Teraz jest piątek, 22 marca 2019, 19:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kamera z USA...co mam zrobic? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera z USA...co mam zrobic?
Witajcie! Od jakiegos czasu obserwowalem forum,gdyz spodziewalem sie kamerki od przyjaciela z USA, no i wreszcie ja mam SONY HC20 moze to niejest to jakis hi-end ale na moje domowe wymagania wystarczy,no i kosztowala polowe polskiej ceny :P . Teraz szukam odpowiedniego programu do obróbki video. Znalazlem Pinnacle Studio 9.3 podobno jest dobry dla poczatkujacych (choba ze polecicie cos lepszego) ale mam problem.Kamerka z usa jest w systemie NTSC ,mam pytanie czy moge miec przez to jakies problemy? czy nie wszystkie programy wspolpracuja z NTSC a jesli tak to ktore działaja? a moze przerobic na PAL? poradzcie coś drodzy forumowicze! Pozdrawiam

czwartek, 4 listopada 2004, 10:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hm...to teraz masz problem za połowe polskiej ceny !:)
pinnacle robi materiał w ntsc, a wiekszosc nowego sprzetu..TV-dvd przyjmuje sygnał w ntsc

czwartek, 4 listopada 2004, 10:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a przecież wystarczyło zamówić model w palu przecież też tam są.

czwartek, 4 listopada 2004, 21:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czyli ze niema zadnej mozliwosci,zeby przegrac zmontowany materiał na vhs? a moze istnieje mozliwosc przerobienia kamery? ile to moze kosztować? prosze o pomoc! :(

niedziela, 7 listopada 2004, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomysł z przerobieniem niestety jest zgubiony :) Nie mozna przerobic kamery gdyz chodzi o to w jaki sposob kamera pracuje (NTSC to 30 klatek/sek a PAL 25 klatek/sek). Jedyna mozliwosc przerobienia kamery to wyjecie glowicy i wymienienie jej na PAL. Przeformatowac material juz nakrecony to jednak nie taki wielki problem :) Zmontowany material mozesz na przyklad przformatowac programem aDVanced DV PAL/NTSC Converter. Jest bardzo dobry. Nie polecam konwertera, ktory jest w Adobe After Effects ze wzgledu na rodzaj przeformatowania. Jedyny problem, o ktorym musisz pamietac ze przeformatowanie z NTSC na PAL pogorszy jakosc ostrosci i obnazy wszelkie bledy operatorskie.

niedziela, 7 listopada 2004, 14:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przeróbka kamery na PAL wiąże się z wymianą płyty głównej - a to są koszty zblożone do nowej kamery . Tak więc nie ma sensu. Wtopiłeś kase niestety. Nowe kamery w systemie NTSC można kupić na allegro po bardzi niskich cenach - czasami nawet jest to połowa ceny kamery, ale mało kto daje się na to nabrać.
Jakiekolwiek przekodowania sygnału NTSC na PAL wiążą się ze stratą jakości,.

niedziela, 7 listopada 2004, 15:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]