Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 13:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 film dvd na magnetowid 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post film dvd na magnetowid
Witam Wszystkich!
Trochę juz na forum poczytałem na ten temat, zacząłem próbować ale wszystko się o d...roztrzaskało!
Pomóżcie i łopatologicznie poradzcie co mam zrobić:
mam film juz nagrany na dvd i potrzebuję go przenieśc na VHS
posiadam magnetowid( samsung), tylko jeden, komputerek (A XP2000+,512mb, z dvd oraz geforcem4 mx440 z TV-OUT)
w jaki sposób to podłączyć aby to zgrać na magnetowid?
aha, kamerkę canon xm1, używaną i nie wiem czy ma odblokowane wejscia, czy mogę to jakoś sprawdzić???)

myslałem o wysłaniu tego zpowrotem do kamery przez F-W i z kamery do magnetowidu.
czy z tym co posiadam to zrobię? jakimi kabelkami mam się posłuzyć jeśłi tak?

myślałem że może porzyczę jakiś stacjonarny DVD i podłączę bezpośrednio do magnetowidu.
czy to możliwe do zrealizowania a jeśłi tak to jakich kabli musze uzyć?

myślałem aby to wypuścić z DVD na TV a z TV do magnetowidu
czy to możliwe?

mam jeszcze w komputerze pliki mpeg2. czy moge to wypuścić z UVS8 w jakiś sposób na magnetowid? próbowałem na kamerę ale mpeg2 nie chce mi przesłać. niestety mam za mało miejsca na zrobienie z materiału orginalnego pliki .avi
może przesłac projekt, ale czy komputerek nie za słaby?

poradzcie jak to zrobić, ,nie mogę wiecznie trzymać materiału na twardym, a boje się go skasować bo jak się okaże że nie mogę w dostępny dla mnie sposób przekopiowąc z DVD to co wtedy zrobię???

licze na Waszą pomoc
cecyl

poniedziałek, 25 października 2004, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post myślałem aby to wypuścić z DVD na TV a z TV do magnetowidu
jest taka mozliwosc...pozycz DVD podlacz go do VHS i VHS do telewizora abys widzial obraz nagrywany...jak to zrobic z DVD podlacz 3 przwody wedlug koloru do "WYjscvie lub aut" te przwody podlacz tez zgodnie z kolorem do VHS do gniazd wejscie IN" natomiast z gniazdVHS AUT wyjscie podlacz kable do televizora.Sprawdz po kolei dzialanie wlacz televizor nastepnie video w video wlacz obcje AV lub poddobna ktora wlaczy cI wejscie od DVd wlacz Dvd obrza z dividi powinien przejsc przez VHS do televizora..teraz aby nagrac....nalezy wlaczyc DVD poczekac 3 sekundy i tedy dopiero wlczyc nagrywanie w VHS ...jesli wlaczysz najpierw VHS nagrywanie dvd zostanie zablokowane.. powodzenia...jesli masz pytania pisz na rk44@go2.pl Ryszard

wtorek, 26 października 2004, 02:26
Nowy
Nowy

Przeczytałam ten wątek i zastosowałam się rózwnież do tych rad ale nic to nie dało w moim przypadku.
Podłaczyłam swojego dvd dp magnetowidu za pomocą euro.
magnetowid posiada 2 euro:
1. niebieskie - AV2 ( DEC.EXT.)
2 zwykłe czarne - AV1 (EURO AV)
oraz wejscie i wyjscie antenowe

TV tylko jedno euro
DVD EURO i kilka chinczów.

Podłączyłam więc DVD do magnetowidu a magnetowid do tv.
Nagrywanie właczyłąm dopiero gdy juz film sobie spokojnie był odtwarzany. Taśma się przesuwała, ,jakieś szumy nagrywała ale nic coś się wiąże z sygnałem z DVD.
Próbowałam zamienic gniazda w magnetowidzie na odwrót ( lecz w tedy nie miałam podglądu z VHS gdyż chyba jedno z tych gniazd ma tylko jeden kierunek ) i tez spróbowałam nagrać .I to sami czyli nic.
Film nie jest orginalny z filmem tylko nagrany na kamerze cyfrowej a potem na płytkę.
Liczę na Waszą pomoc
Monic

