Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2019, 08:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Dlaczego drży mi obraz !!!!!!?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Dlaczego drży mi obraz !!!!!!??
Montuję na AP Elements 3.0
Dalej przerzucam gotowe fragmenty do UV8, łącze...dodaje menu i ..wypalam.
Zauważyłem że na niektórych klipach delikatnie (dla osób postronnych niezauważalne) drży mi obraz. Mnie to wkurza...
Przeczytałem, że może to być wina przeplotu... ale przyznam się bez bicia że nie wiem o co chodzi. :roll:
Czy może mi ktoś to wyjaśnić? Co robić żeby obraz był czysty przy korzystaniu z w.w programów????

czwartek, 30 sierpnia 2007, 19:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Hej ziomal jesteś może z Nysy??? to nie obraz ci drży tylko ręka i dlatego tak wychodzi :wink: :!: piszesz że w niektórych klipach to bez sensu przecież cały film robisz w jednych ustawkach chyba- no nie,przeplot nie ma tu nic do rzeczy masz dvd to przeplotu się nie tykasz pozamieniałeś pólpola to predzej a wogóle nic nie piszesz przy jakich scenach to wystepuje przy szybkiej panoramce tak bedzie,ew za duży troszeczke bitrate przy dvd przyczyn może byc od groma.No zimal jeszcze raz napisz dokładnie co cie boli-a lekarstwo sie znajdzie no

czwartek, 30 sierpnia 2007, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to nie obraz ci drży tylko ręka i dlatego tak wychodzi

...mam pewne braki, które staram się nadrobić ale bez przesady!!
zwykle tak się dzieje jak dwukrotnie renderuje materiał.
ale czasem i po pierwszym jest coś nie tak...
OStatnio na TL wrzuciłem jpg (pokaz slajdów). Chciałem coś dodać do całości, drugi raz zrenderowałem... i później obraz drgał
WHY ??

czwartek, 30 sierpnia 2007, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czasami taki problem wystepuje przy spowolnieniach, pipach albo skalowaniu obrazu, zobacz moze czy w tym programie jest filtr deinterlace, flicker removal albo cos takiego i nakladaj go na klipy z takimi efektami

czwartek, 30 sierpnia 2007, 21:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

degenerado czyba chciałes powiedzieć reduce interlace flicker.Ziomal a przy okazji pamietaj o odpowiedniej rozdziałce JPEG no i napisz na priva skad jesteś jak sie wstydzisz :oops: otwarcie na forum napisac okey my ziomale musimy sie czymac razem no nie

czwartek, 30 sierpnia 2007, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czasami taki problem wystepuje przy spowolnieniach, pipach albo skalowaniu obrazu, zobacz moze czy w tym programie jest filtr deinterlace, flicker removal albo cos takiego i nakladaj go na klipy z takimi efektami

jest OK! gra, dzieki!

Ostatnio edytowano sobota, 9 lutego 2008, 15:24 przez redbull, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 4 września 2007, 07:24
Nowy
Nowy

Kliknij prawym klawiszem na klipie i wybierz opcję "field option" i tam będziesz miał opcje do redukcji migotania np. "flicker removal" albo "deinterlace" musisz popróbować która Ci pomoże.

wtorek, 23 października 2007, 10:08
Moderator
Moderator

Po mojemu to w którymś momencie obróbki następuje nieświadoma zamiana kolejności półobrazów. Przeplot jest rzeczą potrzebną (jeśli materiał będzie oglądany na ekranie TV) filtry Deinterlace usuwając go spowodują, że ruch poziomy obrazu (panoramowanie) nie będzie miał płynności, będzie szybkim przeskakiwaniem kadrów o dany odcinek odległości (szybki stroboskop). Zmiana kolejności półobrazów stwarza efekt chodzenia "dwa kroki do przodu, jeden do tyłu". Pewnie każdy pamięta, jak zatrzymując na pauzie magnetowid VHS i przesuwając film po jednej klatce miało się albo klatkę statyczną, albo klatkę drgającą wyświetlającą na przemian dwa półobrazy (naprzemiennie kadr poprzedni z następnym)? Zmieniły się odtwarzacze, nośniki, technologia, lecz ta właśnie kolejność i obecność tych półobrazów jest bardzo ważna i potrzebna. Podejrzewam, że właśnie dlatego koledze redbull, drży obraz.
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 23 października 2007, 18:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Dlaczego drży mi obraz !!!!!!??
Dziękuje kolegom.
Otrzymałem wyczerpującą odpowiedź!

sobota, 9 lutego 2008, 15:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]