Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 17:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Super Video CD z Premiere+Matrox+Ligos: Co jest grane? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Super Video CD z Premiere+Matrox+Ligos: Co jest grane?
Mam Matrox RT 2500 + Premiere 6 + Ligos i próbuję zrobić PAL Super Video CD (na CDR)
- niestety końcowy wynik na moim DVD Player (który gra SVCD) jest fatalny:
obraz jest obcięty i rozszerzony. Co zrobiłam:
1. Capture - przegrałam kawałek video z analogowej kamery (PAL) w formacie:
MPEG2 L-Frame, 720x576, D1/DV PAL (1.067)
i wygląda dobrze na monitorze (Monitor Window).
2. Project: Wstawiłam klipy do Timeline i ciągle wygląda to dobrze na monitorze, łącznie z efektami.
3. Export Timeline\Movie: ładuje profile LSX MPEG-2 Super VideoCD PAL,
i generuje film. Wiem, że "Frame" rozmiar jest 480x576 ale w końcu to Ligos powinien zrobić skalowanie.
4. Używam Nero aby zrobić CD
5. Kiedy odtwarzam CD na DVD Player film jest znacznie obcięty i zniekształcony (wszystkie ludzie sa grube!)

Kiedy używałam "TMPGEnc" (AVI do MPEG2) nie musiałam się martwić o proporcje, wynik był zwykle taki jak oryginał (z małymi wyjątkami).

:roll:

czwartek, 14 marca 2002, 14:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bardzo słusznie. Ja też próbowałem Ligos ( na DV 500) ale to chyba nie ma znaczenia tutaj kodek jest odpowiedzialny za jakość obrazu, a ta jest do "bani" Probonyję TMPGEnc zapiąć wtyczką PremiereVideoServerPlugin i jest spoko ! (tylko wolno) jeśli masz mało czasu używaj Cinema Craft Encoder to ferrari wśród kodeków.
rena
Bozena napisał(a):
Mam Matrox RT 2500 + Premiere 6 + Ligos i próbuję zrobić PAL Super Video CD (na CDR)
- niestety końcowy wynik na moim DVD Player (który gra SVCD) jest fatalny:
obraz jest obcięty i rozszerzony. Co zrobiłam:
1. Capture - przegrałam kawałek video z analogowej kamery (PAL) w formacie:
MPEG2 L-Frame, 720x576, D1/DV PAL (1.067)
i wygląda dobrze na monitorze (Monitor Window).
2. Project: Wstawiłam klipy do Timeline i ciągle wygląda to dobrze na monitorze, łącznie z efektami.
3. Export Timeline\Movie: ładuje profile LSX MPEG-2 Super VideoCD PAL,
i generuje film. Wiem, że "Frame" rozmiar jest 480x576 ale w końcu to Ligos powinien zrobić skalowanie.
4. Używam Nero aby zrobić CD
5. Kiedy odtwarzam CD na DVD Player film jest znacznie obcięty i zniekształcony (wszystkie ludzie sa grube!)

Kiedy używałam "TMPGEnc" (AVI do MPEG2) nie musiałam się martwić o proporcje, wynik był zwykle taki jak oryginał (z małymi wyjątkami).

:roll:

niedziela, 19 maja 2002, 18:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja używam Ligosa do produkcji SVCD i też mam Matroxa 2500 i u mnie wszystko gra. Po pierwsze to radzę zgrywac w formacie DV a nie MPEG-2. po zmontowaniu wszysrkiego na Timelinie exportujemy materiał i wciskamy LOAD i wybieramy LSX- Super Video for PAL i wciskamy OK. Mi materiał na płytke(700MB) który ma ok 36 minut komp liczy w około 2,5 do 3 godzin. Potem przy nagrywaniu na płytkę zalecam używania NERO jak najnowszej wersji bo podobno starsze mają jakieś błędy jezeli chodzi o ten właśnie format. Nagraną płytkę mozna odtwarzać i w DVD i w kompie przy użyciu Power DVD. Pozdrawiam *wideomaja*

środa, 28 sierpnia 2002, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Aco jest najlepsze do robienia DVD - jaki kodek???? (Ligos nie najlepiej to robi)

poniedziałek, 16 września 2002, 11:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]