Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 15:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Adobre Premiere 6.5 - problem z obrazkami 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Adobre Premiere 6.5 - problem z obrazkami
Witam.
Mam taki problem mam film i chciałbym nałożyć na niego obrazek ale nie taki co zakrył by mi taki obraz. Chodzi mi o takie coś jak np nakładanie gifa na inny obrazek ze zakrywa on tylko malutka całość. Chciałbym zrobić coś takiego jak np na "Extreme" są relacje z zawodów. W tle leci jakas akcja a na dole na takim pasku pojawia się tekst. Ten pasek zrobił bym a adobe photoshopie i potem naniosł bym txt. Tylko jest jeden problem w Photoshopie jestem dobry ale w Premiere dopiero zaczynam się bawić więc z tąd te pytania. Szukałem tego na forum ale chyba nie znalazłem :/
Dzięki z góry....

wtorek, 28 września 2004, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post problem z obrazkami
W premierze jest dodatkowa aplikacja umożliwiająca tworzenie napisów, psków itp. (znajdziesz ją w menu File\new\title jesli sie niemyle. Tam mozesz przygotować wiele rzeczy. Można też przygotować grafike w photoshopie i ją umieścić. Najważniejsze to aby umieścić ją na ścierzce Video2 lub wyższej i wywołać właściwości przezroczystości czyli Transparency (effect controls). W tym oknie masz do wyboru wiele różnych typów przenikania obrazu z tlem. Można wykożystać np. kanał alfa utworzony w photoshopie. Miłej zabawy! :D

wtorek, 28 września 2004, 23:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]