Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 11:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 ABC KAMEROWANIA 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post ABC KAMEROWANIA
Witam...
Pewnie już Administratorzy szykują się na wywalenie tego Postu...mam jednak proźbę o wstrzymanie się choć na pewien czas...

Chciałbym by mógł się każdy tutaj podzielić wiedzą na temat wiedzy o kamerowaniu, zgrywaniu i montażu Video... Wiem że to nie odpowiednie miejsce ale nie wiem jak to wszystko połączyć w 1....

A więc zaczne od tego że posiadam
Kamerę: Sony DCR-TRV12E (kamera cyfrowa na małe kasety DV)
- kamera posiada wyjście/wejście DV, USB, Audio/Video, S-Video
- również wejście na słuchawki i mikrofon
Karte Video: Dazzle DV Clip
Komputer: P Celeron 2.6 GHz, 512 DDR, HDD 80 GB, K-Graficzną: Radeon 9200 SE 128 DDR, K-Muzyczna: Sound Blaster Live 5.1, K-TV:Pixel View, Nagrywarka, WINDOWS XP PROFESSIONAL

Chciałbym by osoby znające się na temacie napisały mi:

- na temat zgrywania materiału z kamery na komputer (tzn: jaki najlepszy program dla mojego sprzętu do zgrywania video polecacie, technikę, krótki kurs jak to zrobić i itp...)
- na temat montażu filmu (tzn: jaki program polecacie, krótki kurs, ciekawe możliwości, łączenie filmów, ucinanie i mątowanie odpowiednich kawałków filmu, możliwości typu - program do dzielenia krótkiej sekwencji filmowej na pojedyńcze klatki a następnie ich ponowne łączenie bym mógł np. zrobić efekty typu gwiezdne miecze i itp...bo czytałem że jest to dosyć proste), robienie zdjęć z fimu w wysokich rozdzielczościach i itp...
- Jak zakończyć montowanie filmu i użyć odpowienije kompresji

Mówiąc ogólnie chodzi mi o takie MAŁE ABC KAMERZYSTY czyli mały kurs zaczynający od włączenia kamery, kończący się na oglądaniu zmontowanego i ciekawego materiału na komputerze bądź na DVD...

Pragnę powiedzieć że nie jestem zupełnie ciemny w tych sprawach...ale moje ostatnie doczynienia ze zgrywaniem filmu kończyły się tym że film co 2 sekundy skakał i na tym zakończyłem zabawe w zgrywanie....

Z góry bardzo dzięki za pomoc...

piątek, 15 października 2004, 15:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuję Ci zapoznanie się z jakimś prostym softem do obróbki - ja ze swojej strony polecam Pinnacle Studio 9, ale może być też i MovieMaker. W Pinnaclu jest dokumentacja po Polsku, jest tourtorial, które pomogą Ci przejść przez cały etap zgrywania i obróbki prowadząc Cię "za rękę".

piątek, 15 października 2004, 15:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kup sobie kolego książeczkę Wszystko o filmowaniu z biblioteczki komputer świat i jeszcze Cyfrowe filmy wideo-leksykon kieszonkowy wyd. Helion. Przeczytaj i jak coś jeszcze to napisz.

piątek, 15 października 2004, 18:04
Nowy
Nowy

A może mi ktoś przynajmniej powiedzieć na ten moment jak wyciągnąć z filmu na kamerze zdjęcia na wyższej rozdzielczości...bo jak na razie udało mi się na 720 X 576.....???

sobota, 16 października 2004, 10:17
Moderator
Moderator

Jeśli kamera rejestruje obraz o rozdzielczości 720x576 to żadną siłą nie uzyskasz zdjęcia o wyższej rozdzielczości. Chyba, że metodą interpolacji ale to już nie ma sensu bo jakość leci na d....

sobota, 16 października 2004, 14:37
Nowy
Nowy

Poradziłem sobie już z tym...i moge polecić każdemu...jak zgrac zdjęcia w rozdzielczości 1024 x 768... Wystarczy proste narzedzie o nazwie "TimerShot" które można znaleść na stronie http://www.eu.microsoft.com/poland/windowsxp/wiadomosci/powertoysmessage.asp. Dodatkowo program pozwala na robienie zdjęc w określonych odstępach czsowych...i itp...polecam

sobota, 16 października 2004, 21:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]