Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 14:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Zdjęcia bez przeplotu w AP6.5 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zdjęcia bez przeplotu w AP6.5
Witam.
Montuję film na adobe premiere 6.5 wstawiam zeskanowane nieruchome zdjęcia na timeline, lecz nawet po usunięciu przeplotu w Photoshop nadal w filmie niektóre elementy tych fotek drgają np. same powieki, czy inne drobne fragmenty fotografii. Jak usunąć ten przykry efekt na wybranym tylko elemencie timeline jakim jest tylko to konkretne zdjęcie, lub kila zdjęć nie usuwając przeplotu całego timeline? Znaczną poprawę wniósł filtr Reduce Interlace Flicker zastosowany na tym klipie, lecz obraz zdjęcia staje się nieostry - nie o to mi chodzi.
Proszę nie odsyłajcie mnie do innych programów, czy też innych opisów jakie tu być może były na forum, po prostu proszę o odpowiedź.
Dzięki

wtorek, 28 września 2004, 08:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Powodem tego migotanie jest fakt że obraz video składa się z półpól. Jeśli są jakieś drobne elementy w obrazie które są mniejsze niż dwa przeploty (to na ekranie bedzie on wyświetlany tylko przez jeden przeplot) to obraz bedzie mrugał. Spróbuj np zastosować lekki blur. Rozmiękczy on ostre krawędzie.

środa, 29 września 2004, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zdjęcia bez przeplotu w AP6.5
Anonymous napisał(a):
Witam.
Montuję film na adobe premiere 6.5 wstawiam zeskanowane nieruchome zdjęcia na timeline, lecz nawet po usunięciu przeplotu w Photoshop nadal w filmie niektóre elementy tych fotek drgają np. same powieki, czy inne drobne fragmenty fotografii. Jak usunąć ten przykry efekt na wybranym tylko elemencie timeline jakim jest tylko to konkretne zdjęcie, lub kila zdjęć nie usuwając przeplotu całego timeline? Znaczną poprawę wniósł filtr Reduce Interlace Flicker zastosowany na tym klipie, lecz obraz zdjęcia staje się nieostry - nie o to mi chodzi.
Proszę nie odsyłajcie mnie do innych programów, czy też innych opisów jakie tu być może były na forum, po prostu proszę o odpowiedź.
Dzięki

Jednego nie rozumiem, usuwasz przeplot z zeskanowanych zdjęć?
Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenia, ale ja zawsze skanuje zdjęcia w 300 dpi i jeszcze nie zdarzyło mi sie, aby coś drgało.

Jeszcze jedno, w helpie do Encore pisze, że poziome pasy w materiale powinny mieć powyżej 3 pikseli i to imho jest przyczyną drgań, a nie przeplot

środa, 29 września 2004, 15:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]