Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 17:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 PROBLEMY renderowanie, zdjęcia 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post PROBLEMY renderowanie, zdjęcia
Witam
Jak zwykle po rozwiązaniu jednego problemu pojawia się kolejny. Szukam odpowiedniego programu do montażu i testowałem Pinnacle Studio 9. Prosta obsługa, wystarczające możliwości, ale zauważyłem pewne błedy robione przez program.
1. Po wstawieniu zdjęcia (robione kamerą format 1280x960) i nagraniu materiału w formacie AVI tworzą się dwie równoległe linie w dole zdjęcia, a samo zdjęcie wygląda zdecydowanie gorzej (widać kwadraty). Dzieje się tak zgrywając materiał przy wykorzystaniu kodeka DV Video, Canopus, a przy mainconcept jest już lepiej.
Zdjęcia wstawione w film są jednak o wiele gorsze niż przy montażu w darmowym programie MovieXone (w którym brakuje mi jedynie większej ilości przejść i byłby wystarczający) - oczywiście rezultaty porównuje po nagraniu pliku AVI i kompresji do Xvid (GKnot) lub mpeg2.
Jak wrzucić zdjęcia, żeby przyzwoicie wyglądały?
2. MovieXone ma opcje renderowania, które mają wpływ na jakość. Czy jest coś podobnego w Pinnacle Studio9? Jak i przy pomocy jakiego kodeka zgrywać (renderować), żeby miało to najlepszą jakość (oczywiście do AVI). Czy tylko mi się wydaje, czy zgrywając różnymi kodekami uzyskujemy minimalne różnice w jakości? (różna wielkość plików).
3. Dlaczego w jednym filmie nie mogę połączyć formatu 4:3 i 16:9? Mam nagrane kilka scen w tym formacie i chciałbym je zachować tak jak nagrałem.
4. Jaki inny program do montażu polecacie?

Proszę pomóżcie bo powoli tracę cierpliwość do urządzeń cyfrowych typu aparat, kamera. Za dużo zabawy, za dużo problemów, za mało rezultatów.
Pozdrawiam

piątek, 15 października 2004, 10:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ad.1. Zmniejsz rozdzielczość zdjęcia do rozdzielczości klatki filmowej.
ad.2. Różne kodeki - różna jakość, różne parametry - różna jakość. Niestety najlepiej doświadczalnie dobrać odpowiednie wartości.
ad.3. Nie możesz... bo nie. Choć najnowszy update do Studia 9 ma coś poprawione odnośnie formatu 16:9. ale mimo to wątpię by dało się połaczyć materiał nagrany w dwóch róznych formatach. Spróbuj najpierw konwersji za pomocą jakiegoś zew. softu.
ad. ??

Im mniej będziesz wydziwiał, tym montaż będzie prostszy. Jak przeczytasz instrukcję (jest po polsku) to będzie banalny. No i nikt nie twierdzi, że montaż jest łatwy i przyjemny :twisted: To kawał cholernej roboty :D

piątek, 15 października 2004, 15:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ad1. Faktycznie wyszło najlepiej jak w innym programie zmniejszyłem zdjęcie do rozmiarów filmu.
Ad2 Renderowanie - tego nie rozumiem; skoro plik jest w formacie AVI to dlaczego kodek wpływa na jakość?? Zdjęcia to rozumiem, ale film? A jednak jest różnica.
Jak w Ulead Media StudioPro zmienić ustawienia kodeka AVI? Przy tej opcji program się zawiesza za każdym razem i mam jedynie dostęp do kodeka Microsoft.

poniedziałek, 18 października 2004, 14:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]