Teraz jest sobota, 22 września 2018, 19:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Film w internecie. Przepisy prawne. 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Film w internecie. Przepisy prawne.
Witam kolegów.
Chciałbym uzyskać kilka informacji na temat zasad zamieszczania filmów (a dokładniej tylko fragmentów, kilkuminutowych) w internecie. Chodzi o przepisy prawne.
Sprawa dotyczy filmiku mojego autorstwa, jak i filmiku z programu telewizyjnego. W pierwszym przypadku, jeśli w moim filmiku nie ma jakichkolwiek treści naruszających czyjekolwiek dobra osobiste, to chyba jest pewne, że film może być na mojej stronie zupełnie "legalnie" przez nieograniczony czas.
1. A jak wygląda sprawa pobierania ewentualnej opłaty za taki film, jeśli będzie np. adnotacja, że koszt płytki, nagrania jej, wysyłki itp., wynoszą xxx zł? Np. na stronie jest "trailer" 3 minutowy, a do zamówienia pełna wersja.
2. Jak wygląda sprawa zamieszczenia krótkiego fragmentu audycji telewizyjnej (radiowej) na własnej stronie www? Jak regulują to przepisy? Czy pobierane są opłaty? Jakie?
3. Czy mogę zaoferować cały (lub fragment materiału takiej audycji) na dowolnym nośniku? Jak w tym przypadku wygladają sprawy "pobierania opłaty" za nośnik, nagranie, wysyłkę? Oczywiście byłaby adnotacja, ile kosztuje nośnik, a ile wysyłka itp.
Najbardziej zależy mi na odpowiedzi na pytanie nr 2.
Może koledzy znają jakieś inne forum prawne itp., gdzie mogę zapytać o takie rzeczy?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
:wink:

niedziela, 15 czerwca 2008, 11:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]