Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 22:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Edius-JVC GY-DV500 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Edius-JVC GY-DV500
Od kilu lat mam ten sam problem. Materiał nagrany kamerą JVC GY-DV500 w żaden sposób i żadnym programem nie chce się zgrać na dysk z automatycznym podziałem na sceny. Ostatnio zakupiliśmy Ediusa i ten też sobie z tym nie radzi. Jedynie Scenalyzer ustawiony na rozpoznawanie ujęć wg gęstości optycznej jakoś tnie ale z kiepską dokładnością. Na każdej innej kamerze (nawet najgorsze amatorskie gówno) oraz magnetowidach materiał wgrywany do naszych komputerów jest cięty bardzo dokładnie wg punktów I/O.
Zastanawiam się czy JVC czasami nie zmodyfikowało standardu pod siebie i olali specyfikację DV.
Amerykański komputer montażowy Screenplay daje sobie radę z materiałem zapisanym GY-DV500.
Może do zgrywania potrzebna jest jakaś specjalizowana karta która sprzętowo widzi znaczniki zapisane kamerą JVC.
Kto miał podobny problem i go rozwiązał, proszę o pomoc.
Leszek

środa, 27 października 2004, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sprawdz poprawke do ediusa , chyba poprawili ten problem!

środa, 27 października 2004, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a próbowałeś zgrywać "canopus dv capture" , ja używam tego programu do zgrywania i dzieli sceny idealnie . Canon XL-1s.

środa, 27 października 2004, 11:25
Nowy
Nowy

Mam do wczoraj Ediusa 2.51 i dalej kicha. Skąd można pobrać canopus dv capture ?

środa, 27 października 2004, 15:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ze stronki canopusa - http://www.canopus.com , plik o nazwie "MPEGcapture100" po zainstalowaniu masz dv capture. Tak pozatym ediusem się faktycznie nie zgrywa.
P.S. jak sobie nie możesz poradzić to podaj maila to ci prześlę program.

środa, 27 października 2004, 18:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Raz jedyny udało mi się zgrać materiał z podziałem na sceny nagrany na tej kamerze. Nie zależy to od programu zgrywającego, a od ustawień timecode w kamerze. Szczerze powiem, po wielu ekperymentach udało mi sie to 1 raz ale ustawień nie pamietam.
maniek

środa, 27 października 2004, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Edius-JVC GY-DV500
Leszdar napisał(a):
Od kilu lat mam ten sam problem. Materiał nagrany kamerą JVC GY-DV500 w żaden sposób i żadnym programem nie chce się zgrać na dysk z automatycznym podziałem na sceny. Ostatnio zakupiliśmy Ediusa i ten też sobie z tym nie radzi. Jedynie Scenalyzer ustawiony na rozpoznawanie ujęć wg gęstości optycznej jakoś tnie ale z kiepską dokładnością. Na każdej innej kamerze (nawet najgorsze amatorskie gówno) oraz magnetowidach materiał wgrywany do naszych komputerów jest cięty bardzo dokładnie wg punktów I/O.
Zastanawiam się czy JVC czasami nie zmodyfikowało standardu pod siebie i olali specyfikację DV.
Amerykański komputer montażowy Screenplay daje sobie radę z materiałem zapisanym GY-DV500.
Może do zgrywania potrzebna jest jakaś specjalizowana karta która sprzętowo widzi znaczniki zapisane kamerą JVC.
Kto miał podobny problem i go rozwiązał, proszę o pomoc.
Leszek

Screenplay to amerykański odpowiednik europejskiej casablanki I.W Polsce tez próbowano je wprowadzić, ale się nie przyjęły. W tych obu modelach wykorzystywana jest do przechwytu z podziałem na sceny funkcja kamery SSF co nie ma nic wspólnego z normalnym timecode.
maniek

środa, 27 października 2004, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post leszdar
Jak wymyślono Screenplay'a to nikt nie słyszał o SSF. Screenplay nie jest odpowiednikiem casablanki,
mamy go ponad 4 lata, ma trochę kiepską jakość-ale pracuje w czasie rzeczywistym. Casablanka liczyła i liczyła. Wydaje mi się że zastosowano w nim mechanizm precyzyjnego cięcia optycznego. Ale co z tego że tnie jak strasznie szmaci materiał.

czwartek, 28 października 2004, 11:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
maniek

czwartek, 28 października 2004, 22:43
Nowy
Nowy

Witam
Ja również od niedawna mam kamerkę JVC gy 500 i nie mogę zgrać z kaset materiałów do komputera. Z podanego linku który jest wyżej nie ma dostępnego oprogramowania pod tą kamerę mowa tu o MPEGcapture100.
Czy może mi ktoś coś podesłać ?
dziękuję :)

sobota, 30 maja 2015, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... v+freeware

sobota, 30 maja 2015, 23:27
Nowy
Nowy

robertnik napisał(a):
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=capture+dv+freeware

Na żadnym z tych programów nie idzie komputer widzi kamere ale wyświetla kod 10 brak sterowania kamerą i widoczności kamery z systemu

niedziela, 31 maja 2015, 21:50
Nowy
Nowy

A czy ktoś może ma MPEGcapture100 ponoć tym idzie

niedziela, 31 maja 2015, 21:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

link

niedziela, 31 maja 2015, 23:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]