Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 16:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wysyłanie postów na forum 

Czy uważasz, że goście powinni mieć prawo pozostawiania postów na forum?
Ankieta wygasła czwartek, 11 lipca 2002, 09:08
Nie 100%  100%  [ 1 ]
Tak 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 1

Wysyłanie postów na forum 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Wysyłanie postów na forum
Wydaje mi się, że dobrze byłoby, gdyby do wysłania postów należałoby być zarejestrowanym użytkownikiem. Wypowiedzi na forum byłyby bardziej wiarygodne. Na razie jest tak, że przelotny gość w odpowiedzi na naprawdę poważne pytanie np. o wybór kamery pisze "Wybierz Sony" albo "Tylko Cannon". Dlatego, że nazwa jest ładniejsza, czy co :? Doskonały artykuł Sebastiana Markowskiego na łamach niniejszego serwisu obiektywnie pokazuje co należy wziąć pod uwagę przy zakupie kamery. Bazując na nim można już napisać "weż Sony bo ma więcej pixeli na matrycy", albo "weż Samsunga, bo ma 22x zoom optyczny i lampę oświetlającą" itd.
Dlatego proponuję dla gości dostęp "read only" :idea:

piątek, 21 czerwca 2002, 09:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
I właśnie największą zaletą tego forum jest to, że ma formułę otwartą i jest dostępne dla wszyskich !!!! Nie zmieniajcie tego !!! Nie róbcie się hermetyczni !!!

piotrek

piątek, 21 czerwca 2002, 14:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
I właśnie największą zaletą tego forum jest to, że ma formułę otwartą i jest dostępne dla wszyskich !!!! Nie zmieniajcie tego !!! Nie róbcie się hermetyczni !!!

piotrek

Nie chodzi mi o hermetyzację, tylkio identyfikację. Za 5 minut ktoś inny napisze "Super pomysł !!!!!!..." i zidentyfikuje się jako "gość piotrek" i co ty na to? Przecież rejestracja jest darmowa, prosta i nie wymaga podawania żadnych danych których nie chcesz podawać. A wtedy "piotrek" to TY :!:

poniedziałek, 24 czerwca 2002, 07:18
Bywalec
Bywalec

No i właśnie 8O , nie zalogowałem się (zupełnie przypadkiem) i odpowiedź na post "piotrka" poszła jakby od niego :(
RAVK

Ostatnio edytowano czwartek, 27 czerwca 2002, 13:51 przez Ravk, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 24 czerwca 2002, 07:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie trzeba sie za kazdym razem logowac. Wystarczy ze zaczaczysz opcje automatycznego logowania, wtedy wchodzac na forum nie bedziesz musial sie logowac.

pozdrawiam

poniedziałek, 24 czerwca 2002, 14:33
Bywalec
Bywalec

Cytuj:
Wystarczy ze zaczaczysz opcje automatycznego logowania, wtedy wchodzac na forum nie bedziesz musial sie logowac.

Pod warunkiem, że przy opuszczaniu forum NIE wylogujesz się (tak przynajmniej jest w moim przypadku). Gdy to robię, za każdym nowym wejściem pojawiam się jako Gość.
Proszę powiedzieć w jakim przypadku jest sens wylogowywania się z forum.

poniedziałek, 22 lipca 2002, 22:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

chociazby poto zeby ktos inny nie wyslal posta z twojego konta, jesli tez ma dostep do tego komputera. Np komputer w pracy.

poniedziałek, 22 lipca 2002, 23:33
Bywalec
Bywalec

Tak właśnie było, wylogowałem się i po powrocie na forum byłem Gosciem :(

piątek, 26 lipca 2002, 13:44
Nowy
Nowy

wtorek, 28 stycznia 2003, 20:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 28 stycznia 2003, 22:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Logowanie
Witam wszystkich
Sporo siedzę w internecie i odwiedzam różne serwisy. Szczerze mówiąc nie przepadam za logowaniem się na każdy z nich. Opcja automatycznego logowania jest niezła, bo na to forum wchodzę kilka razy dziennie i praktycznie czytam wszystkie posty. Więc pół biedy...
Ale zwykle jest tak że gdzie indziej pozakładałem sobie konta i już nie pamiętam jakie było hasło (wymagania co do hasła bywają różne i uniwersalne nie wchodzi w grę) i musiałbym mieć rejestr wszystkich haseł do najróżniejszych serwisów. Tu założyłem sobie konto, bo uważam że warto. Udostępniam swojego maila, więc służę pomocą w niektórych przypadkach listownie. No i jakoś jestem rozpoznawalny...
Ale jeśli ktoś wchodzi na forum bardzo rzadko i nie czuje się jakoś uczuciowo związany, to niech sobie będzie "gościem"...
Generalnie im mniej PINów do komórki, PUKów, haseł, nazw użytkowników, nicków, i innych "passwordów" tym lepiej dla nas. Bo boję się że pewnego dnia się obudzę i nie będę mógł zadzwonić z komórki, pobrać kasy z bankomatu, i odebrać maila bo pochrzanię PINY z hasłami itd...

