Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 14:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Test VX2000 vs XL1s 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Test VX2000 vs XL1s
Dyskusja otwarta :lol:

czwartek, 14 marca 2002, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wrażenia z użytkowania Canona
Po przesiadce z Panasonica MS 4 na Canona oprócz oczywistej różnicy jakości obrazu, najbardziej podoba mi się kolorowy wizjer z bardzo dobrym odzwierciedleniem kolorów. Poza tym rzeczywiście w Canonie bardzo przeszkadza to, że zoom i automatyczna ostrość jest na tym samym silniku. Robiąc balans bieli na 2 kamerach: Panasonic MS 4 i Canonie; ten z Canona jest o niebo lepszy. W Canonie może przeszkadzać, że jest to kamera nie naramienna. Ale można się przyzwyczaić i odkryć nowe sposoby robienia ujęć.

czwartek, 6 czerwca 2002, 17:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z wielką uwagą przeczytałem artykuł dotyczący testu abydwu kamer. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem się jednak na model Canon XL1S. Chciałbym w związku z tym wyrazić swoją opinię odnośnie czułości tej kamery tak bardo w artykule negowanej. Przy czym, co chcę podkreślić, nie kwestionuję tego, że Sony ma tę czułość lepszą. Zrobiłem pewne doświadczenie. W pokoju oświetlonym żarówką 40W (podłe warunki - półmrok) miałem obraz kamery na podglądzie telewizyjnym (dla wzmocnienia 0dB). Okazało się, że jasność obrazu odwzorowana na telewizorze jest idealna. Można oczywiście podbić czułość do 6dB , 12dB lub więcej ale, co chcę podkreślić, obraz wtedy jest "nienaturalnie" jaśniejszy od warunków panujących w pomieszczeniu. Moim zdaniem najważniejszą różnicą między kamerami Canon XL1 a XL1S oprócz oczywiście dodatkowych funkcji i udogodnień jest to, że został polepszony stosunek sygnału do szumu aż o 14dB (informacje producenta) co można docenić zwłaszcza dla warunków niedostacznego oświetlenia.

poniedziałek, 10 czerwca 2002, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
bardzo pilnie poszukuję POLSKIEJ instrukcji (xero) obsługi do Canona XL1S . Mogę się odwdzięczyć na różne sposoby. Dodam co chyba wiadomo, że sprzęt ten kupiłem w Berlinie, z wiązku z tym mam pewne możliwości (adresy). Piszcie na r.tom@poczta.fm. Pozdrawiam Rafi

piątek, 30 sierpnia 2002, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bardzo pilnie poszukuję POLSKIEJ instrukcji (xero) obsługi do Canona XL1S . Mogę się odwdzięczyć na różne sposoby. Dodam co chyba wiadomo, że sprzęt ten kupiłem w Berlinie, w związku z tym mam pewne możliwości (adresy). Piszcie na r.tom@poczta.fm. Pozdrawiam Rafi

piątek, 30 sierpnia 2002, 12:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]