Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 06:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 ADOBE PREMIERE 6.5 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post ADOBE PREMIERE 6.5
w /w programie gdy na timeline mamy umieszczony klip video, i gdy chcemy go np. wydłużyć lub skrócić nie jest widoczny podgląd na monitorze -w programie AP 6.5, co nie miało miejsca w Adobe Premiere 6.02.

!!!Czyżby kolejny niewypał firmy ADOBE!!!

Być może, że dotyczy to tylko kart Matroxa (RT2500, RTX 100 - brak podglądu)

sobota, 9 listopada 2002, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ten sam problem
Mam ten sam problem i bardzo mnie to denerwuje :cry: Czy ktoś wie coś na ten temat? Mam jeszcze inny zwiazany z predkoscia clipu. Kiedy zmniejszam jego predkosc powiedzmy do 50% jest spowolniony ale chodzi jak galaretka trzesie sie. To bardzo brzydko wyglada. Pozdrawiam

sobota, 9 listopada 2002, 12:05
Nowy
Nowy

na galaretę jest sposób - każda zmiana tempa w AP wymaga zaznaczenia - prawa mysza - klip - video option - deinterlace(kropka) - gotowe.
na overlay - directX8.1 - lub - project - general - zaznaczone tylko podgląd na PC - środkowa fajka - w rozumieniu AP6.5 z licencją

poniedziałek, 11 listopada 2002, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Deinterlace - to nic innego jak usunięcie przeplotu nie wolno tego usuwać ludzie obraz bez przeplotu nadaje się jedynie do oglądania na kompie !!! Sprawa tkwi w kolejności półobrazów i tan należy przetrenować właściwe ustawienie dla danej karty video. Pauza szybkiego ruchu musi drgać na TV !!!!

wtorek, 12 listopada 2002, 08:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SLOW W ADOBE
Po zmniejszeniu predkości np.50 % należy na ten klip nałożyć filtr o nazwie Reduce Interlace Flicker z pod AP , całość wyrendrować .
Pozdrawiam

środa, 13 listopada 2002, 21:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przy prawidłowej kolejności półobrazów zwolnione tempo płynie jak bajka.

czwartek, 14 listopada 2002, 00:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Faktycznie nie ma podglądu przy wyciąganiu, lub skracaniu klipu na time line w AP 6.5 Czy ktoś już doszedł jaki jest tego powód? To nie karta Matrox mam to samo w DVnow.

czwartek, 14 listopada 2002, 00:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W programie AP6.5 współpracującym z karta PRO-ONE RTDV, podczas przesuwania suwakiem po timeline w celu skrócenia bądź wydłużenia klipu nie ma problemu z wyświetlaniem aktualnej pozycji edytowanego fragmentu. Także prawdopodobnie użytkownicy innych kart montażowych-to prawdopodobnie wina sterowników od waszych kart itp. Porada: może to być jeszcze wina (na karcie DC30plus miałem coś pdobnego) złej współpracy z karta graficzną i trybu OVERLAY. Należy poeksperymentować ze sterownikami... aczkolwiek w waszym przypadku i tak może to nie przynieść oczekiwanego efektu ale spróbować warto! :cry:

poniedziałek, 24 marca 2003, 20:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sławku, jeżeli dobrze zrozumiałem Twój problem to moja rada jest taka:
w menu Timeline zaznacz Edge View. Ona jest odpowiedzialna za podgląd podczas wydłurzania lub skracania klipu na timeline. Nie ma to znaczenia na jakiej karcie video pracujesz.

wtorek, 25 marca 2003, 09:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam pytanie do Darka A - co to znaczy "prawidłowa kolejność półobrazów". Ja sprawę interlace (drganie obrazu przy zwolnieniu) załatwiam tak jak to opisał GOŚĆ.

wtorek, 25 marca 2003, 09:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hi-rek ma racje z tym EDGE VIEW. To ta funkcja jest odpowiedzialna za wyświetlanie podglądu podczas "przeciągania" klipu. Chociaż osobiście doświadczyłem przypadku kiedy na karcie DC30plus mimo zaznaczenia tej funkcji i tak nie miałem podglądu, co w dalszym przypadku okazało się że to wina sterowników karty... :)

wtorek, 25 marca 2003, 10:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]