Może ciut przesadziłem, ale powoli zaczynam sie gubić w tych wszystkich logowaniach...

Pozdrawiam

PS. Osobiście muszę jeszcze znać hasło do logowania do Windka, do zintegrowanego systemu komputerowego w mojej firmie, do Lotusa, do progamu bankowego, do systemu alarmowego w firmie i sekwencję liczb do sejfu... 8O
O NIPach, Regonach i numerach kont bankowych nie wspominam...

środa, 29 stycznia 2003, 11:11
Nowy
Nowy

No to ja napiszę uzasadnienie. Jeśli ktoś jest zalogowany to piluje tego co pisze bo wie że wyrabia sobie opinię, stara się być grzeczny i taktowny, nie zaśmieca forum głupimi wypowiedziami tak jak np. mój przedmówca w wypowidzi "BIG PROBLEM masz ziomek widze". Ja jej nie rozumiem i uważam że jest tutaj śmieciem ta wypowiedź.

Uważam że wszytskie społeczności, które budują coś wartościowego pewnym wysiłkiem powiiny grodzić swój teren przed prosiętami, które mogą wejść i podeptać kwiatki.

pozdr Olek

środa, 29 stycznia 2003, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Od mojej czerwcowej odpowiedzi upłynęło siedem miesięcy i z perspektywy czsu, obserwując to forum, w dalszym ciągu podtrzymuję to co napisałem na początku. Jeśli komuś zależy na rozpoznawalności zawsze może skorzystać z logowania. Moim zdaniem nie będzie się logowała osoba, która sporadycznie włącza się do dyskusji lub sporadycznie chciałaby zadać pytanie. logowanie nie jest też warunkiem uzyskania wiarygodnej i wyczerpujacej odpowiedzi (bo niby dlaczego?). Nie zaobserwowałem przez ten okres też stwierdzeń obraźliwych lub wulgarnych. Zresztą jeśli ktoś jest osobą niekulturalną, to żadne logowanie mu w tym nie przeszkodzi. Najlepszym przykładem tego co przed chwilą napisałem jest forum "filmowiec.pl", na którym bardzo często można obserwować słowne utarczki zalogowanych "fachowców".

pozdrawiam
niezalogowany piotrek

środa, 29 stycznia 2003, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Wysyłanie postów na forum
Ravk napisał(a):
Wydaje mi się, że dobrze byłoby, gdyby do wysłania postów należałoby być zarejestrowanym użytkownikiem. Wypowiedzi na forum byłyby bardziej wiarygodne. Na razie jest tak, że przelotny gość w odpowiedzi na naprawdę poważne pytanie np. o wybór kamery pisze "Wybierz Sony" albo "Tylko Cannon". Dlatego, że nazwa jest ładniejsza, czy co :? Doskonały artykuł Sebastiana Markowskiego na łamach niniejszego serwisu obiektywnie pokazuje co należy wziąć pod uwagę przy zakupie kamery. Bazując na nim można już napisać "weż Sony bo ma więcej pixeli na matrycy", albo "weż Samsunga, bo ma 22x zoom optyczny i lampę oświetlającą" itd.
Dlatego proponuję dla gości dostęp "read only" :idea:

Nie kazdy >>gosc<< jest po prostu takim the besciakiem jak ty ziomek. Nie kazdy tak jak ty wie sporo o kameerach a mimo to chcial by sie podzielic swoja wiedza (chodzby minimalna)z ludzmi, ktorzy o to prosza na forum. Jak jestes taki obcykany to policz ile na forum jest postow pozostawianych bez odpowiedzi takich jak ten po ktorego przeczytaniu sie zagotowales (bo zdaje sie wiem o ktory ci ziomuś chodzi) http://wideoforum.swiatobrazu.pl/viewtopic.php?t=1311&sid=4. Kozacy jak ty nie beda sie przejmowac chlopakiem i jego problemem kupna kamery a jakis laik i lelek napisze mu chocazby to, ze
Cytuj:
"weż Sony bo ma więcej pixeli na matrycy", albo "weż Samsunga, bo ma 22x zoom optyczny i lampę oświetlającą

Twojej odpowiedzi na ten post panie specjalisto od kamer jakos nie udalo mi sie zauwazyc.

środa, 29 stycznia 2003, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Odpowiedzi na posty.
Coś do przedmówcy o wymownej ksywce "Gość".
Nie wszyscy zalogowani użytkownicy musza odpowiadać na wszystkie posty. Samo czepianie się kogoś że nie odpowiedział na post dotyczący kamer jest kompletnie bez sensu. Kazdy czuje się dobry w jakimś konkretnym temacie i nie będzie się udzielał we wszystkim.

A wracając do sposobu odzywania sie do innych użytkowników Forum - właśnie dałeś przykład jak robić to w sposób, który może tę osobę obrazić.
"Ziomal", "Kozak" - tak możesz się odzywać do swojego kolegi od picia piwa, a nie do osoby której nawet nie znasz.

Życzę większego wyczucia w przyszłości.

Pozdrawiam wszystkich zarejestrowanych jak i niezarejestrowanych użytkowników Forum.

środa, 29 stycznia 2003, 16:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona