Teraz jest poniedziałek, 25 marca 2019, 18:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Materiał na 18 kasetach miniDV. Co dalej? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Materiał na 18 kasetach miniDV. Co dalej?
Witam.Proszę o pomoc. Z 2 dni "konferencji" mam materiał z 3 kamer na 18 1-godzinnych kasetach miniDV. Oraz 10 godzin mp3 zgranego ze wzmacniacza do laptopa. Na montaż mam nieokreśloną ilość czasu i mogę do tego wykorzystać 3 komputery i 3 ludzi. Mam zrobić z tego 1 film ogólny do 700 mega, oraz filmy z poszczegolnymi wykladami, 2 koncertami itd. Całość w postaci skompresowanej niezmontowanej planujemy zarchwizować na kilku płytach dvd Moje pytania brzmią:
- do jakiego formatu zgrywać z kamery
- czy będą problemy kiedy to wszystko skompresuje, a dopiero potem będę edytował

Proszę o pomoc. Jest to praca społeczna, więc na pieniądze nie liczymy. Jesteśmy amatorską wytwórnią filmową i nabieramy w ten sposób doświadczenia pomagając przyjacielom. Może macie jakieś pomysły? Z góry dziękuję. Będę wdzięczny za każdą radę.

niedziela, 3 października 2004, 15:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w dv2(pal).avi 756x576 25fps/s
1h=13GB
czyli lepiej zarchiwizowac na jakims dysku/dyskach wymienym/ych
obrabiasz zostawiasz co chcesz

a potem w zależności ile zostanie i gdzie chcesz to ogladać
wybiersz odpowiedni format
jak na kopie to imho naj jakość do ilości miejsca na dysku jest format divxa
przykładowo 4GB dv.avi to ok 90mb divx.avi(w naj jakości divxa)

oczywista możesz zgrywać od razu do divxa.avi dzieki drdivx
czy też innymi programami
w mpeg-2 czy w mpeg1 czyli wsio zależy jakie masz programy
jaka chcesz jakość
gdzie to ma byc prezentowane
i z jakich nośników
etc. itd

niedziela, 3 października 2004, 17:01
Bywalec
Bywalec

Ja rowniez krecilem ta kongregacje z mesusem. I juz odpowiadam na twoje pytania:
- jakos, bardzo dobra, nie ma mowy i widocznosci pikseli. Kieyds zgrywalem do mpeg i mialem okropna jakosc.
- z tego co wiem, to bedzie nagrane na plycie CD (ten film jednogodzinny). Dlatego mesus napisal ze to musi byc do 700mb. Oraz bedziemy robic archiwizacje calej kongregacji i to bedzie na dwoch plytach DVD.

Prawdopodobnie bede ja to zgrywal. I mam rozumiec ze mam to zgrac do formatu dv2(pal).avi w 756x576 z 25 fps/s i zmontowac to w takiej postaci, a dopiero potem skompresowac film do 700 mb tak ?
Teraz jakim programem moge zgrac ten material do tego formatu. Mam programy jak: ImageMixer, Ulead Video Capture 7.0, i AP 6.5.

poniedziałek, 4 października 2004, 15:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

- z tego co wiem, to bedzie nagrane na plycie CD (ten film jednogodzinny). Dlatego mesus napisal ze to musi byc do 700mb. Oraz bedziemy robic archiwizacje calej kongregacji i to bedzie na dwoch plytach DVD.

Prawdopodobnie bede ja to zgrywal. I mam rozumiec ze mam to zgrac do formatu dv2(pal).avi w 756x576 z 25 fps/s i zmontowac to w takiej postaci, a dopiero potem skompresowac film do 700 mb tak ?
Teraz jakim programem moge zgrac ten material do tego formatu. Mam programy jak: ImageMixer, Ulead Video Capture 7.0, i AP 6.5.

