Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 00:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Programy tylko do tworzenia menu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Programy tylko do tworzenia menu
witam!
Od kilku miesięcy amatorsko montuje i zgrywam filmy z roznych uroczystości. Pracuję na POWER DIRECTORZE, a menu płyty tworzę w POWER PRODUCER. Ogólnie jestem zadowolony z działania tych programów, ale nie ukrywam że juz trochę mi się "opatrzył" ten program i chciałbym zmienić wygląd tworzonego menu.Szukałem w necie programów do tworzenia menu i nic nie zanalazlem. Dlatego mam pytanie do uczestników forum, czy znają może jakies programy które typowo służą do tworzenia menu płyt?
Z góry dzięki i pozdrawiam!

niedziela, 19 sierpnia 2007, 14:54
Bywalec
Bywalec

Menu w filmach, to inaczej authoring.

Obrazek A szczegółnie do tego polecam Tobie program z stajni Ulead DVD MovieFactory, najlepiej zawsze najnowszą, bo jest więcej skórek dla authorinu Obrazek

Obrazek Najnowszą wersją jest, Ulead DVD MovieFactory 6 Plus.
Tutaj możesz sobie troche poczytać:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=113&id=2180

Ps
W nim możesz obrabiać filmy, ale raczej to taki dodatek Obrazek
[center]
Obrazek[/center]

wtorek, 21 sierpnia 2007, 13:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tych programó jest mnóstwo. Polecam starszego brata programu, który wyminił kolega - Ulead Workshop 2. jest to profejsonalne (i dośc kosztowne) narzędzie do authoringu.

Więcej można znależć w google po wrzuceniu hasła Authoring DVD, czy podobne.

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti ... 65387.html

Ja osobiście używam Sony DVD Architect. ma on kilka funkcji, których nie spotka się raczej w inych softach, choc i tak nie wykorzytywanych przez mnie, np. zabezpecznie przed kopiowaniem płyty, przewijający się tekst na wyświetlaczu LCD odtwarzacza DVD i inne.

wtorek, 21 sierpnia 2007, 15:59
Bywalec
Bywalec

Ma w sobie szablony do zastosowania w menu ?

wtorek, 21 sierpnia 2007, 19:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie twierdze, że jest lepszy. Uzywam go, bo do korzystam z innych produktów Sony - Vegasa do montażu, Cinescore do udżwiękowiania, SoundForge do bardziej zaawansowanej edycji audio, gdy potrzeba. Więc do kompletu używam DVD Architecta.
Są inne równie zaawansowane programy : wspomniane Ulead-y, Adobe, Scenaristy, Tmpeg, i wiele , wiele innych. A jaki sobie wybierzesz do pracy -to juz twoja sprawa. Ja polecam ci Uuleada, prosty, przejrzysty. I wszystkie programy dysponują jakimiś tam gotowcami. Ale nie licz,że one ci wszystko zastąpią. Ja z nich nie korzystam. Tworzę w Vegasie ruchomy klip z fragmentami filmy, plus napisy, animacje, podkłd muzyczny i tak skomponowany kilkunastosekundowy klip wkładam jako czołówka menu. Wygląda to wówczas równie dobrze jak film DVD z wypożyczalni Wideo.

wtorek, 21 sierpnia 2007, 19:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie twierdze, że jest lepszy. Uzywam go, bo do korzystam z innych produktów Sony - Vegasa do montażu, Cinescore do udżwiękowiania, SoundForge do bardziej zaawansowanej edycji audio, gdy potrzeba. Więc do kompletu używam DVD Architecta.
Są inne równie zaawansowane programy : wspomniane Ulead-y, Adobe, Scenaristy, Tmpeg, i wiele , wiele innych. A jaki sobie wybierzesz do pracy -to juz twoja sprawa. Ja polecam ci Uuleada, prosty, przejrzysty. I wszystkie programy dysponują jakimiś tam gotowcami. Ale nie licz,że one ci wszystko zastąpią. Ja z nich nie korzystam. Tworzę w Vegasie ruchomy klip z fragmentami filmy, plus napisy, animacje, podkłd muzyczny i tak skomponowany kilkunastosekundowy klip wkładam jako czołówka menu. Wygląda to wówczas równie dobrze jak film DVD z wypożyczalni Wideo.

Witam, kolega Przemo ma w zupełności rację, każdy wybiera to co jest mu potrzebne i na co go stać. Ja używam Ulead Workshop 2.2 i jak narazie w zupełności mi wystarczy, chociaż przymierzam sie powoli do adobe encore. W Workshopie masz mnóstwo wzorów, szablonów, które dla początkującego są dobra bazą,
Pozdro

wtorek, 21 sierpnia 2007, 19:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ładne menu można przedewszystkim zrobić w Photoshopie (statyczne) i innych oferujących zapis w pliku .psd, AfterEffects (animowane), mozna też użyć np. DVD Menu Studio http://www.mediachance.com/dvdmenu/index.html .

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

wtorek, 21 sierpnia 2007, 20:14
Bywalec
Bywalec

A mam pytanie, czy idzie zrobić autoring w Ulead DVD movie 6, a potem obrabiać w Ulead Video Studio 11 :?:

Jak tak, to jak :?:

środa, 22 sierpnia 2007, 14:45
Moderator
Moderator

Można, pewnie że można, byle odwrotnie: Najpierw montaż, potem kodowanie do mpeg2/DVD, potem authoring.
Ja tak robię z montażem w Let'sEDIT, kodowaniem a Procoderze i ewentualnym authoringiem w Ulead DVD Movie factory. Nawet dzięki temu że nie przeliczam powtórnie w Uleadzie, to mam trochę lepszą jakość kodeka Canopusa. U Ciebie jest bez znaczenia w którym Uleadzie dokonasz kompresji.
Pytanie - jak to zrobić jest dobre, ale odpowiedz zbyt długa by była. Spytaj konkretnie - czego nie wiesz?

środa, 22 sierpnia 2007, 15:42
Bywalec
Bywalec

Czy idzie zrobić przejścia w środku filmu :?:

Jak mogę nie dokończyć projektu nie robiąc autoringu w filmie :?:
Chciałbym potem robić w Ulead dvd movie.

Ps
Oczywiście do obróbki stosuję Ulead Video Studio 11, a do autoringu jak wspomniałem wcześniej Ulead dvd movie 6.

czwartek, 23 sierpnia 2007, 17:44
Moderator
Moderator

Tak wszystko to można zrobić. Już tłumaczę jak: LINK , LINK i LINK :wink: .
Patrz na link trzeci:
- strona 31 narzędzie 12, oraz strona 56 i dalsze
- strona 73
- strona 109

czwartek, 23 sierpnia 2007, 18:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]