulead VideoStudio - polecam!
Uzywam od jakiegos czasu UVS 5.0 Wg mnie swietny, nieskomplikowany w obsludze program, bezproblmowy capture z kamery cyfrowej, zupelnie wystarczajace opcje edycyjne filmu. Jedyny minus to brak polskich liter w opisach tekstowych (moze kos wie jak je uaktywnic). Ja mam jeszcze dokupiony DVD Plug-in do authoringu DVD! Dziala swietnie! Krotkie filmy (do ok 20 min) wypalam na zwyklym CD-R za grosze i mam archiwum najlepszej jakosci.

sobota, 9 listopada 2002, 16:45
Bywalec
Bywalec

Spróbuj Winproducer'a i Wincodera firmy Intervideo. Bawię się nimi już dłuższy czas ( haha dopiero rok). Jest bardzo intuicyjny, choć nie pozbawiony wad.
Pozdrawiam

czwartek, 20 lutego 2003, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Osobiscie uzywam UMS 6.5... probowalem innych programow, jednak UMS byl moim pierwszym programem i juz tak z przyzwyczajenia przy nim zostalem. Sa opinie ze AP jest o wiele lepszy czy tam inne typu Avid czy EditDV czy cos tam :P Jezeli chodzi o kompresje filmow to ja to robie nastepujaco:
film montuje w UMS zapisuje go w kodeku DV czyli praktycznie on kompresuje tylko te miejsca gdzie dokonalem zmian a reszta omija wiec trwa to bardzo szybko bez straty jakiejkolwiek jakosci (polecam kodek DV Mainconcept - chyba tak to sie pisze) film godzinny (ok 13 gb) wrzucam do Gordian Knota (najlepszego programu do kompresji pod sloncem) i kompresuje sobie go jak tylko chcem. Opis GKnota znajdziesz w tutorialach na swiatobrazu.pl - tam emes naprawde sie postaral i bardzo dokladnie opisal krok po kroku wszystko co nalezy zrobic zeby dobrze film skompresowac i chwala mu za to bo dzieki niemu naprawde o wiele sprawniejsza jest moja praca.

środa, 26 lutego 2003, 14:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post montaż i kodowanie
Osobiście używam Vegas Video ver 3c. Bardzo duże możliwości montażowe, mnóstwo efektów specjalnych. Na początku się przeraziłem, nie wiedziałem jak to obsługiwać. Poświęciłem ładnych kilka godzin i... można już robić ciekwe filmiki, dorzucając kolejne ścieżki dźwiękowe. Co ciekawe do tego VV można doinstalować SoundForge tej samej firmy i edytować ścieżkę dźwiękową np. usuwając szum wiatru, podgłaśniając niektóre fragmenty etc.
Co do kompresowania, komprsuję zawsze na dwa sposoby VCD mpeg 1 mainconcept oraz na DivX-a. Div-X jest kodekiem systemowym więc robię to bezpośrednio z Vegas Video dodatkowo dźwięk też kompresuję od razu na mp3.
Pozdrawiam

wtorek, 4 marca 2003, 15:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]