czwartek, 11 listopada 2004, 16:20
Nowy
Nowy

mam tam AV, DVin/out, Svideo? posiadam przjsciówkę z av na euro, oraz komputer z TV outem.
może można to szystko razem poskładać tak abym mogła wkońcu dzisiaj zgrać ten filmik na dvd do vhs.
pomóżcie prosze

naprawdę nie da się przepuscić prosto z mojego dvd do vhs?...
monic

czwartek, 11 listopada 2004, 18:10
Nowy
Nowy

Panowie! Czy nikt mi nie potrafi tematu przyblizyć na tyle ażebym poradziła sobie sama? Proszę...
Może kolega cecyl jeśli czasem zerka na to forum opisze mi jak sobie poradził z w/w problemem?
Szczerze zobowiązana :)))
Monic

piątek, 12 listopada 2004, 12:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post przegranie z dvd na vhs.
Jeżeli podłanczamy odtwarzacz DVD do magnetowidu np.euro-euro to nie wystarczy tylko podłączyć,ale trzeba przełączyć w magnetowidzie opcję AV1'AV2,AV3 lub AV4 -któraś z tych opcji uaktywni wejście do przepuszczenia sygnału w magnetowidzie!

piątek, 12 listopada 2004, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z dysku komputera możesz przegrać na magnetowid tak:
1.Połączyć TV-out PC z jednym z wejść video magnetowidu: AV-in,S-Video-in.
2. Połącz wyjście magnetowidu z wejściem telewizora.
3.Przełączyć telewizor na wejście z magnetowidu. (tak żeby odtwarzany obraz z magnetowidu pojawił się w tv)
4. Załączyć wyjście TV z karty graficznej PC.(Prawym klawiszem na pulpicie/ustawienia/zaawansowane/monitory/załączTV/włącz przycisk- 1, jeśli monitor ma włączony -1/zastosuj) - ma pojawić się obraz z monitora na ekranie TV.
5. Połącz wyjście karty dżwiękowej out-(zielony jack) z wejściem audio magnetowidu.
6. Odtwórz plik na pełnym ekranie i nagraj.
Pozdrowienia

piątek, 12 listopada 2004, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z dysku komputera możesz przegrać na magnetowid tak:
1.Połączyć TV-out PC z jednym z wejść video magnetowidu: AV-in,S-Video-in.
2. Połącz wyjście magnetowidu z wejściem telewizora.
3.Przełączyć telewizor na wejście z magnetowidu. (tak żeby odtwarzany obraz z magnetowidu pojawił się w tv)
4. Załączyć wyjście TV z karty graficznej PC.(Prawym klawiszem na pulpicie/ustawienia/zaawansowane/monitory/załączTV/włącz przycisk- 1, jeśli monitor ma włączony -1/zastosuj) - ma pojawić się obraz z monitora na ekranie TV.
5. Połącz wyjście karty dżwiękowej out-(zielony jack) z wejściem audio magnetowidu.
6. Odtwórz plik na pełnym ekranie i nagraj.
Pozdrowienia

piątek, 12 listopada 2004, 14:01
Nowy
Nowy

Spróbóję najpierw za pomocą euro-euro, tylko mam problem poniewaz nie zauważyłam abym mogła przełącząc w moim magnetowidzie kolejne wejscia AV- 1,2,3 czy 4. Mam samsunga sv-261-gx, nic orginalnego :))

Odnośnie nagrywania z komputera: dot p.1. "1.Połączyć TV-out PC z jednym z wejść video magnetowidu: AV-in,S-Video-in."
czy mogę użyć przejsciówki euro którą miałam z kamera ( bez kilku "styków" w końcówce)?

Mam pytanie do was jako doświadczonych w tych tematach:
Czy mogę jakoś zgrać do kamery przez F-W film który mam na DVD tak aby potem go przegrać z niej na VHS?
lub
Czy mogę zgrać film w formacie MPEG-2 który mam na HDD do kamery przez np. F-W a potem na VHS?

Kamera chyba nie przyjmuje MPEG już skonwertowanego, a ja już mam porobione pliki w programie UVS8 i nie mam materiału żródłowego tak aby zrobic ponownie AVI.
Co zrobić? MPEG2 z powrotem do AVI ( strata jakości? ) czy może z DVD do ...właśnie?
Pozdrawiam
Monic

piątek, 12 listopada 2004, 19:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]