Teraz jest środa, 21 sierpnia 2019, 15:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Dziwny problem z Dolby Digital 2.0 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Dziwny problem z Dolby Digital 2.0
Witam
Używam Pinnacle Studio ver. 10.8 i generanie nie mam z nim żadnych problemów. Jest stabilny wszystko działa jak trzeba poza jedną rzeczą.

Przy tworzeniu filmu (kompilacja do DVD Video) zaznaczam Dolby Digital 2.0 (które mam legalnie odblokowne, generalnie cały soft mam legalny). Film cały exportuje się bez żadnych problemów. Jednak w podglądzie DVDShrinkiem pokazuje się że dźwięk jest MPEG a nie jak powinien AC3 Stereo i jakby tego było mało po wypaleniu płyty nie słyszymy dźwięku w stacjonarnym DVD (na PC dźwięk słychać).

Dziwniejsze jest to że czasami (powiedzmy 1 raz na 10) mu sie udaje dobrze wykonać export i DVDSchrink pokazuje AC3 no i dźwięk słychać w DVD.
Gdy przerabiam dźwięk do standardowego MPEG nie ma żadnego problemu.
Ten sam problm miałem też w niższej wersji 10.7

Czy miał ktoś taki problem i jak sobie z nim poradził?
Wielki dzięki za zaintresowanie.

niedziela, 19 sierpnia 2007, 18:15
Nowy
Nowy

Witam. Ja również przyłącze sie do tego problemu ponieważ u mnie jest to samo.Jeśli ktoś może pomóc to będę wdzięczny.
Z góry Dzięki Pozdrawiam

środa, 26 września 2007, 10:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to bardzo dziwne że stacjonarny odtw. DVD nie odtwarza MPEG Audio...
ale spróbuj zapisać dźwięk z filmu do .wav i zakoduj go jakimś innym koderem ac3 (niektóre są darmowe) - ale z drugiej stron to skoro zapłaciłeś licencje za DolbyDigital to może pomoc techniczna powinna sie zająć Twoim problemem - w końcu od tego są i biorą za to pieniądze.

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 26 września 2007, 18:44
Bywalec
Bywalec

Wiecie co ja też miałem taki problem. Póki co wydaje mi się, że znalazłem na to sposób. Po wybraniu na liście dźwięku Dolby Digital 2.0 jeszcze raz albo kilka razy na niego kliknąć. Przynajmniej ostatnim razem jak renderowałem 3 płyty to były ok. Jednak nie mówię, że to na pewno pomoże.

POZDRAWIAM

czwartek, 27 września 2007, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po wybraniu na liście dźwięku Dolby Digital 2.0 jeszcze raz albo kilka razy na niego kliknąć.

Ten Pinacle Studio to jednak ekstra soft. To tak jakby samochód kopnąć "z buta" żeby odpalił :)

piątek, 28 września 2007, 13:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Dziwny problem z Dolby Digital 2.0
Lantos napisał(a):
Jednak w podglądzie DVDShrinkiem pokazuje się że dźwięk jest MPEG a nie jak powinien AC3 Stereo i jakby tego było mało po wypaleniu płyty nie słyszymy dźwięku w stacjonarnym DVD (na PC dźwięk słychać).

Mogę wiedzieć po co używasz DVD Shrinka po utworzeniu filmu w Pinnacle ?

piątek, 28 września 2007, 17:12
Bywalec
Bywalec

DVD Shrinka używam do podglądu jakby był jakiś problem z filmem. Tylko nie to jest tematem tego problemu.

poniedziałek, 25 lutego 2008, 21:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam. :wink:

Cytuj:
cactus-corp
Ten Pinacle Studio to jednak ekstra soft. To tak jakby samochód kopnąć "z buta" żeby odpalił

- ?musisz mieć strasznie silne nogi i mocne buty? ? a nie lepiej najpierw nalać do auta benzyny i dopiero przekręcić kluczyk?

Cytuj:
Lantos
Jednak w podglądzie DVDShrinkiem pokazuje się że dźwięk jest MPEG a nie jak powinien AC3 Stereo i jakby tego było mało po wypaleniu płyty nie słyszymy dźwięku w stacjonarnym DVD (na PC dźwięk słychać).

- po mojemu koledzy to macie namieszane w kompach (dawno nie używam PS-10, ale nie przypominam sobie abym miał takowe problemy), jakieś wgrane dodatkowe kodeki czy inne dziadostwo ale oczywiście to tylko przypuszczenia. Są 2 wyjścia - jedno to zainstalować ponownie wina i samo PS i zobaczyć czy problem dalej wystepuje. Niestety trochę trzeba pogrzebać i się namęczyć - przeważnie z własnej winy - niewiedzy- sam to przerabiałem i przerabiam. Przeważnie nie do końca jest to wina oprogramowania PS... tylko innych czynników (2 wyjście).

pozdrawiam serdecznie Micia. :D

wtorek, 26 lutego 2008, 15:32
Moderator
Moderator

na innym forum przyczytałem takie coś >
Cytuj:
Na serwerze pinnacle jest nowy patch z 26-03-2008 (Studio 11 Discexport Patch) poprawiający brak dźwięku na wypalonych przez Studio płytkach DVD.
Powód: W IFO były błędne informacje.

pozdrawiam
JareK.

instalka przy instalacji pokazywała , że jest do pinnacle 10,8 i 11-cie może to jest rozwiązanie ?????

sobota, 29 marca 2008, 09:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]