:twisted: tkwi w szczególach
po tym co napisałes
zgrywasz ulead Video Capture
w formacie mepg-1(pal) albo vcd-pal to to samo ale róznie sie w róznych progranach nazywa i na mepg-1 bawisz się obróbką
w waszym przypadku nie ma sensu bawić się dv

pomimo,ze nie jest to naj jakosc
ale
nie wiem czy sie na 2 plytkach DVD zmiescicie na wszelki wypadek zgrywaj zgrane pliki mepg-1 jako dane w "minusach" zawsze ta jakieś 8mb wiecej na płytce da się upchać-archiwizacja

i nie ma sensu bawić się (obróbka)olbrzymimi plikami dv jak efekt koncowy bedzie mepg-1 jakość się nie poprawi i jeszcze czas na kodowanie do mepg-1 się zmarnuje
a format mepg-1 jest na tyle uniwesalny ,ze chyba kazdym programem mozna go obrabiać

oczywista warto sie bawic dv2(pal).avi jak się potem przerabia do dvixa czy mepg-2 albo gdy chce się aby kod czasowy widoczny był dzięki programowi (jakis DVTimeStamp) jednego ruska
ale dla mepg-1 nie ma to sensu
bo chcecie jak rozumiem zrobic 1 plyte vcd a do tego only mepg-1
na jednej płytce cd 1 h w mepg-1 powinno się zmiśecic

oczywista to wszystko co powyżej imho

poniedziałek, 4 października 2004, 18:38
Bywalec
Bywalec

Czyli proponujesz abym zgral z kamerki ten film w mepg-1 i go w takim formacie zmontowal. Ale teraz jak dodam efekty i inne duperele to bede musial znow go zgrac do mepg-1 zeby byly w filmie efekty ?

A ta archwizacja, czyli 18 godzin zmiesci sie na dwoch plytach DVD w formacie mepg-1 ? I czym sie rozni mepg-1 od mepg-2 ?

poniedziałek, 4 października 2004, 19:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czyli proponujesz abym zgral z kamerki ten film w mepg-1 i go w takim formacie zmontowal. Ale teraz jak dodam efekty i inne duperele to bede musial znow go zgrac do mepg-1 zeby byly w filmie efekty ?

A ta archwizacja, czyli 18 godzin zmiesci sie na dwoch plytach DVD w formacie mepg-1 ? I czym sie rozni mepg-1 od mepg-2 ?

a czy się zmiesci policz 4GB dv to ok 192mb mpeg-1
wiedzac ,ze 1h filmu to 13GB w dv
widzac ze jedna płyta DVD to ok 4 700 000 000 bajtów
czyli ok 4,38 GB

nie zgrac tylko zapamietac projekt plik etc. w mpeg-1

bo co z tego ,ze cos zrobisz i nie zapamietasz tak jak w wordzie napiszesz nie zapamietasz

oj marudzisz :wink: sposobem kodowania jakością wielkością etc
luknij to sie dowiesz
http://www.afterdawn.com/glossary/terms/dvd-video.cfm

http://www.cdrinfo.pl/software/slownik/

i oczywista
http://www.google.pl
http://www.google.com
http://www.yahoo.com
etc. i tak dalej

poniedziałek, 4 października 2004, 20:35
Bywalec
Bywalec

Jeszcze jedno pytanie, AP odtwarza dv-1 czy dv-2, bo wiem ze Ulead obydwa formaty odtwarza. I to mam zgrac w nts czy pal ? :D

Jak mowiles, diabel tkwi w szeczegolach, dlatego tak wypytuje szczegolowo 8)
Wiesz niechce sie napracowac, narobic a potem sie okaze ze wszystko zle, bo nie ukrywajmy ze, 18 godz to sporo materialu 8)

wtorek, 5 października 2004, 14:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze jedno pytanie, AP odtwarza dv-1 czy dv-2, bo wiem ze Ulead obydwa formaty odtwarza. I to mam zgrac w nts czy pal ? :D

Jak mowiles, diabel tkwi w szeczegolach, dlatego tak wypytuje szczegolowo 8)
Wiesz niechce sie napracowac, narobic a potem sie okaze ze wszystko zle, bo nie ukrywajmy ze, 18 godz to sporo materialu 8)

oczywista w palu :lol:
zreszta jak znam zycie w sytemie pal masz to nagrane

tu masz info czym jeste system pal :wink:
http://www.afterdawn.com/glossary/terms/pal.cfm
czym jest NTSC :wink:
http://www.afterdawn.com/glossary/terms/ntsc.cfm

AP powininen bez problemu wspólpracowac z dv1 czy dv2
ale glowy za to nie dam :twisted: (bo nie bawiłem się tym softem)

wtorek, 5 października 2004, 15:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ale Ty jesteś ograniczony jam3, ograniczony z dużą ilością postów które niczego nie wnoszą. Czy ktoś Ci uświadomił ze każdy zasługuje na szacunek bez względu na nick i liczbę pod nim.

wtorek, 5 października 2004, 17:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]