Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 13:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Kodeki DV - Gubienie klatek -czy program?? Chyba ciekawe 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kodeki DV - Gubienie klatek -czy program?? Chyba ciekawe
Cześć
Wiele wątków czytałem na ten temat na forum. Mówiono że to to samo (kodeki) - bo przecież zgrywanie z taśmy nastepuje juz skompresowane. Potem ktoś napisał iz kodeki grają rolę przy montażu filmu itp. itd. Natomiast wszyscy stoją twardo - iż przy zrzucie na dysk nie ma to znaczenia jakiego kodeka używam. Ja natomiast mam taki przykład.
Nagrałem film na kolejce górskiej (trzęsie jak sk..)i próbowałem go oczywiscie zmontowąć. Zgrywam przez Vegas - zgubione klatki. Zgrywam przez Uleada - zgubione klatki. Zgrywam przez AP - to samo i potem scenalyzer itp. Efekt ten sam(zaznaczam że podczas oglądania na kamerce wszystko było ok) - do czasu gdy nie uzyłem Pinnacla - jak wiadomo programik ten instaluje swój własny kodek. Problem polega jednak w tym iż zgrywa on film do jednego pliku - niepocięty. Może to było przyczyną dobrego zgrania materiału?? A może programy "tnące" mają na to wpływ?? Ciekawy jestem waszego zdania. Czy to kodek, czy program, a może..mieliście też taki problem i jakiś program rozwiązał to zagadnienie

wtorek, 19 października 2004, 12:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zapraszam do przeczytania artykułu :
http://filmsite.art.pl/fs.php?page=teksty/dv_intro.html
Pozdrawiam.

wtorek, 19 października 2004, 12:41
Nowy
Nowy

Przeczytałem ten tekst i jest napisane dokładnie to samo - kodowan przez kodek sprzętowy źródło jest tylko transportowane do kompa - pozostaje nadal pytanie - dlaczego tylko w Pinnacle Studio film nie gugi klatek przy zrzucie??

wtorek, 19 października 2004, 16:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moim zdaniem to wina konfiguracji kompa, może dyski albo coś innego. Zadne kodeki. Możliwe że ten Pinacle inaczej sobie skonfigurwał dysk albo coś zbliżonego.

wtorek, 19 października 2004, 17:17
Nowy
Nowy

Czyli od programu coś zależy!! Nawet jeśli to była wina kompa (komó) bo robiłem na dwóch aby wykluczyć ten problem

czwartek, 21 października 2004, 11:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]